Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koles999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 23:18
Lokalizacja: wałbrzych

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: koles999 » czw cze 06, 2013 21:15

Bezpiecznik sprawny, co do napięcia na przewodach i samych przewodów które idą do pompy w baku, gdzie one idą? czy wchodzą wiązką gdzieś do komory silnika? Może ktoś się orientuje bo problem zaistniał podczas wkładania skrzyni biegów w warunkach osiedlowych sam wkładałem. Po włożeniu już nie mogłem odpalić na paliwie może coś uszkodziłem naderwałem przewód jeśli gdzieś tam idą.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: BolekLodz » sob cze 08, 2013 00:16

Przewody idą od skrzynki bezpieczników. Raczej do komory silnika nie docierają. Ale skoro przy wkładaniu skrzyni, to może coś z przewodami od wtrysku?


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

koles999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 23:18
Lokalizacja: wałbrzych

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: koles999 » sob cze 08, 2013 16:41

Kurcze tylko napięcia nie ma na pompie i paliwa nie podaje więc wtryski raczej nie.



koles999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 23:18
Lokalizacja: wałbrzych

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: koles999 » ndz cze 09, 2013 11:31

Sprawdziłem jeszcze dzisiaj bezpiecznik numer 18 od pompy na nim też nie ma napięcia chyba nie ogarnę bez wizyty u elektryka



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: BolekLodz » ndz cze 09, 2013 19:04

Chyba będzie musiał to ktoś obejrzeć.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

koles999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 23:18
Lokalizacja: wałbrzych

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: koles999 » pt cze 14, 2013 06:52

Jednak nie dałem za wygraną i dzisiaj dalej szukałem usterki. Okazało się ża pompa w baku jest jednak spalona została wymieniona. Postanowiłem pociągnąć napięcie bezpośrednio z akumulatora by sprawdzić czy będzie chodził na paliwie niestety nie chciał odpalić. Sprawdziłem czy podaje paliwo i podaje, zaczełem dalej szukać okazało się że nie ma też napięcia na listwie wtryskowej. Wychodzi na to że poszła jakaś zwara spalił pompę paliwa oraz zasilanie z bezpiecznika numer 18 od pompy. Mam pytanie czy zasilanie pompy jest połączone w jakiś sposób z zasilaniem wtrysków? Czy steruje tym jakiś moduł czy komputer który może się uszkodził możę ktoś coś wie.



Awatar użytkownika
Oszukista
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz wrz 09, 2012 10:20
Lokalizacja: Oświęcim

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: Oszukista » pt cze 14, 2013 12:26

U mnie to samo w MK3. Po wymianie sprzęgła palił na benzynie na chwile i od razu go dusiło. A teraz nic... Dobrze ze LPG mam. Brat jest mechanikiem ale czasu nie ma żeby to oglądnąć i sam muszę szukać :rozpacz:
Nikt mi nie chciał pomóc: viewtopic.php?f=139&t=513714" onclick="window.open(this.href);return false;
to będę sprawdzał ten temat :)
Mam nadzieję, że z pomocą uda się rozwiązać jeden i drugi problem


Mój zgredek :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=481762" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: BolekLodz » sob cze 15, 2013 17:02

Może podmienić sterownik silnika i sprawdzić, czy będzie napięcie na listwie.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

koles999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 23:18
Lokalizacja: wałbrzych

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: koles999 » wt sie 20, 2013 18:23

Witam po wielu poszukiwaniach udało mi się namierzyć winowajcę mojego problemu. Spalony komputer-przyczyna troszkę musiałem się naszukać. Okazuje się że podczas wymiany skrzyni biegów musiałem nie podpiąć masy silnika co spowodowało spalenie komputera ponoć bardzo często spotyka to tych co wymieniali skrzynię biegów. MAM WIELKĄ PROŚBĘ JEŚLI KTOŚ MOŻE PODESŁAĆ ZDJĘCIE gdzie w silniku 1.3 NZ znajduje się masa silnika albo niech dokładnie opisze gdzie jej szukać. Będę bardzo wdzięczny.



koles999
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 23:18
Lokalizacja: wałbrzych

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: koles999 » wt sie 20, 2013 18:35

Czy masa silnika to ta z przodu idąca od akumulatora w miejsce łączenia silnika ze skrzynią biegów, przy metalowej łapie?



krzysztof3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lip 20, 2013 22:57

Nie chodzi na paliwie jakie mogą być przyczyny?

Post autor: krzysztof3 » czw sie 22, 2013 12:22

U mnie jest to samo nie chodzi na benzynie , pompka daje paliwo i jest cisnienie mam golfa 3 1.8 nawet filtr wymienialem i nic dalej to samo odpala i zaraz gasnie , jakbym gas pompowal to jakby chcial a nie mogl na benzynie chodzic , mysle ze tomonowtrysk jest zapchany ... a tak na gazie jezdze caly czas , moze bd wiedzieli co tu sie dzieje :) dziekuje za odpowiedzi .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości