9a/kr/pg. , złe spostrzeżenia, uszczelka głowicy?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

9a/kr/pg. , złe spostrzeżenia, uszczelka głowicy?

Post autor: djleo2201 » pn lip 08, 2013 01:01

Po złożeniu powtarzającej się na forum hybrydy 2.0 9a z głowicą kr na digi 1 dostrzegłem kilka dziwnych objawów, więc, silnik się przegrzewa a gdy jeżdżę nim ostro to wypluwa olej odmą, nie jest to mgła olejowa, lecz regularne splunięcie około 200ml rozgrzanego oleju, mimo braku termostatu, który zdemontowałem w celach rozpoznawczych temperatura dochodzi do swoich 90 stopni i włącza się wentylator, nawet gdy jeżdżę spokojnie... silnik robiłem od podstaw, przedmuch delikatny, niewyczówalny prawie, jak go składałem, to założyłem uszczelkę pod głowicę elring, dedykowaną dla silników dx, pb, pf itp, zapewniono mnie w sklepie, że to ta sama uszczelka pod głowicę co na blok 9a, i tu się rodzi przezte objawy wątpliwość czy aby na pewno, nie wiążę dwóch objawów ze sobą, ale również brak mi pewności, czy to aby nie wina uszczelki samej... brak mi już sił i wolę spytać tutaj o poradę...



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

9a/kr/pg. , złe spostrzeżenia, uszczelka głowicy?

Post autor: BolekLodz » pn lip 08, 2013 23:24

Wypluwanie oleju przez odmę jeśłi się nie mylę, będzie raczej wskazywało na problemy z głowicą, może uszczelniaczami?


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
djleo2201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 19:31
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

9a/kr/pg. , złe spostrzeżenia, uszczelka głowicy?

Post autor: djleo2201 » wt lip 09, 2013 01:53

Właśnie głowoca była obrobiona cała, nowe prowadnice, uszczelniacze, zawory, szczelność, planowanie... brak mi już sił na to, a perspektywa ściągania głowicy teraz mnie dobija, a widzę, że nic innego mnie nie czeka na razie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości