2.0 ADY nierówna praca, gaśnie, spadają obroty

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
przemo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 15:26
Lokalizacja: Radom

2.0 ADY nierówna praca, gaśnie, spadają obroty

Post autor: przemo87 » śr sie 14, 2013 00:32

Problem jak w wielu innych 2.0 8V, opisywany już wiele razy lecz przeczytałem wszystko i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi...
Falujące obroty wyeliminowałem przez czyszczenie przepustnicy, potem było idealnie przez 2 miesiące aż zaczął się delikatnie dusić, spadały obroty i nierówno pracował ale przechodziło. Teraz dzieję się tak częściej chociaż czasem zdarza się że pracuje normalnie, zdjąłem rurę dolotu bo myślałem że jest nieszczelna, założyłem ładnie od nowa i przechodziło... na 2 dni. Zdjąłem i założyłem jeszcze raz, znowu dzień dobrze, pojeździłem po mieście i znowu głupieje. Chodzi jakby na 3 cylindry albo obroty głupieją, czasem przykopci, spalanie pokazuje 16l, na pb i lpg jest tak samo... Kable, świece, kopułka, palec nowe, cewka ma pół roku, przepustnica i przepływka wyczyszczone (co nie znaczy oczywiście że muszą być sprawne), dolot szczelny, lpg sekwencja niedawno po przeglądzie, vag pokazuje tylko błąd sondy co przy gazie jest normalne i zaworu egr( przecież takiego nie ma w tym silniku?) i już nie mam pomysłów a nie chce pół samochodu wymieniać...


Obrazek
moje GTI Edition... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=409688" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

2.0 ADY nierówna praca, gaśnie, spadają obroty

Post autor: rysiektr » śr sie 14, 2013 16:12

przemo87 pisze:i zaworu egr
egru nie ma ale jest zawór który jest w 1 przewodem wpięty w dolot 2 do filtra węglowego, zrób tak:
odepnij od tego zaworu przewód gumowy idący do przepustnicy i zaślep go przy przepustnicy i zobacz czy się poprawiło
przemo87 pisze:tylko błąd sondy co przy gazie jest normalne
zależy od instalacji i jej ustawienia - u mnie błędów tego typu nie ma a mam sekwencję


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
przemo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 15:26
Lokalizacja: Radom

2.0 ADY nierówna praca, gaśnie, spadają obroty

Post autor: przemo87 » pt sie 16, 2013 13:27

Dzięki rysiektr, myślałem nad tym co to właściwie jest, jak zacznie głupieć to sprawdzę tak jak napisałeś bo chwilowo chodzi dobrze...

Rychu czy chodzi o ten zawór zaznaczony na czerwono i zaślepić wejście do przepustnicy- zielone zaznaczenie? bo jak tak to po tej operacji chodzi tak samo nierówno...
Obrazek


Obrazek
moje GTI Edition... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=409688" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości