Wymiana oleju GTI 2e

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pioneerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:00
Lokalizacja: LaskoVWa
Kontakt:

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: Pioneerek » czw wrz 19, 2013 10:51

Witam

Mam pytanie otóż zbliża się termin zmiany oleju zastanawiam sie jaki olej wlać,
dodam że golfina dawniej brała sporo oleju, ale wymiana uszczelniaczy zaworowych pomogła golfina nie łyka już wiecej oleju.
Teraz mam zalany castrol magnatec 15w40 a zastanawiam sie nad zmianą na jakiś 10wXX albo 5wXX co polecacie, i czy wogole jest sens zmiany z minerala na lepszy(sens zawsze jest podobno).
Ogólnie powiem że na częścieach i płynach eksploatacyjnych nie oszczędzam wiec rozważe każdą propozycje.


Pozdrawiam Piotrek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3059935#3059935

Moje wozidło - Czerwienne GTI :P

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: jameess » czw wrz 19, 2013 14:46

Zalej taki jak zaleca producent, sprawdź, ale wg mnie 10w 40 powinien być, wymiana co 8-10 tys max. Osobiście mam uprzedzenia do castrola bo jakoś za dużo syfu zostawia w silniku.



Awatar użytkownika
Pioneerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:00
Lokalizacja: LaskoVWa
Kontakt:

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: Pioneerek » czw wrz 19, 2013 16:59

Z tego co widzę to norma to 501 chyba, LIQUI MOLY podaje 3 oleje z czego odrzucam mineralny.
Zostają wiec 2
-Top Tec 4200 5W-30
-Super Leichtlauf 10W-40

Proszę o rady.
Filtr oleju oczywiście firmy KNECHT.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3059935#3059935

Moje wozidło - Czerwienne GTI :P

Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: Damian92 » czw wrz 19, 2013 17:35

Swego czasu jak miałem GTIka z 2.0 silnikiem to lałem castrola 10w40 ale podobno lipny się zrobił bo dużo syfu zostawia.
Później do niego i do passata lałem tylko valvoline max life 10w40 i jest git :) Filtry oleju biorę różne ale najważniejsze żeby nie był filtrona.



krzychu155
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 15:09

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: krzychu155 » czw wrz 19, 2013 18:46

U mnie też zalany 10w40 ale tak jak kolega wyżej zmieniłem z castrola na valvoline. Mam takie pytanie z innej beczki czego nie filtron? :P u siebie miałem właśnie filtron lub man bo takie mi polecali wszyscy ;) jak mana nie było to brałem filtrona a w dodatku polski :P



Awatar użytkownika
Pioneerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:00
Lokalizacja: LaskoVWa
Kontakt:

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: Pioneerek » czw wrz 19, 2013 20:11

Więc zaleje 10w40 Tylko co do firmy się zastanowię, Albo poczekam na inne propozycje.
:) :los2:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3059935#3059935

Moje wozidło - Czerwienne GTI :P

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: damian_piaski » czw wrz 19, 2013 20:33

Damian92 pisze:Filtry oleju biorę różne ale najważniejsze żeby nie był filtrona.
a to niby dlaczego? :bajer:


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

ozzy1979

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: ozzy1979 » pt wrz 20, 2013 06:29

Damian92 pisze:Filtry oleju biorę różne ale najważniejsze żeby nie był filtrona.
Przestań wypisywać bzdury nie poparte doświadczeniem. No, chyba, że to doświadczenie to opowieści znajomych czy z neta bądź zakup lipnego filtra w necie w okazyjnej cenie. Filtrona uzywam od 100 lat w kilkunastu autach i zero problemów. I nie Filtron, ale WIX-Filtron. Najważniejsze to kupno filtra u dobrego dystrybutora.
Pioneerek pisze:Teraz mam zalany castrol magnatec 15w40
Błąd - minerał to najgorszy syf jaki można wlać do silnika.
Pioneerek pisze:zastanawiam sie nad zmianą na jakiś 10wXX albo 5wXX co polecacie
Zalej Mobila 1 5W50 Peak Life albo lepiej Agipa 5W50 Eurosports. Oba olej są w klasie lepkości umozliwiającej łatwy rozruch zimą jak i bezpieczne butowanie auta. Nie lej żadnych 5W30 - olej nie pozwala na butowanie auta (nawet w instrukcji do Mk3 masz zaznaczone, że na oleju XW30 nie należy rozwijać pełnej mocy silnika). Jak zależy Ci na silniku i lubisz czasem podeptać to lej jeden z powyższych (Agip jest lepszy od Mobila). Jak jeździsz spokojnie lub nie chcesz ładować kasy w olej to lej 5W40 Mobil X3000 lub dowolny markowy w tej klasie.
Pioneerek pisze:sens zawsze jest podobno
Jak najbardziej jest sens - odczujesz to zaraz po pierwszych mrozach rzędu - 20 st C.
Pioneerek pisze:Ogólnie powiem że na częścieach i płynach eksploatacyjnych nie oszczędzam wiec rozważe każdą propozycje.
Dokładnie. Przypadkiem nie słuchaj przypadkiem bzdur o rozszczelnianiu silnika przez syntetyk tylko lej olej w klasie 5W50. Jeśli jeździłeś na Castrolu to poprzedź wymianę płukanką (najlepiej LiquiMoly).



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: Damian92 » pt wrz 20, 2013 07:49

ozzy1979, co się od razu jeżysz, napisałem jakie ja biorę i nie każę mu brać filtra firmy krzak. Chcę to niech bierze i filtrona, ja słyszałem wiele złych opinii o tych filtrach tej firmy i większość zakładów w okolicy też nie chcę zakładać filtrona - przypadek ? nie sądzę.
Ja biorę filtry manna ewentualnie boscha i jest ok.

A Ty jak uważasz, że filtron taki dobry to go zakładaj, ja osobiście jestem przekonany do manna w głównej mierze i do boscha (miałem raz), ale z tego podowdu nie narzucam wszystkim innym żeby brali te filtry ! To jest moja subiektywna opinia.
Ale Ty wyraziłeś swoje zdanie, niech wszyscy zakładają filtrony teraz !!



ozzy1979

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: ozzy1979 » pt wrz 20, 2013 09:18

Damian92 pisze:ja słyszałem wiele złych opinii o tych filtrach tej firmy
Ja słyszałem o człowieku śniegu i porwaniach przez obcych...
Damian92 pisze:A Ty jak uważasz, że filtron taki dobry to go zakładaj
Zakładam od 100 lat w wielu autach - zero problemów, jak wspomniałem. A zła opinia o WIX-Filtronie wynika z tego, że ludzie chcą jeszcze bardziej zaoszczędzić i kupują jakieś syfy w necie czy po bazarach i potem mają jaja.
Damian92 pisze:Ale Ty wyraziłeś swoje zdanie, niech wszyscy zakładają filtrony teraz !!
Damian92 pisze:nie narzucam wszystkim innym żeby brali te filtry
Gdzieś nakazałem i narzuciłem zakładanie WiX'a??? Napisałem tylko, że jak nie masz wiarygodnych dowodów na złą jakość Wix'a (bo twoje zasłyszenia i opinie warsztacików z okolicy to mozna w buty wsadzić) to nie rób antyreklamy dobrej marce. Mało wiesz o Wix'ie...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana oleju GTI 2e

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 20, 2013 11:06

No i jak zwykle, temat o oleju, niesłychanie przydatny, polemika na najwyższym poziomie.
Pioneerek, zamykam, dobre marki wynajdziesz na forum ale nie sugeruj się szczególnie wypowiedziami bo wszyscy co piszą że taki jest ok a taki be nie mają do tego podstaw. Żaden prywatny użytkownik nie może przeprowadzić odpowiednich badań, więc sugeruj się zalecaną w instrukcji klasą lepkości i tyle w temacie. A poza tym zwróć uwagę że piszemy o niewysilonym nieuturbionym silniku więc dużych wymagań co do oleju nie ma.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości