problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
patryk28091991
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:47
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: patryk28091991 » sob sty 25, 2014 21:58

słuchajcie dopiero co 2 tygodnie temu odebrałem auto po robieniu uszczelki pod glowicą, termostatu, obudowy termostatu i innych uszczelek...

Przed tym miałem problem z grzaniem ... grzał losowo albo grzał tylko jak jechałem co najmniej 100km/h ... po tej robocie jakby bylo lepiej ;)

dzisiaj jade pierwszy raz w dluzsza trase (70km w jedna strone) i tak samo grzał losowo ale w polowie drogi zupelnie juz cieplym nie dawalo ;(

sprawdziłem węże od nagrzewnicy i jeden goracy a drugi ledwo ciepły ... wyciekł mi płyn chłodniczy bo zapaliła się kontrolka więc dolałem ;)

ale patrze że nie ma też ciśnienia w układzie chłodzenia ... po odkreceniu korka żadnego syczenia jak przed wyjazdem.. pod dodaniu gazu wcale nie unosi sie mocno płyn ;( węże miękkie

czy to wszystko winna nagrzewnica ? czy możliwe jest że z nagrzewnicy wyszedł syf i się zatkała już na amen i przy okazji puściła coś do układu i się zatkał dlatego brak ciśnienia i ewentualnie wyciek gdzieś ?



Awatar użytkownika
arekgroszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 409
Rejestracja: ndz gru 22, 2013 14:49
Lokalizacja: LOW CHOW
Auto: GOLF IV
Silnik: 1.8T
Kontakt:

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: arekgroszek » sob sty 25, 2014 23:00

Po kupnie samochodu u mnie było tak, że wskazówka od temperatury wgl się nie podnosiła, pomyślałem pewnie czujnik ale wcale czujnik to nie był jak się okazało że to termostat, ponieważ stojąc w korku do ronda nabrał temperatury do 90 po czym jak wyjechałem dalej na prostą za rondem znów spadło do 60 stopni.

Ostatnio wymieniłem termostat na nowy, odpowietrzyłem cały układ temperatura ładnie się podnosiła do 90 wszystko niby okej.

Wczoraj jadąc do siebie na działkę zaczął mi się grzać powyżej 90 stopni zaznaczam również że do mnie na działkę jest trasa z mińska w stronę łochowa na krajowej 50 więc non stop jadę 90 - 100 z pominięciem obszarów zabudowanych. Powracając do tematu grzania, nabierał mi temperatury do 100 stopni, po wymianie termostatu zauważyłem szybkie nagrzewanie się w środku.

Dzisiaj rano odpalam samochód i jadę niecałe 10 km do łochowa, szybko mi się nagrzał silnik do 90 stopni ale zaś w środku ani z silnika ani z nagrzewnicy ciepła nie podawał. Zimno leciało przez całą drogę a wracając już do domu nagrzał mi się do 110 stopni, płyn wywaliło całkiem i temperatura wzrosła do 120 stopni i tak oto płyn dostał się do silnika (prawdopodobnie). Z chłodnicy spuściłem resztę płynu która została a termostat pewnie nada się do wyrzucenia ale to już zrobię jak go wstawię do mojego brata.

Sprawdź u siebie czy nie masz masła pod korkiem bo u mnie już jest :)



Awatar użytkownika
patryk28091991
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:47
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: patryk28091991 » sob sty 25, 2014 23:20

właśnie sprawdziłem ! żadnej kawy pod korkiem nie mam ... to najmniej brałem pod uwagę bo mam świeżą uszczelkę, termostat i czujnik temp oraz wentylator ! Z temperaturą silnika nie mam problemu cały czas równo 90* tylko z grzaniem w środku



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: marcin7x5 » pn sty 27, 2014 16:02

Czasami sprawcą takich problemów jest pompa wody a dokładnie plastykowy wirnik, który potrafi obracac się na osi pompy nie tłocząc cieczy w obiegu.



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: c-master » pn sty 27, 2014 23:08

A podmieniał już ktoś korek od zbiorniczka wyrównawczego ? 7 zł w intercarsie.


Moja historia:
Miałem kilkanaście passatów B3 i w kilku miałem jak wyżej. Nie pomogły wymiany, podmiany pomp, termostatów, nagrzewnic, wymiany UPG itp. Nie grzał i nic go nie było w stanie do grzania zmusić. Węże miękkie jakby puste i tyle.

Temat dla mnie nie rozwiązany do tej pory. Nobel dla tego kto znajdzie przyczynę.

BTW u kolegi w MK3 było to samo i założyłem mu pompkę elektryczna do obiegu wody przed nagrzewnicę i jakoś w zimie daje radę....


było już ich trochę ....
Obrazek

dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: dam18 » pn sty 27, 2014 23:31

A czy węże od nagrzewnicy sa obydwa gorące? Jeżeli jeden zimny drugi ciepły to zapowietrzony układ, proponuję sprawdzić drożność wężyka przelewowego z chłodnicy, ten cienki. Przez niego będą się działy cyrki, wywala płyn przez zbiorniczek, nie włącza się wentylator, brak ogrzewania. Proponuję na początek wyczyścić układ chłodzenia.

Moje mk3 grzeje jak "pierun", teściów grande punto z 2009 nie ma najmniejszego polotu, ford c-max również. Za grzanie mojego golfa chwalę i będę zawsze chwalił.



Awatar użytkownika
patryk28091991
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:47
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: patryk28091991 » wt sty 28, 2014 01:14

płyn cały jest wymieniony na nowy , jeden wąż od nagrzewnicy gorący a drugi ledwo ciepły ... dzisiaj przez chwilę poleciało letnie powietrze ;) i ciśnienie też lekkie było w układzie bo zasyczało



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: dam18 » wt sty 28, 2014 17:03

A więc proponuję rozgrzać auto do normalnej temperatury, zdjąć wężyk z tego zimniejszego przewodu opaskę i go odchylić, teoretycznie powinno polecieć powietrze, bo wygląda na to że układ jest zapowietrzony. Masz drożny wężyk od przelewu? Nie wywala ci wody przez zbiorniczek?



Awatar użytkownika
patryk28091991
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:47
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

Re: problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: patryk28091991 » wt sty 28, 2014 18:42

dam18 pisze:A więc proponuję rozgrzać auto do normalnej temperatury, zdjąć wężyk z tego zimniejszego przewodu opaskę i go odchylić, teoretycznie powinno polecieć powietrze, bo wygląda na to że układ jest zapowietrzony. Masz drożny wężyk od przelewu? Nie wywala ci wody przez zbiorniczek?

żadnej wody nie wywala ;)

a czy mam odchylić ten wąż na wlączonym silniku czy wyłączonym ?



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: c-master » wt sty 28, 2014 18:48

c-master pisze:A podmieniał już ktoś korek od zbiorniczka wyrównawczego ?


było już ich trochę ....
Obrazek

dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: dam18 » wt sty 28, 2014 18:48

Na włączonym, by odpowietrzyć.



Awatar użytkownika
patryk28091991
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:47
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: patryk28091991 » pn lut 03, 2014 21:58

słuchajcie ostatnio mi grzało jak jechałem powyżej 120km/h jak jadę wolniej to leci chłodne ale nie zimne zupełnie !

a dzisiaj to nawet dużo ciepłego leciało i na postoju leci ciepłe ;) jak jadę do 120 to leci chłodne ;(

podejrzewałem pompę wody ale jeśli na postoju chodzi i leci ciepłe/gorące to pompa chyba odpada co ?



Awatar użytkownika
adrianogl20pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 30, 2013 13:38

Re: problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: adrianogl20pe » wt lut 04, 2014 00:50

patryk28091991 pisze:słuchajcie ostatnio mi grzało jak jechałem powyżej 120km/h jak jadę wolniej to leci chłodne ale nie zimne zupełnie !

a dzisiaj to nawet dużo ciepłego leciało i na postoju leci ciepłe ;) jak jadę do 120 to leci chłodne ;(

podejrzewałem pompę wody ale jeśli na postoju chodzi i leci ciepłe/gorące to pompa chyba odpada co ?
Mailem taki sam problem na postoju grzał a czym szybciej jechałem przestawał( coraz słabiej, teraz co się działo, na wolnych woda wolniej krąży jak jedziesz szybciej krąży szybciej i nie nadarza nagrzać na wpół zapchanej chldniczki, u mnie po wymianie tej malej chlodniczki na nowa w w aucie są Hawaje



Awatar użytkownika
patryk28091991
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:47
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

Re: problem z grzaniem, brak cisnienia w chłodzeniu ;(

Post autor: patryk28091991 » wt lut 04, 2014 14:42

adrianogl20pe pisze:
patryk28091991 pisze:słuchajcie ostatnio mi grzało jak jechałem powyżej 120km/h jak jadę wolniej to leci chłodne ale nie zimne zupełnie !

a dzisiaj to nawet dużo ciepłego leciało i na postoju leci ciepłe ;) jak jadę do 120 to leci chłodne ;(

podejrzewałem pompę wody ale jeśli na postoju chodzi i leci ciepłe/gorące to pompa chyba odpada co ?
Mailem taki sam problem na postoju grzał a czym szybciej jechałem przestawał( coraz słabiej, teraz co się działo, na wolnych woda wolniej krąży jak jedziesz szybciej krąży szybciej i nie nadarza nagrzać na wpół zapchanej chldniczki, u mnie po wymianie tej malej chlodniczki na nowa w w aucie są Hawaje
chodzi ci o nagrzewnice która jest pod deską rozdzielczą ? sam wymieniłeś czy dałeś do mechanika ( jaki koszt wymiany )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości