AGG po swapie nie odpala.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: -=ren=- » pn lut 10, 2014 21:14

Sytuacja ma się tak, ja potrzebuję pomocy w odpaleniu silnika agg. Motor AGG z mk3 przełożony ze wszystkim do budy mk2. nowa instalacja.
rozszyta wiązka mk3 - usunięte tylko oświetlenie przednie.

Nie odpala silnik. Iskra jest, paliwo w listwie wtryskowej jest, pompa działa - WTRYSKIWACZE SIĘ NIE OTWIERAJĄ. ciągłoś oprzewodowania od gniazda wtryskiwacza do sterownika ok. wszystkie wtryskiwcze mają jednakową rezystancję...
sprawdzony czujnik wału, czujnik w aparacie - bez uwag.
Kolejność właściwa, iskra na każdej świecy.
narazie brak przekaźnika 30 - tymczasowo zastosowany 32 z diodą na wyjście 86A - napięcie na 23 i na 8 nodze sterownika jest.

Silnik kupiony w całości razem z immo i pastylką. Sprzedawca zapewnia że to ten sam komplet który "jeździł do końca". Immobilizer podłączony (czarny do +12, masa i szaro biały lub szary do lini szaro białej z wiązki silnika)

dwa pytania:
1. Czy nie odblokowany immo blokuje wtryskiwacze?
2. Które przewody komunikacyjne (szary/szarobiały) powinny być spiętę z linią komunikacji z silnika?

szczerze to zapiąłem do silnika ten który pasował do wiązki silnikowej (wtyk we wtyk)... sam już teraz nie wiem jaki kolor on miał. Czy to może mieć znaczenie?>


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: rysiektr » pt lut 14, 2014 09:57

-=ren=- pisze:Nie odpala silnik. Iskra jest, paliwo w listwie wtryskowej jest, pompa działa - WTRYSKIWACZE SIĘ NIE OTWIERAJĄ. ciągłoś oprzewodowania od gniazda wtryskiwacza do sterownika ok. wszystkie wtryskiwcze mają jednakową rezystancję...
a + po zapłonie dochodzi do wtryskiwaczy ?
-=ren=- pisze:1. Czy nie odblokowany immo blokuje wtryskiwacze?
immo jakby blokował to samochód by odpalił na 1 sekundę 2 i gasł


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: jeryk10 » pt lut 14, 2014 20:58

Podłącz vag zobacz czy masz diagnozę z immo i z ECU .


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: -=ren=- » pn lut 17, 2014 14:36

rysiektr pisze:a + po zapłonie dochodzi do wtryskiwaczy ?
tego nie sprawdziłem. Ten plus pojawia się po kluczyku? czy jest sterowany jak pompa paliwa lub z przekaźnika pompy paliwa? czerwono/czarny kabel czy czerwono/niebieski?
jeryk10 pisze:Podłącz vag zobacz czy masz diagnozę z immo i z ECU .
No tu musze chwilkę coś połączyć na szybko bo nie ma gniazda ani tej powiedzmy złączki nad przekaźnikami. Jedną i drugą opcję sprawdzę. Jakbyście mogli napisać gdzie szukać ewentualnie tego "plusa" - mam te ruskie schematy ale on są strasznie mało czytelne jak się powiększy.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: rysiektr » pn lut 17, 2014 15:06

-=ren=-, takie na szybko znalezione w necie, kolorów kabli brak ale widać co się skąd bierze

Obrazek

Obrazek

Plus do wtryskiwaczy idzie z przekaźnika pompy paliwa i jest wspólny dla wszystkich 4 wtryskiwaczy a ECU steruje otwarciem wtryskiwaczy masami.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: -=ren=- » pn lut 17, 2014 15:38

oczywiście, więc plus na wtryskiwaczu pojawia się tylko w czasie kiedy pracują pompy paliwa, czyli powiedzmy przez dwie sekundy po przekręceniu i potem jeśli kręcimy silnikiem... Pompy napewno pracują, a plusa poszukam...


vwlifestyle.pl
Obrazek

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: jeryk10 » pn lut 17, 2014 16:30

http://www.autoprospect.ru/volkswagen/g ... es/398.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.autoprospect.ru/volkswagen/g ... es/397.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.autoprospect.ru/volkswagen/g ... es/396.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: -=ren=- » wt lut 18, 2014 19:16

ok więc sytuacja wygląda tak że na wtyczkach wtryskiwaczy mierzy mi się na kolorowych +5V do masy, do plusa 0. VCDS się łączy zarówno z silnikiem jak i z immo...
Na immo była błąd o niewłaściwym połączeniu wiązki - dał sie skasować (odłączona antena). W silniku był błąd - silnik zablokowany przez immobilizer - dał się usunąc. Żaden z tych błędów się nie powtarza/nie powraca po ponownej próbie odpalenia... Silnik nie odpala... Szukam narazie tych +12v dla wtryskiwaczy... Nie można zrobić output test dla wtryskiwaczy??

mam małe doświadczenie z nowszymi konstrukcajmi na wtrysku i mam pytanie odnosnie sterownika silnika, a mianowicie czy software coding powinno być; 00000??

edit:
doczytałem że kodowanie 0000 jest dla manualnej skrzyni - można zastosować jeszcze dla skrzyni auto i syncro...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: rysiektr » wt lut 18, 2014 19:51

-=ren=- pisze:Nie można zrobić output test dla wtryskiwaczy??
w ADY nie da się, podejrzewam, że dla AGG jest podobnie
-=ren=- pisze:wygląda tak że na wtyczkach wtryskiwaczy mierzy mi się na kolorowych +5V do masy, do plusa 0
nie bardzo rozumiem, a ile masz na czerwonych względem masy ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: -=ren=- » wt lut 18, 2014 19:52

dobra winowajca znaleziony - pomijając moją winę w tej kwestiii :D w wiązkach od silnika do skrzynki bezpieczników, oprócz trzech wpinanych w w złaczki F, G1, G2 oraz oprócz wtyczki do wycieraczek pod S, pozostaje pojedynczy przewód czerwony z żółtą wtyczką o przekroju 1mm, który powinniśmy wpiąć pod gniazdo Z1 - w dokumentacji opisany jako INJECTOR POWER. Nie podpiąłem jego i to była przyczyna braku +12V czyli na czarnym przewodzie przy wtryskiwaczach. To co błędnie mierzyłem to było napięcie +5V do masy ale na kolorowych, czyli to co wychodzi z tranzystorów sterownika... Dziękuje za pomoc, na dniach poskładam i odpalę - mam nadzieję!


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: rysiektr » wt lut 18, 2014 19:58

-=ren=-, no to fajnie, że bez kosztowo udało się to naprawić :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

AGG po swapie nie odpala.

Post autor: -=ren=- » wt lut 18, 2014 20:37

tak dla potomnych, według tego co podesłał jeryk10, kolory na wtyczkach wtryskiwaczy pokrywają się od sterownika - czy li sterowanie masą przychodzi na pin drugi wtyczki wtryskiwaczy z kolorami kolejno -szarym, - szaro/zielonym, -szaro/czerwonym, - szaro/niebieskim, odpowiednio dla pinów z ecu nr 2,46,47,48. Pin numer jeden we wtyczce wtryskiwacza, to rzeczone +12V - od każdej wtyczki odchodzi przewodem czarnym. Kolor czarny zmienia się w kolor czerwony na złączce na bloku silnika (tej składanej, po obróceniu, dwa większe piny to +12V i Masa). Od tamtego punktu mamy już przewód czerwony dla +12V i brązowy dla masy.Czerwony, który zakończony jest dużą wsuwką z żółtą obudową. Wpinamy go do skrzynki bezpieczników pod Z1 i sprawa załatwiona.


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości