Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » sob lis 15, 2014 19:22

Witajcie.

Słyszałem ze temat jest tak stary jak sam golf. Posiadam od niedawna golfa 1.3 na wielopunkcie i problem polega na tym ze gdy silnik jest zimny pracuje prawie prawidłowo, jak jest leciuteńko nagrzany czyli przejechaniu 2 km dzieje sie dramat. Obroty tak falują ze nadwoziem trzesie i plastiki wszystkie chodza. jak silnik złapie temperatury troche czyli wstkazówka sie zaczyna unosic to przy odjeciu gazu jest pare fal z 2 -3 i praca silnika sie normuje, i za chwile silnik znowu pracuje prawie idealnie i poznie jest ok da sie jechac..

Sprawdziłem niebieski czujnik - jest wporządku. wezyki od podcicnienia siedza ciasno, wyszyscilem przepustnice dalej jest to samo. Nie wiem gdzie znajduje sie ten zawór powietrza dodatkowego.. Moze ktoś wie? Moze popka aparatu?? sonda? Kreciłem analizatorem spalin - nic nie pomaga.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moze ktoś miał takie cos i poleci?? Moze to byc wina modułu zapłonowego??



Dawid Db
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 15, 2014 07:53
Lokalizacja: Prochowice

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: Dawid Db » ndz lis 16, 2014 05:37

Witam moim zdaniem to sonda padła.



mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » ndz lis 16, 2014 20:25

Hmm zgubiłem miernik ale postaram sie to sprawdzic. Jesli odepne sonde powinien silnik chodzic? Jeszcze jedno, znalazlem ten zawór powietrza dodatkowego, widzę ze jeszcze nigdy nie był sprawdzany. Sprawdze to na dniach :)



Awatar użytkownika
Piotrgl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt mar 04, 2014 21:02
Lokalizacja: Gd

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: Piotrgl » ndz lis 16, 2014 21:16

Jesli jestes z okolicy Gdanska to moge porzyczyc Ci sonde od NZ bo mam taka sprawna z mojego starego silnika.



mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » pn lis 17, 2014 11:22

Jestem ze Stargardu widac po tablicy rejestracyjnej a czemu lokalizacji mi nie wyswietla w profilu to nie wiem musze zaktualizować :) Slyszalem ze moze to byc tez serwo.. musze to posprawdzac wszystko.



mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » ndz lis 30, 2014 17:33

Witajcie. Niestety problem pozostal. Zmienilem sonde lambda na nowa ale nie pomoglo. Zmienilem filtr paliwa nie pomoglo. Zmienilem aparat zaplonowy - nie pomoglo ale nie gasnie podczas jazdy w starym musialem miec czujnik halla walniety. Zauwazylem ze problem nasila sie po wcisnieciu hamulca



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: PAPAYOS » ndz lis 30, 2014 20:02

Sprawdź przewody podciśnienia, czy wszystkie siedzą na swoim miejscu, po wciśnięciu hamulca może się nasilać, ponieważ serwo działa na podciśnienie. Po wciśnięciu hamulca może nawet zgasnąć.
Przeczyść przepustnice, wymyj ją dokładnie posprawdzaj uszczelki pod przepustnicą i powinno pomóc... Miałem podobny problem po wymyciu przepustnicy problem zniknął.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » ndz lis 30, 2014 22:09

Dzieki za szybka odpowiedz. Przewody sprawdzalem juz szukalem pekniec nic nie widac nawet poucinalem koncowki zeby ciasniej wchodzily i nic. Ale zauwazylem ze na przewodzie od serwa plastikowy nie elastyczny jest jakas gruszeczka owinieta izolatka i dalej idzie gumowy przewod do kolektora wchodzi. to jakis czujnik?? zaworek?? posprawdzam to jeszcze. Objaw nasila sie jak silnik jest zimny lekko cieply czyli wskazowka temp sie lekko uniesie i wtedy duzo pary leci z wydechu



mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » sob gru 06, 2014 21:58

Postępy w diagnozach. Podcisnienia były źle poprowadzone. Zrobilem to według schematu i nie pomogło. Po wcisnieciu szybko kilku razy hamulca auto gaśnie. Sprawdziłem za to zawór powietrza dodatkowego i... nie rusza sie. przesłonka powinna sie zamykac u mnie nie drga, myślę sobie "to by było zbyt proste" i sprawdzilem napiecie. Okazało sie ze nie ma napiecia wcale. Poszedłem w góre po przewodzie i doszedłem do kostki przy komputerze. Kostka 4 pinowa na kazdej po wlaczeniu zapłonu 11,89v a na 4-tym pinie 0, wlasnie tym który idzie do tego zaworu.

Nie wiem jak rozwiazac ten problem.. zmostkowac przewodu chyba nie moge. Sprawdzałem dalej gdzie przewod idzie i idzie z głowna wiązką przewodow do tego całego rozdzielacza z bezpiecznikami i przekaznikami. Bezpieczniki ok.. chyba jakis przekaźnik sie uszkodzil albo przewod pod deska rozdzielczą. moze jakies następne sugestie?



mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » pn gru 08, 2014 05:59

Nikt nic?? :( z tym zmostkowaniem przewodu?? Wczoraj byl u mnie kumpel z takim samym golfem nawet kolor nadwozia i lamp taki sam :p i pomierzylem to miejsce u niego i... on ma napiecie i w kostce i w wtyczce... i napiecie ma na 1 pinie wlasnie tym czerwonym 12v a na reszcie ma napiecie rzedu 1v... a na kostce ma jakos odwrotnie po bokach 12v a w srodku 1. a u mnie 3 piny w kostce 12v a ostatni 0.03V a we wttczce same zera.



Awatar użytkownika
kusior22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 13, 2008 22:32
Lokalizacja: witonia

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: kusior22 » czw gru 18, 2014 02:04

witaj kolego
a sprawdzałeś przepływomierz? bo on również jest odpowiedzialny za to czy auto będzie ci równo pracowało
wystarczy że klapka podająca powietrze będzie się zacinać i auto albo będzie falowało albo nie będzie się wkręcać na obroty
przy tym silniku jest to dosyć częstą awarją wiem bo w swoim wymieniałem dwa przepływomierze aż kupiłem nowy w ASO i było po problemie
jeżeli chodzi o przepływomierz to jest to ten ala komputer na puszce powietrza
jeżeli tak jak mówiłeś kolega ma identyczny silnik jak twój to przeżuć od niego całą puchę powietrza razem z przepływomierzem odpal auto przejedz się i będziesz wiedział czy to jest to.

zapomniałem dodać. J ak byś się skusił na wyciągnięcie przepływomierza i chciał go przeczyścić to uważaj na czujnik w środku żeby go nie uszkodzić



mazi53
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 15, 2014 13:48
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Falujące obroty Golf 1.3 NZ

Post autor: mazi53 » pn gru 22, 2014 19:30

Witaj przeplywke czyscilem juz wczesniej. Wczoraj usunelem usterke. Przyczyna byl brak napiecia na przewodzie do zaworka dodatkowego powietrza. poprowadzilem przewod od akumulatora do kabimy poprzez wlacznik. Musze pamietac o zalaczaniu go. Teraz silnik pracuje jak nowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości