Dziwne odgłosy silnika 1.4 TSI

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pompon60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 01, 2009 17:27
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Dziwne odgłosy silnika 1.4 TSI

Post autor: pompon60 » śr lip 08, 2015 21:43

Mam problem z zawiasem przód, gdy przejeżdżam przez progi zwalniające lub tzw. kocie łby, to z przodu auta słychać skrzypienie zawieszenia .Golf ma przejechane 38 tys. dziś byłem w ASO Wolica Audi umówić wizytę. Obstawiam tuleje tylne wahaczy przednich oraz gumy stabilizatora. Ponadto mam automat DSG 7 biegów i przy zmianie biegów słychać (nie zawsze) taki odgłos jakby jakiejś sprężynki czy krótkiego bzyczenia metalicznego. Czytałem że niby ta skrzynia tak ma ale nie chce mi się wierzyć przecież to prawie nowe auto. Jeszcze może ktoś zauważył taką przypadłość, silnik na biegu jałowym też wydaje jakiś dźwięk ala chrobotanie na obok skrzyni, auto mega fajne za kupę kasy a tu takie kwiatki ;/ może ktoś ma podobnie lub zna przyczynę ?

tak pracuje " onclick="window.open(this.href);return false;
ma ktoś pomysł co to może być ??

nikt nie podejrzewa co to może być za hałas, mogę tylko dodać że to dziwne chrobotanie pojawia się po wyłączeniu klimy.



leeso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 20:28

Re: Dziwne odgłosy silnika 1.4 TSI

Post autor: leeso » czw lip 09, 2015 12:39

pompon60 pisze:Mam problem z zawiasem przód, gdy przejeżdżam przez progi zwalniające lub tzw. kocie łby, to z przodu auta słychać skrzypienie zawieszenia
Czy hałas występuje tylko wtedy gdy masz wciśnięty chociażby lekko gaz? Jeśli tak to ja miałem podobnie. Wymiana tulei wahaczy z przodu na gwarancji. Pomogło.



Awatar użytkownika
pompon60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 01, 2009 17:27
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Dziwne odgłosy silnika 1.4 TSI

Post autor: pompon60 » czw lip 09, 2015 21:18

hałas występuje na biegu jałowym i jak dodam lekko gazu po powrocie do obrotów jałowych słychać ten dźwięk, ale zauważyłem że nie zawsze jest on słyszalny. Po wyłączeniu klimatyzacji słychać również też dźwięk.



leeso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 20:28

Re: Dziwne odgłosy silnika 1.4 TSI

Post autor: leeso » czw lip 09, 2015 22:02

pompon60 pisze:hałas występuje na biegu jałowym i jak dodam lekko gazu po powrocie do obrotów jałowych słychać ten dźwięk, ale zauważyłem że nie zawsze jest on słyszalny. Po wyłączeniu klimatyzacji słychać również też dźwięk.
Miałem na myśli dźwięk przejeżdżania przez kocie łby :)



Awatar użytkownika
pompon60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 01, 2009 17:27
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Dziwne odgłosy silnika 1.4 TSI

Post autor: pompon60 » pn lip 13, 2015 21:40

byłem dziś w serwisie jeśli chodzi o odgłosy zarejestrowane na filmie to jakieś cięgno od turbiny, jakiegoś zaworu, nie chcieli bardzo udzielać szczegółów było luźne, i wpadało w drgania i to powodowało ten dźwięk. W przypadku zawieszenia do wymiany gumy stabilizatora , a że nie są wymienialne to do wymiany cału nowy stabilizator :), czekam na telefon bo mają ściągnąć część i dzwonić ustalić termin wymiany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości