Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: bikerxc » ndz sie 16, 2015 19:37

Witam. Szukając po kolei wszelkiej możliwej przyczyny braku mocy chciałem sprawdzić kąt wyprzedzenia zapłonu. Silnik cały czas ma braki mocy, był mocno zabrudzony przepływomierz. Po dwukrotnym czyszczeniu pokazuje maksymalnie 75mg/min więc stanowczo za mało jak na ten silnik (125KM). Dodatkowo jeśli dobrze widzę to T.G.Angle (to jest chyba kąt zapłonu) przy w pełni otwartej przepustnicy wynosi 85.5 stopnia. Może mechanikiem nie jestem ale chyba coś nie tak chyba że to nie jest kąt zapłonu?

Ogólnie chętnie poproszę o pomoc i pomysły co jeszcze sprawdzić. Auto ma LPG. Na benie jedzie tak samo czyli nie jedzie. Dla przykładu v-max to ociężałe 170, a jak jest obciążony to i to jest problemem. Co już zostało zrobione:
-zresetowany ecu (zasilanie) potem chwilę szarpał na wolnych zanim się nie ustawił
-gaz ustawiony idealnie
-filtry zmienione
-świece i kable zmienione NGK bkur6et-10
-czujnik g62 dla ecu sprawny, pozostałe od temperatury też
-wyczyszczony przepływomierz
-brak kata (nic się nie zmieniło)
-przepustnice czyściłem, trochę na szybko ale czyściłem

Poradźcie jeszcze co ewentualnie zbadać bo nie mam pomysłów.



feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: feelsyou » pn sie 17, 2015 07:54

Wrzuć parametry silnika z grup 1,4 i 10



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: bikerxc » pn sie 17, 2015 13:21

Dzisiaj postaram się wrzucić parametry postojowe całego engine-a. Pytanie czy te świece mogą np. nie pasować? Bo przeczytałem już różne opinie, niby sa dedykowane ale czasami ludziom np. ngk nie działa, pakują np. beru uxf79 i świat się zmienia więc nie wiem czy na próbę nie kupie nowych. Wcześniej (poprzedni właściciel) tez były bkur6et-10, po zmianie na nowe nic się nie zmieniło.

Zapomniałem dodać że lambda oscyluje o około 0.3 do 0.8V (tak pokazuje acgasynchro, więc powinna byc ok). Wcześniej były błędy od lambdy i mixture adaptation (przekroczona regulacja), błędy już się nie pojawiały po wyzerowania ecu ale ostatnio wyskoczyło znowu problem z regulacją mieszanki (1 raz)

aha, wyprzedzenie zpłonu to chyba Ignition Timming, w takim razie co to jest ten t.g. angle?



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: bikerxc » wt sie 18, 2015 23:08

Ok. Zrobiłem skany całego bloku engine, może ktoś coś widzi? Wyprzedzenie zapłonu to faktycznie ignition timming i siega 30 stopni przy wyzszych obrotach więc jest chyba ok. Ew. na jałowych zbyt duże?
T.B.Angle to kąt otwarcia przepustnicy. Maksimum powinno być 85 stopni?

Co oznaczają wartości grupy 016 bo dosyć mocno się różnią przy wyższych obrotach.

Wrzucam całość do wglądu

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: bikerxc » pt sie 21, 2015 14:40

Nikt nie ma żadnego pomysłu?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: jeryk10 » ndz sie 30, 2015 14:25

To na pewno jest ADR , sprawdź max obroty na postoju przy ilu ma odcięcie .


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: bikerxc » śr wrz 02, 2015 12:52

20V, na bloku jest ADR więc musi być. Limiter łapie koło 6700rpm. Obecnie wymieniłem przepływomierz na nowy (co prawda chińczyk bo ori to zapomnę). Wyzerowałem ponownie kompa (zasilanie), pojeździłem trochę na benzynie(zachowanie dalej to samo), później ustawiłem gaz. Początkowo komp dawał długie czasy wtrysków benzyny przez co zapętlały się wtryski gazu. Po kilkudziesięciu km wróciło do normy, nie wywala błędów. Może troszkę lepiej się zbiera, chyba ciut spadło spalanie, przepływka pokazuje teraz maks jakieś 91g/min. V-max dalej taki sam 170/180km/h i dalej nie pojedzie a z tego co wiem to te silniki powinny w miarę płynnie do 200 latać.

Chyba nie domaga napinacz łańcucha na rozrządzie(chyba to on klepie kilka s po odpaleniu) Da się jakoś sprawdzić fazy rozrządu czy przypadkiem jedne zawory może otwierają się za późno (rozciągnięty/luźny łańcuch, nie wiem czy takie przypadki się zdarzają?)

Aha po kasacji kompa pozmieniały się kąty zapłonu na jakieś małe wartości. W weekend zrobiłem ponad 1500km, było gdzie nabrać korekt to zobaczę czy cos się zmieniło.



Awatar użytkownika
siro13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 05, 2014 21:36

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: siro13 » śr wrz 02, 2015 13:48

Na 25 i 26 kanale masz dzialanie zmiennych faz wraz ze zmiana kata, z tego co pamietam 3 i 4 okienko



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: bikerxc » śr wrz 16, 2015 00:19

Dorwałem się do parametru Idle stabilization CF. Mam dwa pola, oba podpisane tak samo więc nie wiem czym się różnią? Wygląda to tak że na jałowych obrotach CF waha się w przedziale 9-15 i -4 do 2. Przy wyższych obrotach pierwsze CF waha się w przedziale 9-15(głownie 12) a drugie -1 do -4. Po przekroczeniu 3200rpm, czyli tyle ile ma zmiana faz nic się nie zmienia(sprawdzałem na postoju). Chyba tutaj pies pogrzebany. Co dokładnie oznaczają te parametry? To nie jest przesunięcie rozrządu, tzn że powinno być 0 dla obydwu i mam wałki poprzestawiane?



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Kąt wyprzedzenia zapłonu dla 1.8 ADR

Post autor: bikerxc » śr wrz 16, 2015 22:08

Mam nadzieje że ktoś obeznany się wypowie. Sprawdziłem dzisiaj w czasie jazdy te parametry CF i jeden powyżej np. 2000 trzyma cały czas 36CF, a drugi zależenie od położenia gazu. Jeśli hamuje silnikiem to waha się w okolicy 0, jak jest gaz w podłogę to 22 (ale powyżej 3000rpm również spada w okolice zera). Tak powinno być?

Jak załączyć na forum log z jady?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości