silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Post autor: Poldzer » czw lis 05, 2015 19:17

Witam!!
Jak w temacie. Mam pytanie, czy ten silnik jest kolizyjny, czy nie, bo właśnie zrobiłem jedną z największych głupot w życiu :banghead: i czuje się jak :los2: Nie będe pisał jaką szkoda klawiatury. To jak po patrzyłem w internecie, ale zdania podzielone.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Post autor: krys94 » czw lis 05, 2015 21:46

Kolizyjny na 100%. Czeka Cię ściąganie głowicy.



Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Post autor: Poldzer » pt lis 06, 2015 21:44

Kur*wa każdy gada inaczej. Zobaczymy nie było podejrzanych dźwięków, więc może obejdzie się.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Post autor: krys94 » pt lis 06, 2015 23:19

Mam Ci zdjęcie głowicy podesłać od strony zaworów żebyś uwierzył? Mam ten silnik i ściągałem głowice to wiem. To nie jest 1.6 czy 1.8, ze zawory są schowane i nic sie nie stanie, tutaj zawory są na równo z płaszczyzną głowicy. Jak coś zrobiłeś nie tak z rozrządem czy Ci pasek przeskoczył to prawdopodobnie zawory pogięło. Spróbuj ustawić rozrząd na znaki i pokręć wałem. Jak będzie bez żadnych zacięć sie kręcić to możliwe, że nic się nie stało, ale szczerze w to wątpię.



Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Post autor: Poldzer » pn lis 09, 2015 16:10

Nie nie spokojnie. Na zdjętym pasku rozrządu zakręciłem rozrusznikiem. Bieda jak to człowiek mózg wyłącza. Widać miałem farta zawory musiały być lekko tylko wysunięte bo kontaktu nie było. Fakt kolizyjny jest jak pasek żle założyłem i kluczem obracałem wał to był opór prawdopodobnie kontakt w/w. Więc jak zwykle prawda jest po środku :bigok: . Wymieniłem po licznych bojach pompę wody i na razie jest ok. Jeszcze regeneracja gaźnika, wymiana czuknika oleju i wiele rzeczy mnie czeka :satan: i będziem latać. :bajer:


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Post autor: etz_prorider » wt lis 10, 2015 00:58

Poldzer pisze:Wymieniłem po licznych bojach pompę wody
Mam nadzieję, że pasek też jest nowy? :)
Poldzer pisze:Jeszcze regeneracja gaźnika, wymiana czuknika oleju i wiele rzeczy mnie czeka
Też miałem tyle pracy z moją golfiną, teraz jeszcze tylko regeneracja gaźnika :)


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

silnik 1.3 cat gaźnik, kolizyjny czy nie?

Post autor: Poldzer » wt lis 17, 2015 20:30

pasek był wymieniony koło 20km wcześniej ze względu na dmuchniętą uszczelkę pod głowicą.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości