Jaki olej? - do silnika benzynowego !!

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Jaki olej?

Post autor: jameess » ndz lut 14, 2016 14:23

jan1966 pisze:Nastepny nawiedzony , zboczeniec od chłosty ,nikt nie umie czytać ,psycholog z zamiłowania ,bez KULTURY . Nie można tych Twoich porad normalnie napisać ?
Dzięki jan, bardzo mi to pomogło, przytulisz mnie?
Jak można pisać normalnie jak już po raz N-ty zostało to napisane, a leniwcom i tak się nie chce chce czytać?
Krzakuu pisze:Jak kupujesz olej w tesco albo biedronce to owszem. Bo jak w profesjonalnym sklepie lub hurtowni motoryzacyjnej to juz inna sprawa.
Oczywiście olej dobiorą wg. katalogu i jeżeli tak sprzedawca dobierze olej to pół biedy, gorzej jest jak dobierze wg. swojej zej...tej wiedzy pantoflowej to wtedy może być przykro.

PS,
Czy wg. ciebie w sklepach motoryzacyjnych SPRZEDAWCY kończą jakieś specjalne profesjonalne szkoły, mają jakieś dyplomy potwierdzające swoja nieomylną wiedzę?



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Jaki olej?

Post autor: jan1966 » ndz lut 14, 2016 14:57

Z sprzedawcami jest jak z forumowiczami jeden doradzi , drugi tylko umie nabluzgać
jameess PS. Nie przytule Cię ,mam żone,dzieci i nie znosze pedałów



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz lut 14, 2016 15:07

jestem ciekaw czmeu po przejsciu na inna lepkosc i do tego jeszcze inna lepkosc tylko na mrozie ma zacząć ciec?? Czemu nei cieknie przechodzac w druga strone. To cieknie na simmeringach czy jak?? Miąkna te simmeringi czy jak. Jaka konczyl kolega uczlenie bo unas w Szczecinie takich rzeczy nie mowiono i na laborkach tego tez nie było. Nie wiem moze ci wszyscy doktorzy z polibudy to do luftu są. Ja akurat mialem zajecia i wyklady takze z Merkiszem a polibudy poznanskiej. Cikawe co zrobic z olejem ktory nie posiada w opisie pierwszego wspolczynnika tylko np W70 itp Moze nie nadaje sie do niczego i jest robiony do dekoracji. Ja w swoim ASZ jak i AUY zalewalem jzu wszystko od minerala po syntetyk od 0W40 po 5W30 i 5W40 i 10W40 i 15W40 nic mi nie cieknie. Nei wiem skad takie teorie sie biora czy to ci wszyscy po szkolach piekarskich, drobiarskich itd wymyslaja. BEz urazy do takich ludzi ale chcial bym kiedys doczekac takich czasow co to sami sie powstrzymaja od jakikolwiek rad nie w swojej branży. Ja z racji iz posiadam wyksztalcenie srednie stolarskie. meblarskie a wyzsze techniczne o specjalnosci technika samochodowa to wypowiadam sie w tej dziedzinie. Ojciec teraz zalal ostanio 0W40 do swojego leciwego berlingo i nic sie nie leje po aucie a wczesniej to chyba ze 10 czy 20 wymian na mineralnym pare na syntetyku i polsyntetyku. Auto nakulane ma cos kolo 450 tys km. Teraz dostal odemnie 0W40 z mobila bo udalo sie kupic tanio.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Jaki olej?

Post autor: pironet » ndz lut 14, 2016 15:19

To po co w ogóle podział?Zobaczymy za pół roku w tym twoim berlingo.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

Jaki olej?

Post autor: Zdylu » ndz lut 14, 2016 17:22

Panie wesoł, niech pan już zbiera na remont silnika u ojca w berlingo! Zlać ten wyrób szatana i zalać minerałem jak najszybciej! Za takie szarlatanizmy powinno się wieszać!

A tak na serio to temat = beka :rotfl:
Proponuje w pierwszym poście przykleić :

-15W>10W = remont
-10W>5W = remont
-5W>0W = remont

Przebieg >200tys. km = półsyntetyk/minerał.
A jak nie wiadomo co było lane wcześniej to wlać koniecznie 10W40, uniwersalne i najlepsze dla każdego silnika.


Do tej pory to tylko zbędne 17 stron wypocin i może 1 z sensem :smirk:



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Jaki olej?

Post autor: jan1966 » ndz lut 14, 2016 17:57

Tak to jest jak się kończy studia bez wiedzy nabytej w szkole zawodowej lub technikum związanej z mechanika samochodowa i brakiem praktyki , ale takie są teraz polskie realia .



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz lut 14, 2016 18:41

To pochwal się kolego gdzie pracowałeś w jakich warsztatach? Oleje są ze sobą mieszalne. Ojciec berlingiem jeździ juz ponad 10 lat i już wyedy był zalewane 5w40. Moje tez juz mam 5 lat i tez tak były zalewane. Nic się nie roszczelnia.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Jaki olej?

Post autor: jan1966 » ndz lut 14, 2016 18:59

TO kolego ameryke odkryłeś że oleje są mieszalne , jednak nauka nie poszła w las



Awatar użytkownika
Krzakuu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sty 14, 2016 19:44

Re: Jaki olej?

Post autor: Krzakuu » pn lut 15, 2016 00:24

jameess pisze:
Krzakuu pisze:Jak kupujesz olej w tesco albo biedronce to owszem. Bo jak w profesjonalnym sklepie lub hurtowni motoryzacyjnej to juz inna sprawa.
Oczywiście olej dobiorą wg. katalogu i jeżeli tak sprzedawca dobierze olej to pół biedy, gorzej jest jak dobierze wg. swojej zej...tej wiedzy pantoflowej to wtedy może być przykro.

PS,
Czy wg. ciebie w sklepach motoryzacyjnych SPRZEDAWCY kończą jakieś specjalne profesjonalne szkoły, mają jakieś dyplomy potwierdzające swoja nieomylną wiedzę?
O to chyba chodzi żeby dobrał zgodnie z katalogiem, ewentualnie brac poprawke na przebieg silnika. Nie wymagamy chyba od sprzedawcy żeby rozlozyl nam silnik, przeanalizowal stan wszystkich elementow i dobieral perfekcyjny olej.


ObrazekObrazekObrazek

wierny62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 15, 2016 01:18

Jaki olej?

Post autor: wierny62 » pn lut 15, 2016 01:23

Witam wszystkich !! . Koledzy jeżdżę nie cały rok VW Jetta 1.6 (102KM) rok 2007. 175 tyś przebiegu, przy 170 tyś zagazowałem go. Dotychczasowy olej na którym śmigam to Castrol Edge 5W30. Pytanie do Was jaki olej zakupić najlepiej ? z działu technicznego mi odpisali, że mogę dalej korzystać 5W30 , ale czy będzie on dawał radę na LPG ? , proszę o konkretną porade od Was bo chciałbym w tym tyg wlać nowy olej :) pozdrawiam wszystkich.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Jaki olej?

Post autor: luke320 » pn lut 15, 2016 14:34

wierny62 pisze:z działu technicznego mi odpisali, że mogę dalej korzystać 5W30 , ale czy będzie on dawał radę na LPG ?
Jeżeli nie chcesz przechodzić na nic innego i olej ma TBN przynajmniej 10 (parametr ważny jak ktoś jeździ na gazie)
to możesz używać go dalej. Chociaż jest wiele olejów o lepszych właściwościach.



wierny62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 15, 2016 01:18

Re: Jaki olej?

Post autor: wierny62 » pn lut 15, 2016 22:53

luke320 pisze:
wierny62 pisze:z działu technicznego mi odpisali, że mogę dalej korzystać 5W30 , ale czy będzie on dawał radę na LPG ?
Jeżeli nie chcesz przechodzić na nic innego i olej ma TBN przynajmniej 10 (parametr ważny jak ktoś jeździ na gazie)
to możesz używać go dalej. Chociaż jest wiele olejów o lepszych właściwościach.
więc co lepszego polecisz ? , po to zarejstrowałem się aby się Was poradzić i dokonać najlepszego wyboru !



Awatar użytkownika
radecki69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 11:54
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: radecki69 » wt lut 16, 2016 00:19

Widzę,że na pomoc na tym forum nie ma co liczyć, post został usunięty, więc nie będę państwu zawracał dupska,bawcie się dobrze,a ja poszukam sobie bardziej przyjaznego forum.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Jaki olej?

Post autor: luke320 » wt lut 16, 2016 02:21

wierny62 pisze:więc co lepszego polecisz ?
Wielu użytkowników tego forum stosuje najróżniejsze oleje. Firmy to np. Total, Amsoil, Gulf, Agip, Motul
i wiele innych. To jaki olej będzie najlepszy do Twojego samochodu będzie zależało od Twojego subiektywnego
odczucia. Na jednym oleju silnik będzie go mniej lub więcej spalał, będzie pracował ciszej lub głośniej itd.
Jeżeli jesteś w rozterce co do doboru oleju to na Twoim miejscu zrobiłbym tak: kupiłbym któryś z olei jaki Ci
podałem, pojeździł rok (ew. szybciej jak narobisz kilometrów), ocenił ile Ci motor przez ten czas spalił i przy
następnej wymianie zmienił firmę. Następnym razem znów na inną markę. I tak ze trzy, cztery razy.
Po tym zadecydujesz, który będzie dla Ciebie najlepszy. Od siebie dodam - do tego silnika co masz olej min. 5W40
najlepiej FULL syntetyk (pod warunkiem oczywiście, że nie bierze Ci oleju na poziomie 1L na 1000km., albo jeszcze więcej). Poza tym poczytaj ten dział od pierwszej strony, powinno Ci się rozjaśnić bardziej o olejach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości