Jaki olej? - do silnika benzynowego !!

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SanchoPansa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:44
Lokalizacja: Opole

Jaki olej?

Post autor: SanchoPansa » wt kwie 19, 2016 21:21

Przeczytałem cały i zauważyłem :D jednak zaryzykowałem haha a wracając do sprawy to chciałbym zalac go pół syntetykiem albo pełnym, myślałem nad czymś typu 5w40 może 5w50, jak już napisałem autko właściwie wyłącznie latem i lubię przycisnąć, oczywiście nie katować. No i czy robić płukankę przed wymianą? :)



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Jaki olej?

Post autor: dany_47 » wt kwie 19, 2016 22:38

może zróbmy inaczej.

GDYBYM BYŁ NA TWOIM MIEJSCU:
przerzucając się z minerału na syntetyk zrobił bym płukankę. Olej mineralny ma najmniejsze właściwości płuczące silnik więc zależnie od tego ile na tym oleju jeździł może być w różnym stopniu zanieczyszczenia.

Oczywiście to jest moja prywatna opinia/wersja i to JA bym tak zrobił. Ty oczywiście zrobisz jak uważasz :)


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Wieszczycki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 07:03

Jaki olej?

Post autor: Wieszczycki » śr kwie 20, 2016 07:16

Hej, szukam dobrego, uszczelniającego silnik oleju - tylko pełne syntetyki wchodzą w grę. Polecono mi kilka marek, z czego najciekawiej dla mnie wygląda olej BIZOL. Zbiera b. dobre opinie na forach niemieckich, u nas na razie o nim cisza. Czy ktoś może się zetknął z tym olejem, może coś o nim powiedzieć? Chciałbym spróbować, bo choć cena nie należy do najmnijesyzch, to kuszą mnie dobre opinie użytkowników w DE, którzy mają ten sam silnik, co ja.



dany_47
Forum Master
Forum Master
Posty: 1026
Rejestracja: sob mar 14, 2015 17:24
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Jaki olej?

Post autor: dany_47 » śr kwie 20, 2016 08:12

Olej nie jest do uszczelnienia silnika.


Było: MK4 1.8 BIG TURBO 370KM i 470Nm

Obrazek

Jest: Passat B5.5 R32 TURBO 740KM i 790Nm

Wieszczycki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 07:03

Re: Jaki olej?

Post autor: Wieszczycki » śr kwie 20, 2016 08:57

dany_47 pisze:Olej nie jest do uszczelnienia silnika.
No nie do końca. Są preparaty uszczelniające silnik, do dolewania podczas wymiany, jak i są oleje posiadające takie substancje w domieszce.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » śr kwie 20, 2016 10:15

Wieszczycki pisze:No nie do końca. Są preparaty uszczelniające silnik, do dolewania podczas wymiany, jak i są oleje posiadające takie substancje w domieszce.
Taaaaa motodoktor itp dla silników w stanie agonalnym.



Wieszczycki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 07:03

Jaki olej?

Post autor: Wieszczycki » śr kwie 20, 2016 10:37

No dobrze, ale odpowiedź: "Kup dowolny olej, pozdrawiam." nie jest dla mnie pomocna. Szukam opinii o oleju BIZOL.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » śr kwie 20, 2016 10:59

Wieszczycki pisze:No dobrze, ale odpowiedź: "Kup dowolny olej, pozdrawiam." nie jest dla mnie pomocna. Szukam opinii o oleju BIZOL.
Ale do czego?
W opisie masz 2.0 TDI czyli musisz mieć olej 507.00 - nisko popiołowy olej do silników PD z DPF. Te drugie wazniejsze. Temat jest o olejach dla benzyn.

Prosze więc propozycję bardzo dobrych oleju dla tego silnika:
http://allegro.pl/millers-oils-xf-longl ... 62387.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/liqui-moly-top-tec-42 ... 69430.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Wieszczycki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 07:03

Re: Jaki olej?

Post autor: Wieszczycki » śr kwie 20, 2016 11:19

jhosef pisze:
Wieszczycki pisze:No dobrze, ale odpowiedź: "Kup dowolny olej, pozdrawiam." nie jest dla mnie pomocna. Szukam opinii o oleju BIZOL.
Temat jest o olejach dla benzyn.l
Tak, 2.0 TDI. Przepraszam, nie znalazłem podobnego tematu w dziale o dieslach, w takim razie napiszę tam. Te oleje, które proponujesz również brałem pod uwagę, ale chciałem spróbować najpierw tego Bizola. W DE jest to olej stawiany na równi z MIllersem i Liqui M. W Polsce jednak na razie niewiele o nim wiadomo. Po prostu mnie zainteresował.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » śr kwie 20, 2016 11:28

Wieszczycki pisze:W DE jest to olej stawiany na równi z MIllersem i Liqui M. W Polsce jednak na razie niewiele o nim wiadomo. Po prostu mnie zainteresował.
Gdzie? Na forach?
Ktoś to badał jakościowo?

Podobnie u nas na formach rozwinęła się kariera Motula. Zapoznaj się z pojęciem "marketing szeptany"



Wieszczycki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 07:03

Jaki olej?

Post autor: Wieszczycki » śr kwie 20, 2016 11:41

Ale czy są jakieś dostępne badania jakościowe dostępnych na naszym rynku olejów? Chętnie bym się zapoznał. Ja raczej z natury nie wierzę od razu "na słowo", stąd szukam wielu opinii. Ale niewykluczone, że przetestuję ten olej, tylko po to, by móc się potem podzielić opinią.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: jhosef » śr kwie 20, 2016 11:53

Jaką opinią się podzielisz?
Przetestujesz olej w laboratoriach przed i po zużyciu?
Usłyszysz, że silnik ciszej chodzi? ( po każdej wymianie ciszej chodzi bo OLEJ JEST ŚWIEŻY)
Rozbierzesz silnik aby sprawdzić jego stan?

Czy po prostu napiszesz - dobry olej bo silnik się nie zatarł?



Wieszczycki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 07:03

Jaki olej?

Post autor: Wieszczycki » śr kwie 20, 2016 12:14

U mnie problemem jest to, że silnik bierze sporo oleju między wymianami. Jeśli po wymianie to się poprawi, to będę zadowolony. Z tego, co piszesz wynika, że "nie da" się zweryfikować czy olej jest dobry, czy nie. Więc dlaczego ludzie kupują różne oleje - drogie i tanie, a nie tylko te najprostsze i najtańsze. Czy to tylko marketing tym rządzi?



Awatar użytkownika
mitpo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 14:35
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW Golf 6 2.0 TDI
Silnik: CFH

Re: Jaki olej?

Post autor: mitpo » śr kwie 20, 2016 12:44

Jak silnik bierze sporo oleju to kwalifikuje się do remontu, uszczelniacze , pierścienie. Olejem tego kolego nie naprawisz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości