dziwne odgłosy z okolic pasków

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

dziwne odgłosy z okolic pasków

Post autor: czaja86 » pn maja 06, 2013 23:58

Pasek myślę że i tak wymienię bo coś dziwnie samochód pracuje nie dość że czuć straszne drgania to widać jak silnik drga na jałowych obrotach dodatkowo wczoraj coś dziwnie zaczęło się odzywać od rozrządu jak by coś było nie nasmarowane i jak splunąłem na pasek to na chwilę ucichło.

Poniżej filmik z tymi dziwnymi dźwiękami pukania z okolic cewek/ zaworów:

http://www.youtube.com/watch?v=wG6K-MLS ... e=youtu.be



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

dziwne odgłosy z okolic pasków

Post autor: czaja86 » śr paź 09, 2013 23:02

Panowie co może być przyczyna tego że jak odpalę auto i dopuki się nie rozgrzeje to dziwnie szumi z okolic paska rozrządu jak czymś na niego psiknę np. woda to szumienie ucicha ale po chwili znowu się odzywa a jak auto się rozgrzeje to nic nie słychać. Mechanik coś mówił że to pasek i nic nie przeszkadza. Po za tym jak to jest z rozrządem rozrząd miałem montowany we wrześniu 2009 przy przebiegu 153tys km obecnie mam 177tys km, jak z wymianą różne info słyszałem. Znajomy w golfie III 1.4 z 92 roku od zakupu niego wymienił tylko raz olej a do rozrządu nie zagląda przez 7 lat, przez ten czas przejechał coś poniżej 20 tys km.



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

dziwne odgłosy z okolic pasków

Post autor: czaja86 » wt lis 12, 2013 20:08

http://www.youtube.com/watch?v=Y8zBD2PI ... e=youtu.be Co to za odgłosy i od czego mogą wychodzić bo ja se z tym nie umiem poradzić. Jak na moje ucho to słychać to od przodu silnika. Odgłos występuje tylko jak silnik jest zimny po dłuższym postoju lub odpaleniu po całej nocy. Czasem auto odpala normalnie bez tego odgłosu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości