Jaki element powoduje samoczynne dodanie gazu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Jaki element powoduje samoczynne dodanie gazu

Post autor: Gawior » ndz sie 08, 2010 23:43

edzio, Fiat Bravo 1.9 JTD 105 ( brat takiego ma z 2000r ) jest "silniczek krokowy"
JTD w fiatach ( różne wersje ECU i turbiny i z tond np. Stilo 120KM ) to są te same silniki co w Alfach, a JTD 2.4 też to samo, ale o cylinder więcej.

http://moto.allegro.pl/item1170032770_s ... 9_jtd.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki element powoduje samoczynne dodanie gazu

Post autor: Paweł Marek » pn sie 09, 2010 08:02

edzio, dzięki, jasne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Jaki element powoduje samoczynne dodanie gazu

Post autor: dziabi3 » pn sie 09, 2010 18:27

krokowy czy nie krokowy ale jest sterowany napięciem i to komputer decyduje ile dać obrotów w lewo i prawo a przez przekładnie jest uchylana przepustnica

nie wiem czy w 2 e czasami niema czegoś takiego jak zawór sterujący bocznikowym kanałem powietrza >> bo koledzy coś tam piszą o tym

zasada działania ta sam tylko zamiast dawać dodatkowe powietrze przepustnicą , daje się je kanałem zamykanym i uchylanym przez iglice sterowna silniczkiem jak w oplu astrze



ja w abd czułem jak pedał gazu mi wpada delikatnie w podłogę gdy raptownie pościłem gaz a silnik spadał z obrotów


a co do tego czy tam jest elektromagnes czy silnik to >>>> w sterownio biegu jałowego jest silnik a w sterowaniu długością dolotu jest elektromagnes i zawór ja u mnie teraz w 1,6 aft

bo regulacja biegu jałowego musi być płynna

a co do silników krokowych do każdy najmniejszy musi mieć co najmniej 4 przewody i silnik taki przeważnie potrzebuje 200 impulsów na jeden obrót

i teraz można mu zadać impulsy w lewo i prawo na 20 w lweo i 10 w prawo

ale po co wkładać korkowca skoro trzeba dać sterownik korkowca i jeszcze mikroprocesor sterujący jak można dać zwykły silniczek prądu stałego , bo tu nie trzeba dokładności kosmicznych

przekładnia załatwia problem dokładności np 100obr w lewo to 1 mm uchylona przepustnica i tyle


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
NeconFighter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 19, 2009 16:01
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Jaki element powoduje samoczynne dodanie gazu

Post autor: NeconFighter » ndz sie 15, 2010 09:35

Paweł Marek pisze:Pytałem czemu silniczka w VW sterującego przepustnica nie można nazwać krokowym.
Wikipedia:
Silnik krokowy (inaczej silnik skokowy) – silnik elektryczny, w którym impulsowe zasilanie prądem elektrycznym powoduje, że jego wirnik nie obraca się ruchem ciągłym, lecz wykonuje za każdym razem ruch obrotowy o ściśle ustalonym kącie.
Wikipedia:
Silnik komutatorowy - silnik prądu stałego, (...). Silnik ma wirnik z uzwojeniami, do których prąd doprowadzany jest przez komutator, po którym ślizgają się szczotki węglowe.

W silniku krokowym ilość obrotów zależy od ilości impulsów a, w komutatorowym od napięcia zasilania (wychył przepustnicy jest ustawiany czasowo bo silnik pracuje na napięciu znamionowym.

np. w 1.8 RP jest nastawnik przepustnicy jego elementem wykonawczym jest silnik komutatorowy :bajer:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki element powoduje samoczynne dodanie gazu

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 15, 2010 12:26

NeconFighter, dziękujemy, ale zostało to już wyjaśnione przez kol. edzio wcześniej. Każdy ma dostęp do wikipedii i może poznać te definicje, istotna ty była wyłącznie wiedza że silniczek o który chodzi jest komutatorowy a nie krokowy i tego tyczyła moja watpliwość.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości