Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic w AEA.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic w AEA.

Post autor: henio8 » pt sie 13, 2010 17:26

Miałem uszkodzony aparat zapłonowy, chyba czujnik halla, w 1.6 AEA. Wymienili cały zespół zapłonowy na używany. W AEA jest normalnie Bosch Mono-Motronic, a wstawili Magneti Marelli z innego golfa, taki chyba był w AEE, ale nie jestem pewien. Powiedzieli, że nie ma to znaczenia. Czy rzeczywiście może być tam Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic i nie ma to znaczenia dla samochodu? Na razie wszystko działa.
Ostatnio zmieniony śr wrz 08, 2010 15:54 przez henio8, łącznie zmieniany 2 razy.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

macosmail
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 15, 2007 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Magneti Marelli zamiast Bosch Monotronic w AEA.

Post autor: macosmail » pt sie 13, 2010 18:26

Jak chodzi o aparat zapłonowy to nie ma znaczenia.


Macos

henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic w AEA.

Post autor: henio8 » ndz sie 15, 2010 13:26

Tylko, że Magneti Marelli jest wtryskiem wielopunktowym, stosowanym w silnku AEE, a Bosch Mono Motronic jest jednopunktowy. Czyli mam teraz wtrysk wielpunktowy w swoim silniku po wymianie tego aparatu zapłonowego? Czy jak to jest? Sorry, może to głupie pytanie, ale trochę się na tym nie znam.
Różnica między danymi mojego silnika AEA i AEE jest tylko taka, że AEE ma większy moment obrotowy i moc max. osiągana przy niższych obrotach oraz ma sotpień sprężania mniejszy o 0,2. Czy napewno ta wymiana aparatu zapłonowego nie wpłynie ma mój silnik?


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic w AEA.

Post autor: sHpAaKu » pt sie 20, 2010 10:40

henio8 pisze:Czyli mam teraz wtrysk wielpunktowy w swoim silniku po wymianie tego aparatu zapłonowego? Czy jak to jest?
Żebyś miał wielopunkta, to by Ci musieli wymienić jeszcze kompa, wiązke i co najważniejsze głowice (bo gdzieś te wtryskiwacze trzeba wpiąć). Popatrz uważnie pod maske, chyba zauważyłbyś różnice czy masz mono, czy MPI. Jesli chodzi o aparat zapłonowy to nie ma znaczenia kto go zrobił (ważne ze 4 cyl.)


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic w AEA.

Post autor: Qto » pt sie 20, 2010 11:11

henio8, różnica jest taka że Bosch dla niektórych lepiej brzmi bo więcej ludzi zna tą firmę...

PS. Zrezygnowałeś z kupna części w ASO ?



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Re: Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic w AEA.

Post autor: henio8 » sob sie 21, 2010 21:19

Nie zrezygnowałem, ale w niektórych wypadkach odstępuje od tej zasady. To jest oryginalna część z Golfa III 1.6, ale nie z AEA, ale z nowszego AEE. Takie już wstawili, niech już będzie, bo działa super, dzięki za pomoc.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Magneti Marelli zamiast Bosch Mono-Motronic w AEA.

Post autor: jhosef » pn sie 23, 2010 15:28

Aparat ma za zadanie wskazać położenie wałka rozrządu dla wytworzenia świecy w odpowiednim momencie i rozdysponować tą iskrę na odpowiedni cylinder. Jeśli chodzi to znaczy, że jest ok. Bardzo uogólniając jeśli pasuje fizycznie do głowicy i wałka to nie ma znaczenia z jakiego systemu zasilania, oczywiście jakbyś zamiast aparatu na hallu wepchnął z jakiegoś mk2 stykowy to nie działałoby.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości