Dymi z pod maski-Przegrzanie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: FlatcherFaS » śr wrz 01, 2010 12:35

Witam koledzy mam taki problem wracalem wczoraj z wakacji temperatura na dworzu okolo 10*C oraz padalo caly czas i gdy dluzsza chwile tak okolo 20min moze dluzej, stalem w korku zaczelo parowac mi z pod maski jaka moze byc tego przyczyna dodam ze plyn byl uzupelniany przed wyjazdem byl to plyn borygo, termostat jest raczej dobry wiec mina chlodnicy ?? wczesniej nigdy tak nie mialem , zdazylo sie to 1 raz a samochod posiadam juz ponad 2 lata i dbam o niego



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: Steryd126 » śr wrz 01, 2010 12:41

albo termostat albo wentylator chłodnicy się nie załączał, prawdopodobnie czujnik do wymiany, odłącz kabelki od czujnika i zewżyj czyms na chwilę na krótko, jesli zacznie chodzic to czujnik walnięty i trzeba wymienic, a jesli nie to silnik wentylatoraa mógł sie posypac.



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: jawirax » śr wrz 01, 2010 12:41

Trzeba było zozbaczyć kiedy parowało, podnieśc maskę i zajrzeć do środka. Możliwe że jakis wąż się rozszczelnił, pękł, lub opaska jest luzna. Na początku sprubój zalokalizować wyciek, jeżeli nie bedzie wycieku. TYlko musisz to zrobic odrazu jak zobaczysz parowanie w z pod maski , ja tak mialem jak mi sie chłodnia rozszczelniła , nie ma sensu na razie ciebie straszyć grozniejszymi opcjami :) , tak jak napisałem na początek sprawdzasz, wyciek, obejrzyj wsyztsko w silniku dokładnie , węże opaski na nich itp i ustal czy to jest wina wycieku,pozniej zaczniesz sie martwić :P



qbanczyk691
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 22:12
Lokalizacja: Grójec

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: qbanczyk691 » śr wrz 01, 2010 12:46

Jaką temperaturę miałeś na wskaźniku gdy zaczął parować? Wiatrak się włączył? Sprawdź termostat, później zobacz czy Ci się wiatrak włącza. Najprawdopodobniej będzie to wiatrak lub czujnik w chłodnicy który odpowiada za jego włączenie. Jak sprawdzić znajdziesz na forum.



FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: FlatcherFaS » śr wrz 01, 2010 12:50

wentylator sie zalaczal bo go bylo slychac... jawirax jak przejechalem kawalek okolo 500m i stanalem na stacji nie gasilem auta stal tak okolo 5min to nic nie parowalo, jednynie wiem ze mial pekniety krociec wodny w miejscu gdzie jest przykrecony do silnika ta gorna sruba i z niej cieknie albo bardzo powoli co jakis czas kropla i plyn jest uzupoelniany na bierzaco nie wlewam zadnej wody



FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: FlatcherFaS » śr wrz 01, 2010 12:54

a co do temperatury to mam licznik vdo i jakos dziwnie pokazuje bo jest w korku okolo 100stopni a jak jade szybko samochodem okolo 80-100 to mi pokazuje 70-80* gdy mialem liczniki motometer pokazywal 90* bo pozyczylem od kolegi i bylo oki lecz vdo mam juz 2 i z kazdym jest taki sam efekt



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: jawirax » śr wrz 01, 2010 12:59

FlatcherFaS pisze:wentylator sie zalaczal bo go bylo slychac... jawirax jak przejechalem kawalek okolo 500m i stanalem na stacji nie gasilem auta stal tak okolo 5min to nic nie parowalo, jednynie wiem ze mial pekniety krociec wodny w miejscu gdzie jest przykrecony do silnika ta gorna sruba i z niej cieknie albo bardzo powoli co jakis czas kropla i plyn jest uzupoelniany na bierzaco nie wlewam zadnej wody
Plynu nie mozesz uzupelniać , jezeli tak jets ze ubywa więc jest awarai w taowim przypadku wyciek z tego co piszesz. Npisałes ze miał walnięty kruciec ? i śruba , czyli nie wymieniłes tego krucca? bo piszesz że dalej cieknie .... Podczas jazdy pod cisnieniem w ukłądzie bedzie z niego tryskaać płyn na silnik i bedzie parować, jezeli nie wymieniles teko krucca , to go wymień i bedziesz mial problem z glowy.



FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: FlatcherFaS » śr wrz 01, 2010 13:02

jawiraxale wlasnie oto chodzi ze bardzo z niego nie cieknie bo rzadko plyn uzupelniam, a krociec wody nie zostal wymieniony bo narazie czas na to nie pozwala jesli jest to jego wina to musze sie zmobilizowac ale dlugo tak jezdze nie raz stalo sie w korku i nigdy sie nie zdazylo tak nawet w upalnie dni bylo wszystko oki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 01, 2010 13:07

Nie możesz założyć że lało i woda chłodnice i silnik zmoczyła?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: jawirax » śr wrz 01, 2010 13:11

Wymień kruciec , a bedzie wszystko OK , nie szukaj dziury w całym,kruciec uszkodzony i cieknie i to jest twoja usterka, zrób z tym porządek , jezeli to nie pomoze bedzie sie myślec dalej , ja przerabiałem temat z wyciekiem w swoim au :P cie więc wiem co pisze, moim zdaniem w kuccu lezy pies pogrzebany, Paweł Marek ma rację ,sika na silnik i paruje,



FlatcherFaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:40
Lokalizacja: W-wa

Dymi z pod maski-Przegrzanie

Post autor: FlatcherFaS » śr wrz 01, 2010 13:35

Paweł Marek moge tak zalozyc ale jesli korem ma 3 km wiec raczej nie tylko mnie sie powinno tak dziac no coz jesli mowicie ze tak to nie szukam dalej dziury w calym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości