Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
olewojciech
DAAMNNN
DAAMNNN
Posty: 218
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:17
Lokalizacja: Opole

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: olewojciech » śr wrz 22, 2010 14:40

Witam !!

Mam taki problem z moim mk2. Silnik 1.3 na gaźniku...

Otóż gdy postoi dłużej (pare godziny) w ostrym słońcu to nie odpala. Przekręcam kluczyk, kontrolki sie zapalają .. ale zero reakcji. Rozrusznik nawet nie pyknie. Radio gra, światła wszystko działa.
Akumuator nowy, Centra Futura, dioda na aku pokazuje ze naładowany, więc to chyba raczej nie jego problem.

Stało mi sie tak dzisiaj (po jakichs dwóch tyg. spokoju). Była brzydka pogoda, a dzisiaj przygrzało ponad 25 w słońcu
Postawiłem auto przed garażem, zaczołem czyścić, gdzebać i takie tam ... wiadomo :bigok:
No i po paru godz. w pełnym słońcu (stał 9-14) zero reakcji. Dopiero po kilku próbach załapał i odpalił bez problemu ...

Czego to jest wina ??



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: kawowy19 » śr wrz 22, 2010 14:43

moze kostka w stacyjce albo cos z rozruchem. Miałem kiedys podobnie ze jak sie nagrzal nie chciał palic i sie okazało ze szczotki w rozruszniku sie skonczyly.



Awatar użytkownika
olewojciech
DAAMNNN
DAAMNNN
Posty: 218
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:17
Lokalizacja: Opole

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: olewojciech » śr wrz 22, 2010 15:50

Ale czy w golfie jest coś takiego, jakaś część która mogła by reagować na wysoką temperaturą (stanie w słońcu) i miała ona związek z rozruchem auta ??

Bo kostka w stacyjce na temp. raczej nie reaguje. A auto nie odpala mi TYLKO po długim postoju w ostrym słońcu ...
I pierwszy raz taka sytuacja zdarzyła mi sie w czase tej ostrej fali upałów mies. temu. ponad 45* w słońcu
Auto było tak nagrzane ze nie mogłem kierownicy dotknąć ;) I wtedy nie odpalił pierwszy raz ...



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: kawowy19 » śr wrz 22, 2010 16:58

raczej zadnego zabezpieczenie temperaturowego nie ma... bynajmniej ja nie słyszałem o takich



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: lukasfenix » śr wrz 22, 2010 20:09

Żadnych termicznych wyłączników w rozruszniku nie ma. Jeśli zdarzy się taka sytuacja raz jeszcze to stuknij kilka razy w rozrusznik jakimś patykiem. Jak odpali to szczotki podziękowały... :bajer:



Awatar użytkownika
olewojciech
DAAMNNN
DAAMNNN
Posty: 218
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:17
Lokalizacja: Opole

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: olewojciech » śr wrz 22, 2010 20:21

aa jeszcze jedna ważna rzecz ... dzisiaj sie pojawiło
jest tak ze jak przekręce kluczyk do końca (chce odpalić) to jest zero reakcji, i dopiero po 2sek. rozrusznik kreci i zapala normalnie

przekręcam (pyknie przekaźnik), chwila ciszy ... i nagle kręci :panna:



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: lukasfenix » śr wrz 22, 2010 22:05

To będzie kostka stacyjki do wymiany w takim razie. :hmm:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 22, 2010 22:56

skoro słychać pyknięcie przekaźnika - raczej stycznika przy rozruszniku to niekoniecznie stacyjka. Próbuj w razie draki odpalić zwierając kawałkiem kabelka oba kable przy rozruszniku gruby i cieńszy czarno czerwony KONIECZNIE NA LUZIE. Odpali - to raczej winna stacyjka, nie odpali - a cyknie - szczotki, nie cyknie - stycznik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
olewojciech
DAAMNNN
DAAMNNN
Posty: 218
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:17
Lokalizacja: Opole

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: olewojciech » czw wrz 23, 2010 07:09

no i tu jest problem bo w tym silniku rozrusznik jest tak schowwany ze z góry nie ma kompletnie dostępu no niego .. moge co najwyżej "patykiem stuknąć" jak radził mi kolega wyżej :bajer:
Zeby go w ogóle ręką dotknąć od góry trzeba by całą obudowę filtra powietrza ściągać, gaźnik .... i chyba pół osprzętu wymontowac :?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 23, 2010 08:38

No tak, 1.3 , ale kawałek kabla od styku czerwono czarnego możesz wyprowadzić od niego i dotykac do klemy plus żeby uruchomic rozrusznik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
olewojciech
DAAMNNN
DAAMNNN
Posty: 218
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 22:17
Lokalizacja: Opole

Nie odpala po długim postoju w słońcu.

Post autor: olewojciech » czw wrz 23, 2010 09:14

ok zobacze
jak uda mi sie tam jakoś ręke wsadzić i wymacać ten kabel to tak zrobie i przy nastepnej okazji jak nie bedzie chciał palic dam znac co i jak



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości