Piszczenie podczas przyśpieszania

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 16:45

Piszczenie podczas przyśpieszania

Post autor: piom » ndz paź 17, 2010 17:38

Witam
Samochód wydaje dziwny dźwięk podczas jazdy z prędkością ok. 70-90, wydaje mi się, że jest najbardziej słyszalny podczas przyśpieszania. Dźwięk przypomina piszczenie lub gwizdanie. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że pojawił się po wymianie pompy paliwa ale może po prostu wcześniej nie zwracałem na niego uwagi. Co o tym myślicie? Czy może to mieć związek z pompą czy coś zupełnie innego?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Piszczenie podczas przyśpieszania

Post autor: Gawior » pn paź 18, 2010 10:51

Pompa zawsze pracuje z tą samą prędkością i ciśnieniem, a tylko regulator ciśnienia w listwie/we wtrysku reguluje to ciśnienie na potrzeby silnika.

Spotkałem się z piszczeniem, popiskiwaniem podczas pracy silnika panewki wałka pośredniego ( tego co napędza aparat zapłonowy i pompę oleju ). Panewka zewnętrzna, ta koło koła zębatego od paska rozrządu co napędza ten wałek.

Popiskiwanie może być też od pompy wspomagania, a najczęściej chyba to łożyska w alternatorze pod obciążeniem.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

piom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 16:45

Re: Piszczenie podczas przyśpieszania

Post autor: piom » pn paź 18, 2010 17:04

A czy to jest jakiś niepokojący objaw? Czy raczej dać sobie spokój i nie zwracać na to uwagi?



Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Piszczenie podczas przyśpieszania

Post autor: trollu » pn paź 18, 2010 18:34

a paski Ci się nie ślizgają? :jezor: pompa raczej buczy niż piszczy. skąd dobiega pisk?


Obrazek

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Piszczenie podczas przyśpieszania

Post autor: Gawior » pn paź 18, 2010 18:46

Może być tak że jak dodajesz gazu to pasek ciągnie mocniej alternator i łożyska w nim się odzywają, czy tam w pompie wspomagania.
Tu najlepiej było by sprawdzić zdejmując pasek wieloklinowy ( o ile nie napędza on pompy wody, bo jak pompa wody nie jest na pasku rozrządu tylko na tym co alternator, to odradzam ). U mnie napędza właśnie pasek klinowy i takie sprawdzenie by odpadało, ale w 1.6 było chyba że pasek rozrządu napędzą pompę wodną.

Zależy, bo jak piszczy panewka zewnętrzna na wałku pośrednim to nie za dobrze. Jak to łożyska w alternatorze to nie jest tak źle, ale też by trzeba było kiedyś to zrobić. Kwestia to wiedzieć co piszczy i wtedy wiadomo czy należy robić już , czy może poczekać.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

piom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 16:45

Piszczenie podczas przyśpieszania

Post autor: piom » wt paź 19, 2010 12:43

trollu piszczenie dochodzi spod maski ale tylko przy prędkości ponad 60, 70.
Chyba będę musiał oddać auto do mechanika bo niestety moja wiedza o motoryzacji jest znikoma i boję się w tym grzebać. Chciałem się tylko upewnić, że to nie jest normalne.;)
Dzięki za rady!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości