uszczelka pod głowicą

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » śr lut 02, 2011 21:31

3 tys temu mechanik wymienił mi pierścienie, uszczelniacze i uszczelkę pod głowica. mówił ze głowice splanował(chyba papierem ściernym...). po wymianie zaczęły się problemy, było bardzo duże ciśnienie i znikał płyn chłodniczy bo go przepalał(kopcił na biało cały czas) - on mówi że jest chyba pęknięta. jutro zawożę ją na sprawdzenie szczelności i splanowanie. jak okaże się że głowica jest szczelna to ani grosza nie dostanie bo to jego wina? myślałem że to jakaś inna usterka i wymieniałem po kolei wszystkie podzespoły :banghead: co myślicie o tym?



Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

uszczelka pod głowicą

Post autor: bombel-g2 » śr lut 02, 2011 22:53

zgadza się jedź i niech poprawia -partacze -pewnie policzył za planowanie a tego nie zrobił. . tylko pytanie czy przed tym zanim zawiozłeś mu autko działo się tak jak mówisz. -jeśli tak to obstawił on uszczelkę bez sprawdzenia głowicy-a może być pęknięta..... :crazy:


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » czw lut 03, 2011 11:23

przed remontem silnika nic takiego nie miało miejsca. najbardziej wkurzające jest to że koleś nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności - w dupie to ma i go to nie interesuje :grrr: na pokrywie zaworów widać kropelki pary... narobił szkód i nic więcej ehh



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

uszczelka pod głowicą

Post autor: twardy » czw lut 03, 2011 11:37

Nie płać ,powinien jeszcze pokryć koszt nowej uszczelki , oleju i plynów o filtrze nie wspomnę :chytry:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » czw lut 03, 2011 12:16

powiedziałem mu że ani grosza nie zapłacę a auto ma być zrobione. po godzinie dzwoni jego mama i pyta się jakie oznaczenie silnika bo uszczelki kupuje. płynów ani oleju raczej nie wymieni. niech tylko to dobrze zrobi :crazy:



Andrzej K.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt maja 07, 2010 16:19
Lokalizacja: Żabno
Kontakt:

uszczelka pod głowicą

Post autor: Andrzej K. » pt lut 04, 2011 16:19

Nieżle się wpakowałeś z tym mechaniorem kolego. Bywa i tak, że trafiamy na cwaniaka. Mój koleś też chciał wymienić uszczelkę pod głowicą. Auto dał do mechanika. Ten zamiast je naprawić wymienił mu olej i umył silnik. Potem wciskał różnego rodzaju kit jakby trafił na laika. Skasował za to 700 PLN. Przy pomocy policji oddał wszystko. Moim zdaniem powinieneś trochę przydusić tego "mechanika". Pozdrawiam.


Z poważaniem
Andrzej.

Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » pt lut 04, 2011 17:11

ten synek co mi to robił to buc nie z tej ziemi :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: zero poszanowania. ja dmucham, chucham na autko a taki pedał będzie niszczył i przewody które ja wcześniej lutowałem szczypcami ucinał... tylko mu w głowie kasa, kasa i kasa. wszyscy skaczą koło niego. niech mu tylko przestaną srać kapustą to zobaczymy co zrobi, nawet dupy se sam nie wytrze



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » wt lut 08, 2011 12:36

byłem dzisiaj u niego bo powiedziałem że do wtorku ma czas. auto stoi na warsztacie, niby wszystko zrobione ale nie do końca :? nikogo w garażu nie było to mówię odpalę i zobaczę. odpaliłem i... auto chodziło jak traktor i strzelało :crazy:



D-dos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2009 17:20
Lokalizacja: nastepne pytanie...

uszczelka pod głowicą

Post autor: D-dos » wt lut 08, 2011 13:03

kurde tragedia jakaś. Zabieraj auto i niech Ci da kasę do innego mechanika...



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » wt lut 08, 2011 20:26

po tym wszystkim jest jeszcze gorzej. silnik jest chyba kaplica



Klycior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 08, 2011 20:25

Re: uszczelka pod głowicą

Post autor: Klycior » wt lut 08, 2011 20:34

Ogólnie to podziwiam Cię za to że odpaliłeś samochód, bez jakiegokolwiek zastanowienia czy można go uruchomić.
A co by było gdyby "mechanik" miał porozbierany samochód do takiego stopnia że jego uruchomienie mogłoby uszkodzić jeszcze bardziej silnik ? Ogółem takie coś nie ma miejsca bo zabezpiecza się silnik przed odpaleniem ale u tego gościa nie zdziwiłbym się.

Dobrze tylko że nie widział jak zapalałeś samochód bo by Ci wmówił że nie było można go uruchamiać i przez to że go włączyłeś coś się popsuło i byś był w ....


Na twoim miejscu bym zażądał faktury na której by był dowód co dokładnie było wykonane i w tedy możesz zacząć go straszyć, bo tak nie masz papierku co on Ci dokładnie zrobił. Aczkolwiek miejmy nadzieję że wszystko się skończy pomyślnie.



D-dos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 18, 2009 17:20
Lokalizacja: nastepne pytanie...

uszczelka pod głowicą

Post autor: D-dos » wt lut 08, 2011 20:40

po tym wszystkim jest jeszcze gorzej. silnik jest chyba kaplica
Niepotrzebnie go odpalałeś... Szkoda, szkoda bo pewnie dostał jeszcze po garach...



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » wt lut 08, 2011 20:50

panowie mam dosyć tego auta :crazy: od 3 miesięcy zatruwa mi życie a o kasie nie wspomnę. mechanik który mi to robił to mój super flacha wujaszek ...:kac: :smoke: :kufel: :pub: chce go zezłomować



Awatar użytkownika
ostry
vw śląsk
vw śląsk
Posty: 305
Rejestracja: pt gru 10, 2010 21:11

Re: uszczelka pod głowicą

Post autor: ostry » wt lut 08, 2011 20:53

D-dos pisze:
po tym wszystkim jest jeszcze gorzej. silnik jest chyba kaplica
Niepotrzebnie go odpalałeś... Szkoda, szkoda bo pewnie dostał jeszcze po garach...
e tam. auto było przed moim przyjazdem pewnie nie raz odpalane



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości