Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: Golfik4v16 » śr wrz 21, 2011 19:57

Witam wszystkich otóż w przyszłym miesiącu chciałbym zabezpieczyć auto przed zimą póki nie mam żadnych wydatków i trochę kasy mi można powiedzieć nad-bywa .
Autko to Golf 4 1.4 Benzyna
1. Odma chce pobawić się w to sam mam dostęp do kanału i wszystkie klucze itp wiem gdzie się ona znajduje itp ale co mam z nią zrobić dokładnie czym i jak ???
2. Muszę kupić płyn do chłodnicy ale nie wiem jaki bo pełno tego na allegro ale się nie orientuje .
3, czym zabezpieczyć nadkole przed zimą troche lakier mi zszedł no i jest goła blacha wysmarować to np smarem ??? z lakierem bedę się bawił po zimie :)
4, Auto wymyje i potem nałożę wosk sonax żeby zabezpieczyć lakier na zime .
5. Pytanie o chłodnice wiem ze daje sie jakies tekturki czy cos zeby silniczek zrobil sie szybciej ciepły czy to wystarczy wyciac z jakiegos kartonu po telewizorze czy np sa jakies gotowe maskownice na chłodnice na allegro ???
6. Mam jeszcze pytanie o zawieszenie otóż jak wyjeżdżam z garażu blaszanego to coś mi strzela z prawej strony auta w zawieszeniu i strzela mi tylko w momencie wyjeżdżania z garażu i bardzo dużych dziurach na prostej drodze wszystko z zawieszeniem spoko co to może być ? ruszałem amortyzatorem i kołem ale nic nie skrzypiało .
7.Wymiana świecy przed zmina to dobry pomysł zeby auto zapalało lepiej w dużym mrozie ?
8.Jaki preparat do szyb polecacie zeby nie parowały nie zamarzały itp ?
9. Jakie rzeczy należy zrobić zeby dobrze zabezpieczyć auto przed zimą czekam na porady itp bardzo prosze o pomoc :)

Końcem pazdziernika chce sie brać porządnie za swoje auto żeby nie mieć niespodzianek w zimie :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: stonefree » śr wrz 21, 2011 21:31

Golfik4v16 pisze:co mam z nią zrobić dokładnie czym i jak ???
Użyj wyszukiwarki, jest masę postów na temat czyszczenia odmy , np. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=204228" onclick="window.open(this.href);return false;
Golfik4v16 pisze:płyn do chłodnicy
Tylko i wyłacznie koncentrat G12 z serwisu VW lub Skody.
Golfik4v16 pisze:czym zabezpieczyć nadkole
Kup zaprawke, oczyść i zamaluj
Golfik4v16 pisze: wiem ze daje sie jakies tekturki
Bzdura i bezsens, jeżeli termostat jest sprawny.
Golfik4v16 pisze:coś mi strzela z prawej strony auta
Jedź do stacji kontroli pojazdów, za 20 pLN sprawdzą Ci zawieszenie.
Golfik4v16 pisze:Wymiana świecy przed zmina to dobry pomysł zeby auto zapalało lepiej w dużym mrozie
W silniku benzynowym nie ma to większego znaczenia.Raczej kontrola akumulatora. Ewentualnie dodatek do paliwa, żeby pozbyć sie wody ze zbiornika.



SŁAWEK 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 22:24
Lokalizacja: GLE

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: SŁAWEK 1 » śr wrz 21, 2011 21:34

1 wyczyścić
2 G12
3 ortanin F, bardzo szybko reaguje z rdzą, tworzy lekka pianę, a po paru godzinach miejsce jest czarne
5 moim zdaniem jeśli jest dobry termostat niema potrzeby żadnego kartonu
6 prawdopodobnie sprężyna lub sworzeń
7 szkoda kasy jeśli wszystko jest ok
8 wysusz dobrze środek auta (pod dywanikami) i wymień filtr przeciwpyłkowy będzie mocniej i lepiej dmuchało



Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: Golfik4v16 » czw wrz 22, 2011 17:47

W silniku benzynowym nie ma to większego znaczenia.Raczej kontrola akumulatora. Ewentualnie dodatek do paliwa, żeby pozbyć sie wody ze zbiornika. Tzn jaki dodatek do benzyny ??? BTW G12 ten płyn do chłodnicy a ma jakas nazwe czy po prostu G12 Bo wyczytałem ze Dynagel jest spoko co sadzisz ?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: stonefree » czw wrz 22, 2011 21:34

Golfik4v16 pisze:Dynagel jest spoko
Ale nie po to serwis leje G12. Poza tym 32 PLN za litr koncentratu, który robisz 1:1 z woda destylowaną, czyli za 70 PLN masz oryginalny płyn.



Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: Golfik4v16 » pt wrz 23, 2011 05:17

Aha ok



sliwka90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:36

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: sliwka90 » wt wrz 27, 2011 20:21

G12 nie polecam tego to nawet do poloneza bym nie wlał ani do forda.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5935
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: grg474 » wt wrz 27, 2011 20:55

sliwka90 pisze:G12 nie polecam tego to nawet do poloneza bym nie wlał ani do forda.
powinieneś obejrzeć jak mój szwagier rozwalił innym płynem niż G12 chłodnicę wody. Więc sobie nie wlewaj - innym nie doradzaj - chyba że jak poleci mu chłodnica to mu oddasz kasę - bo to twoja była rada :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: stonefree » wt wrz 27, 2011 21:20

sliwka90 pisze:G12 nie polecam tego to nawet do poloneza
Hehe, wlej koncentrat Kager. Miałem golfa, w którym porozpuszczał uszczelki w termostacie :P



sliwka90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: śr gru 08, 2010 19:36

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: sliwka90 » śr wrz 28, 2011 15:24

mam złe wspomnienia po G12 jak rozerwało mi rurki od chłodnicy po tym płynie tera wlewam kager ale mi nić się nie dzieje zależy każdy ma swoja opinie ja mam inna wy inna :kufel:



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: PAPAYOS » śr wrz 28, 2011 20:34

Ja auto przed zimą zabezpieczam w inny sposób... Pewnie zaraz będzie masa postów że źle robię... Ale ja robię tak od lat i jest dobrze...

Progi, nadkola, podwozie zabezpieczam smarem ŁT 43, we wszystkie możliwe dziury wlewam olej, płyn chłodniczy sprawdzam tylko jego stan, jeśli nic nie dolewałem a lałem tylko podczas wymiany - wszystko jest OK (płyn nie traci po roku czy 2 swoich właściwości, termostat jeśli trzyma tmp. teraz w zimę też będzie trzymał, dodatek do paliwa (benzyny) - szkoda kasy na te z CPNów ja nic nie dolewam ewentualnie wlewam denaturat (0,5 litra na zbiornik ok 40 litrów) do diesela ta sama dawka ale benzyny.... No i oczywiście zimowe opony na stalowych felgach.
I zima mi nie groźna.

Pozdrawiam
PAPATOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Golfik4v16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 18, 2011 17:02

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: Golfik4v16 » wt paź 04, 2011 15:45

Dynagel co sądzicie o tym płynie do chłodnicy ???? Aha pytanko jeszcze gdzie znajdę kod moje lakieru bo nie moge znaleźć



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogólny

Post autor: stonefree » wt paź 04, 2011 19:27

Golfik4v16 pisze:co sądzicie o tym płynie do chłodnicy
Kolego, naprawdę, nie upieraj się przy tym produkcie. Koncentrat G12 naprawdę nie jest drogi, za to sprawdzony.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie auta przed zimą odma płyn itp temat ogóln

Post autor: Jazz_Blue » wt paź 04, 2011 23:27

Golfik4v16 pisze:Aha pytanko jeszcze gdzie znajdę kod moje lakieru bo nie moge znaleźć
Otwórz bagażnik i podnieś "dywanik" - obok koła zapasowego znajdziesz naklejkę na której będzie podany m.in. kod lakieru:
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/kody-lakierow/" onclick="window.open(this.href);return false;

:gora: odszukaj sobie na liście :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości