1.3 CL/ 88r / nierówne obroty na luzie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fusi

1.3 CL/ 88r / nierówne obroty na luzie

Post autor: fusi » pn lis 05, 2012 18:13

Witam serdecznie :) Od jakiegoś czasu mam problem z golfikiem. Zauważyłem, że gdy go odpalę to obroty dziwnie skaczą( nie mogę powiedzieć jak bardzo gdyż nie mam obrotomierza ). Na oko to obroty skaczą tak koło 500-700. Jak jadę na biegu to jest spoko ale jak wrzucę luz na światłach czy coś to obroty dziwnie skaczą i wydaję się jakby miał zaraz zgasnąć. Jak trzymam gaz to jest w miare ok bo prawie nie słychać tych "skoków". Jak otworzyłem maskę t widziałem też, że troszeczkę wycieka olej z silnika. Wiecie o co może chodzić? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi. :food:



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

1.3 CL/ 88r / nierówne obroty na luzie

Post autor: mariusz_k90 » pn lis 05, 2012 18:20

którędy wycieka ten olej?
zabrałbym się za sprawdzenie szczelności gumowej podstawy gaźnika oraz uszczelki kolektora ssącego. bierzesz dezodorant i pryskasz, jak silnik silnik reaguje w jakiś sposób to wszystko wskazuje na to że łapie lewe powietrze.
ewentualnie wężyki od podciśnienia. sprawdź czy są podłączone prawidłowo, czy nie mają uszkodzeń - przetarć, pęknięć.
schemat od węży podciśnienia znajdziesz w w googlach.



fusi

1.3 CL/ 88r / nierówne obroty na luzie

Post autor: fusi » sob lis 10, 2012 10:57

Olej wycieka spod kolektora ssącego i lekko spod gaźnika ale w filtrze powietrza nie ma oleju. Dzisiaj sprawdzimy co z tym lewym powietrzem. Pozdrawiam :) :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości