Brak wolnych obrotów

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radekrazor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 01:02

Brak wolnych obrotów

Post autor: radekrazor » ndz gru 23, 2012 06:16

Witam. Stwierdziłem, że skoro będę miał po świętach trochę wolnego czasu czas zając się autem. Szukałem dosyć długo rozwiązania tego problemu na forum, ale moje poszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów, ponieważ dużo osób ma problemy z obrotami, ale w golfach mk2 z silnikami 1.3 i 1.6, które są załadowane elektroniką i niewiele z moim mają wspólnego :/ . Ja mam (na 99%) Webera, ma on ręczne ssanie. Otóż w golfie wolne obroty da się utrzymać tylko na ssaniu lub trzymając pedał gazu, po zamknięciu ssania lub puszczeniu gazu auto momentalnie gaśnie bez względu na to czy silnik jest ciepły czy zimny. Trochę to denerwujące, że np. przy dojeździe do skrzyżowania i wciśnięciu sprzęgła trzeba trzymać na obrotach gazem albo otwierać ssanie żeby silnik nie zdechl. Co może być problemem? gdzieś doczytałem ,że może być nieszczelny dolot, ale to nie to już sprawdziłem (psikając plakiem wokół dolotu obroty nie zmieniają się).Prosiłbym o jakąś podpowiedź.



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

Re: Brak wolnych obrotów

Post autor: 21tehace21 » ndz gru 23, 2012 11:33

Nie psikaj przy dolocie tylko przy łączeniu gaznika z kolektorem, moze zrob zdjecie jaki masz ten gaznik.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8833
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Brak wolnych obrotów

Post autor: marcin7x5 » śr sty 02, 2013 16:09

Zobacz czy masz wkręcony w korpus gaźnika taki elektromagnes. Do niego pewnie dochodzi przewód elektryczny na którym ma byc + 12V po właczeniu kluczyka. Jeżeli jest to sprawdź czy po zdjęciu tego kabelka słychac takie cyknięcie. Jeżeli to to sprawdź czy masz masę na korpusie gaźnika (pomiar napięcia pomiędzy korpusem gaxnika a biegunem + na aku). Jeżeli masa jest ok to ten elktrozawór jest padnięty. Odcina on dopływ paliwa do dyszy biegu jałowego i stąd problem z wolnymi obrotami.



radekrazor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 01:02

Brak wolnych obrotów

Post autor: radekrazor » wt sty 08, 2013 12:30

Ok. długo nie odpowiadałem, ponieważ na święta i sylwestra byłem za granicą. wrzucam zdjęcia gaźnika:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

ta kupa sylikonu to zamontowany gaz. Czy to tak powinno być zrobione?
kolego marcin7x5 mógłbyś oznaczyć ten elektromagnes na zdjęciu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości