Kolosalne spalanie benzyny

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Axaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:19
Lokalizacja: Płock

Kolosalne spalanie benzyny

Post autor: Axaris » śr sty 06, 2016 00:23

Mój golf posiada instalację gazową 1 generacji. Z racji tego że są mrozy a do pracy mam zaledwie 5 km to jeżdżę na benzynie. I ostatnio zauważyłem że dwie kreski benzyny na wskaźniku starczają mi zaledwie na tydzień co jest spalaniem dla mnie bardzo dużym ponieważ jedna kreska to mniej więcej 5/6 litrów. Nie katuję go jakoś specjalnie na zimnym. Przy cieplejszych temperaturach było to samo. Co odpowiada za takie spalanie? Mam założony jakiś Oxygen Emulator nie mam pojęcia co to jest ale mam interfejs VAG i program Polski Vag przez co mogę zdiagnozować silnik i jego wartości. Były jakieś błędy związane z czujnikiem halla i lambdą ale wykasowałem je.Chociaż chyba pojawiają się znowu. Jutro zrobię screen co i jak. Co mnie zastanawia na tzw. blokach danych są podane różne wartości m.in otwarcie przepustnicy,obroty silnika i wartość lambdy czy jakoś tak. Ta ostatnia jest taka sama i wynosi coś ok.120 czy to normalne? Da się jakoś zmniejszyć dawkę paliwa? Czy coś wymienić?



Awatar użytkownika
mitpo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 14:35
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW Golf 6 2.0 TDI
Silnik: CFH

Re: Kolosalne spalanie benzyny

Post autor: mitpo » śr sty 06, 2016 07:30

Oxygen Emulator to nic innego jak emulator sondy lambda, założyli Ci go pewnie razem z gazem żeby check engine się nie zapalał. I dlatego ma cały czas taką samą wartość.



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Kolosalne spalanie benzyny

Post autor: pironet » śr sty 06, 2016 08:46

Axaris pisze:Mój golf
rozumiem że chodzi o 1.8 abu
napisz trochę precyzyjniej ile robisz km co tankowanie i ile wtedy tankujesz bo wyjdzie na to że golf pali ci 10 l na 100 km co nie jest złym wynikiem na krótkich odcinkach dla tego silnika


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Axaris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:19
Lokalizacja: Płock

Kolosalne spalanie benzyny

Post autor: Axaris » śr sty 06, 2016 12:01

1.6 ABU. Gazu tak wychodzi ok. 10 litrow. Benzyny cos kolo 15/16 litrow jakbym chcial jezdzic na samej benzynie. Da sie jakos zmniejszyc ta dawke benzyny? Nie zalezy mi na mocy tylko zeby sie troszke rozgrzal



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

Kolosalne spalanie benzyny

Post autor: mka 3 » czw sty 07, 2016 00:45

Axaris, ludzie jest jedna zasada masz lpg to na nim jeździsz i tyle sterownik się rozjerzdza od gazu . jak chcesz sobie brymkać na bezynie to ściągnij klemy i wroci wszystko do normy tylko nie możesz jeździć na lpg. chyba ze ci ktoś założy reset ECU .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości