Problem z odpaleniem i jazdą

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

artur95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 29, 2016 11:39

Problem z odpaleniem i jazdą

Post autor: artur95 » sob paź 29, 2016 11:47

Witam. 2 tygodnie kupiłem pierwsze auto, oczywiście wybór padł na miłość mojego życia. Przez jakiś czas jeździł bez zarzutów, niestety wczoraj przeżyłem koszmar. Wracając do domu auto zaczęło się dusić, szarpać, aż w końcu silnik zgasł. Po kilku próbach odpaliłem go i jakoś dojechałem do domu na awaryjnych. Gdy próbuję odpalić silnik, pali się kontrolka akumulatora, a te od temperatury i oleju migają, a po chwili silnik gaśnie. Naciskając pedał gazu silnik albo zwiększa obroty, albo one spadają, a po kilku sekundach silnik gaśnie. Z rury doprowadzającej płyn z chłodnicy kapie płyn tam gdzie jest uszczelka. Nad nią mam niebieski czujnik, gdy go odłączyłem silnik zaczął trochę lepiej pracować, ale dalej go dusi. Trzymając pedał gazu silnik nie reaguje, a po chwili dostaje porządnego kopa i obroty mocno skaczą.
Zapomniałem dodać, że działo się tak też w momencie, gdy strzałka od paliwa dochodziła do rezerwy, ale po zalaniu jeździł bez problemu aż do teraz. Znowu zbliżała się rezerwa, zatankowałem, ale tym razem to nie pomogło.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Problem z odpaleniem i jazdą

Post autor: biercok mkII » pn paź 31, 2016 16:04

Pompa paliwa może szwankować.



matrax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 03, 2016 09:37

Problem z odpaleniem i jazdą

Post autor: matrax » czw lis 03, 2016 09:58

Może też ciągnąć jakiś syf z baku jak jest mało paliwa, sprawdziłbym filtr paliwa też.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości