[mk3] Xenon - jaki zestaw polecacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Artur Gaska
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: wt lis 28, 2006 18:03
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Artur Gaska » czw mar 22, 2007 01:37

Goofi pisze:
Artur Gaska pisze:
Goofi pisze: Pokaz jaki zestawik zalozyles :bajer:
Witam zalozylem zestawik TENON 8000K do lampek in pro. Postaram sie fotki zrobic w piatek!
Nie chodzi mi o temperature swiecenia, tylko o zestaw, kupiles na allegro?, pokaz aukcje
Tak jak napisałem zalozylem zestaw firmy Tenon
http://www.allegro.pl/item177545875_zes ... _reki.html



Awatar użytkownika
olo95
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 13, 2007 16:49
Lokalizacja: Guzów k/ Żyrardowa
Kontakt:

Post autor: olo95 » ndz mar 25, 2007 15:08

Artur Gaska zapodaj fotk jak to u ciebie wygląda, bo też myślę nad czymś takim :bajer:



msokolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 23:42
Lokalizacja: WE

Post autor: msokolek » ndz mar 25, 2007 23:34

JA MIAŁEM LAMPY ala mk4 zadzwoniłem do znajomych co takimi sprawami się zajmuja i niestety powiedzieli że raczej aby to był dobry xenon to trzeba by bylo soczewke wsadzić a na to jest mało miejsca
żarniki d2r owszem sa do reflektorów bez soczewek ale jak już to pisałem wtedy odbłysnik 9 zazwyczaj ) jest tak zrobiony że to świeci jak trzeba.
ja mam teraz hella celis z soczewką i swieci ładnie mam jakies fotki ale na mail mogę wysłac bo nie umiem wklejać
pozdrwaiam


Oświetlenia, doradzę, załatwię......

może się przydam

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz mar 25, 2007 23:46

Kolega z forum przerobil lampki i napisal porade, polecam ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94188



Awatar użytkownika
Tomix08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 08, 2005 00:33
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Tomix08 » pn mar 26, 2007 00:06

Witam! mam pytanie troche z innej beczki. Mam w golfie mk2 na oryginalnych reflektorach zalozone xenonki, zero przerobek palniki sa pod h4. jezdzac wieczorem od czasu do czasu jeden na 30 kierowcow mroga mi dlugimi. probowalem regulowac lamki do przyzadu na diagnostyce i zszedlem juz okolo 0,5 cm ponizej normy, problem sie powtarza. nie wiem co mozna juz z tym zrobic?? schodzic jeszcze nizej? w sumie to ja mam droge oswietlona idealnie ale....a moze to normalny efekt na xenonach?? bo ogolnie to one nie oslepiaja tak jak by byly ustawione za wysoko tylko caly odblask tak mocno swieci ze moze sie to ak wydawac. dzieki za wszelkie odp



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn mar 26, 2007 00:13

Tomix08 pisze:Witam! mam pytanie troche z innej beczki. Mam w golfie mk2 na oryginalnych reflektorach zalozone xenonki, zero przerobek palniki sa pod h4. jezdzac wieczorem od czasu do czasu jeden na 30 kierowcow mroga mi dlugimi. probowalem regulowac lamki do przyzadu na diagnostyce i zszedlem juz okolo 0,5 cm ponizej normy, problem sie powtarza. nie wiem co mozna juz z tym zrobic?? schodzic jeszcze nizej? w sumie to ja mam droge oswietlona idealnie ale....a moze to normalny efekt na xenonach?? bo ogolnie to one nie oslepiaja tak jak by byly ustawione za wysoko tylko caly odblask tak mocno swieci ze moze sie to ak wydawac. dzieki za wszelkie odp
Tak wlasnie jest, jak lampa nie jest dopasowana do zrodla swiatla... :bajer:



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pn mar 26, 2007 08:46

Tomix08 pisze:Witam! mam pytanie troche z innej beczki. Mam w golfie mk2 na oryginalnych reflektorach zalozone xenonki, zero przerobek palniki sa pod h4. jezdzac wieczorem od czasu do czasu jeden na 30 kierowcow mroga mi dlugimi. probowalem regulowac lamki do przyzadu na diagnostyce i zszedlem juz okolo 0,5 cm ponizej normy, problem sie powtarza. nie wiem co mozna juz z tym zrobic?? schodzic jeszcze nizej? w sumie to ja mam droge oswietlona idealnie ale....a moze to normalny efekt na xenonach?? bo ogolnie to one nie oslepiaja tak jak by byly ustawione za wysoko tylko caly odblask tak mocno swieci ze moze sie to ak wydawac. dzieki za wszelkie odp
ściągnij xenon.. i zamontuj klary..załóz z powrotem, już widziałem kilku delikawentów jeżdżących na xenonach i zwykłej lampie .. nogi powyrywać. Taka lampa się nie nadaje. Pomimo granicy światłocienia ustawionej prawidłowo to strasznie razi na takich lampach bo światło się rozprasza..


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » pn mar 26, 2007 12:14

ściągnij xenon.. i zamontuj klary..załóz z powrotem, już widziałem kilku delikawentów jeżdżących na xenonach i zwykłej lampie .. nogi powyrywać. Taka lampa się nie nadaje. Pomimo granicy światłocienia ustawionej prawidłowo to strasznie razi na takich lampach bo światło się rozprasza..[/quote]

Dokaldnie jak jest zwykla lampa jest tragedia ostatnio jechala jakas mazda za mna i miala zwykle lampy z xenonem,myslalem ze wysiade na swiatlach i mu te lampy powybijam :grrr:


NORD-VAG.PL

keecam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 13, 2007 16:13
Lokalizacja: wlkp

Post autor: keecam » pn mar 26, 2007 13:59

Popieram. Jak zabawa w xeny to na całego a nie jakies "wieś" tuning ze zwykłym kloszem. Nie ma wybacz albo całość i koszty albo wcale. Drogie ale takie życie, nie ma przebacz.



Awatar użytkownika
Tomix08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 08, 2005 00:33
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Tomix08 » wt mar 27, 2007 23:00

Oki dzieki za wypowiedzi. Ale tak dla pewnosci to jak zaloze klary to bedzie git?? bo nie sztuka jest wywalenie kasy na darmo. Dzieki za wszystko



Awatar użytkownika
kkkubek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: pn paź 04, 2004 00:05
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: kkkubek » wt mar 27, 2007 23:24

Tomix08 pisze:Oki dzieki za wypowiedzi. Ale tak dla pewnosci to jak zaloze klary to bedzie git?? bo nie sztuka jest wywalenie kasy na darmo. Dzieki za wszystko
Nie wiem jak to jest w zwyklej lampie,sadze ze najlepiej jak bys mial soczewke,bo jak bedzie tylko zwykla lampa clar to dalej mozesz razic.


NORD-VAG.PL

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » śr mar 28, 2007 06:46

Tomix08 pisze:Oki dzieki za wypowiedzi. Ale tak dla pewnosci to jak zaloze klary to bedzie git?? bo nie sztuka jest wywalenie kasy na darmo. Dzieki za wszystko
załóż klary, jedź na stacje ustawić i poproś gościa ewentualnie we własnym zakresie ustaw lampy troszkę niżej niż normalne. Wtedy powinno być ok.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Ceglarz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 643
Rejestracja: pn lis 07, 2005 19:02
Lokalizacja: okolice Biłgoraja :)
Kontakt:

Post autor: Ceglarz » pn kwie 23, 2007 00:20

Czy da rade założyć Xenon w lampach FK Angel Eyes? Czy brak soczewki w takiej lampie nie jest przeszkoda?


Mówi rdza do rdzy: POLONEZA czas zacząć... [img]http://foolstown.com/sm/ura1.gif[/img]

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » wt kwie 24, 2007 22:42

Ceglarz pisze:Czy da rade założyć Xenon w lampach FK Angel Eyes?
jasne ze da rade...przejrzyj dokladnie temat i sie dowiesz wiecej :P


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości