[FAQ] Jak i gdzie podpiac czujnik boost i temp. oleju 1Z

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

olek256
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 25, 2006 10:49
Lokalizacja: L-wa

[FAQ] Jak i gdzie podpiac czujnik boost i temp. oleju 1Z

Post autor: olek256 » sob lut 09, 2008 19:05

Jako ze w koncu udalo mi sie dobrnac do konca postanowilem naskrobac co i jak.

1.Na poczatek najlepiej przygotowac sobie wskazniki i wlozyc "na stale" do obudowy.Dobrze jest tez juz przedluzyc kabelki zeby wystawaly np. pod kierownice, ja uzylem kabla sieciowego LAN(8-zylowy wiec git).Nastepnie zastanowic sie gdzie w aucie maja byc (jesli chodzi o obudowe na slupek , to wszystko jasne :) ).Ja mam w tzw. "kurniku" i zaplanowalem przykrecic je do maskowicy lewego glosnika nad deska.W tym celu wystarczylo wywiercic w maskownicy 2 otwory ( waz od cisnienia i wiazka kabli) i wieksza dziore obog glosnika.Oczywiscie przykrecic wskazniki do maskownicy,wlozyc kabel i zatrzasnac maskownice.

2.Drugi etap to podpiecie czunikow.
Boost wpinamy trojnikiem jak nizej na zdj. :dol:
Obrazek
Nastepnie czujnik temp. oleju(pokazane czerwona strzalka-to odkrecic imbusem i wkrecic czyjnik temp) :dol:
Obrazek

Prowadzimy kabelki i waz przez scianke dzialowa (za plynem hamulcowym).

3.Teraz nadszedl czas na lutowanie.musimy znalezc odpowiednie kabelki do podlaczenia(jest to przewaznie "+", "-", "nocne oswietlenie", kabel od czujnika, "ACC".
Kazdy wskaznik ma inny schemat.Jesli chodzi o ACC to podlaczylem sie pod radio.W nocna lampke wpialem sie na wlacznik ogrzewania tylnej szyby(pod reka byl :P ).Reszta to kolo bezpiecznikow jest dosc kabli, wiec tam zostaly wlutowane reszta kabelkow.
Wiecej odnosnie "kabelkow" w tym temacie.

A teraz wyniki pracy: :bigok:
Obrazek
wieczor(przy okazji zamontowalem sobie biale tarcze):
Obrazek
w nocy:
Obrazek


4. Po skonczonej pracy nalezy udac sie na wieksza konsumpcje napojow wyskokowych :helm:

pozdro i zycze polamania lutownicy :okej:
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 19:11 przez olek256, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie ma tego dobrego, co by na zle nie wyszlo...

Pan instruktor nauki jazdy :bigok:

Zablokowany

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości