Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariachi » pn gru 07, 2009 09:16

golfer_1984 pisze:wydaje mi się że wina twki w tym że wiązka jest przed 95 a ja mam z roku 97 i jest inna instalacja, w starej wiązce tych wtyczek nie było
Muszę zburzyć Twoją teorię, Ja mam auto z sierpnia 96 i też nie mam tych wtyczek, Nowa wiązka też była z 96.
Chyba że w 97 je wprowadzili



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » pn gru 07, 2009 18:00

mariachi, nie zrozumiałeś mnie chodzi o to że w tej wiązce co ja kupiłem to są właśnie te wtyczki i ona jest z przed 95 w obecnej co miałem to nie ma takich kostek czyli po 95 chyba zmienili instalację



Awatar użytkownika
Leszek Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 23:15
Lokalizacja: WZ

Post autor: Leszek Madison » wt gru 08, 2009 19:29

Między okresami przejściowymi zaszły pewne zmiany w instalacji szyb, ale są na tyle kosmetyczne, że instalacje powinny pasować do każdego golfa.

Jeśli ktoś ma ochotę, może przeanalizować te schematy:

1. Schemat szyb dla mk3 z 1994 r. LINK
1. Schemat szyb dla mk3 z 1996 r. LINK



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » wt gru 08, 2009 20:52

Kosmetyczne ale są. i są problemy żeby to podłączyć, głupie 2 wtyczki odpowiedzialne za domykanie szyb nie dadzą sie podpiąć do instalacji z 97 roku



laifrat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 22:16
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

elektryczne szyby

Post autor: laifrat » wt gru 15, 2009 16:03

Witam.
Rok temu zamontowałem komplet el. szyb do golfa 3D wszystko działało super, otwierały i zamykały się z kluczyka wszystko ok. Ostatnio jednak zaistniała awaria a mianowicie szyba prawa otwiera i zamyka się jakieś 10 min. po zapalenia auta a potem jest martwa, oraz z kluczyka to mozna ja tylko zamknąć a otworzyć już się nie da. Lewa szyba chodzi bez problemu !!!
Czy ktoś spotkał się z takim problemem ???



Awatar użytkownika
focusst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 21:16
Lokalizacja: RADOM
Kontakt:

Post autor: focusst » pt sty 22, 2010 15:09

kawior pisze:na prośbe Lukasz_mk2, zrobiłem to wszystko graficznie.

Mam nadzieje, że wszystko jest jasno opisane i okaże się pomocne :)

Obrazek

Obrazek

Powodzenia w montarzu.
Obrazek

Witam!

Biorę się za montaż szyb elektrycznych, mam już wiązkę ori. Doprowadziłem ją trochę do porządku. Wszystko jest tak jak na rysunku tylko w mojej wiązce zamiast kabla brązowego z żółtym, jest kabel brązowy z białym :-)

I mam pytanie bo na rysunku nie jest to zaznaczone, ale w mojej wiązce od kabla czarnego z zielonym też mam zrobioną wtyczkę wypustową. Należy ją gdzieś podłączać ?

I mam jeszcze jedno pytanie, czy na tym schemacie te kable są rozmieszczone w takiej kolejności jak powinny być w rzeczywistości ? Bo u mnie kolejność kabli jest następująca:

Pin 1 - czarny z zielonym paskiem (od tego kabla zrobiony jest wypust w tym samym kolorze)
Pin 2 - szary z niebieskim paskiem (od tego kabla zrobiony jest wypust w tym samym kolorze)
Pin 3 - czarny z żółtym paskiem (od tego kabla zrobiony jest wypust w kolorze czarny z białym paskiem)
Pin 4 - zielony z żółtym paskiem
Pin 5 - szary z żółtym paskiem
Pin 6 - brązowy z niebieskim paskiem
Pin 7 - brązowy z białym paskiem (od tego kabla zrobiony jest wypust w tym samym kolorze)
Pin 8 - czerwony z żółtym paskiem (od tego kabla zrobiony jest wypust w tym samym kolorze)

WTYCZKA:
Obrazek


WYPUSTY:
Obrazek

Patrząc na ten schemat i moją wiązkę dochodzę do takich wniosków:

Wypust Czerwony z Żółtym Paskiem to........ stały "+"
Wypust Czarny z Białym Paskiem to............ "+" ze stacyjki
Wypust Niebieski z Szarym Paskiem to......... Podświetlenie przycisków
Wypust Brązowy z Białym Paskiem to........... Czujnik otwartych drzwi

Wypust Czarny z Zielonym Paskiem to.......... nie mam pojęcia :-)



Podsumowując informacje które mnie interesują:

1. Czy na tym schemacie te kable są rozmieszczone w takiej kolejności jak powinny być w rzeczywistości, czy może rysując ten schemat kolejność kabli była przypadkowa?

2. Za co odpowiada wypust Czarny z Zielonym Paskiem, i do czego należy go podpiąć?


Liczę, że ktoś będzie w stanie pomóc :-)

Pozdrawiam

[ Dodano: 24 Sty 2010 14:05 ]
Już wiem :-) Wypust Czarny z Zielonym Paskiem odpowiada za domykanie szyberdachu, jeśli się go ma :-) :P Ja go nie mam więc nie podłączam tej wtyczki :-) Przydałby się ogrzewany garaż bo w moim aktualnie jest -9 :/
Ostatnio zmieniony pt sty 22, 2010 15:12 przez focusst, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://change.menelgame.pl/change_please/3600715/][img]http://tbn2.google.com/images?q=tbn:CXq2KpEUm7G09M:http://www.auto-blog.pl/wp-content/uploads/2008/02/volkswagen-golf-gti-w12-650-11.jpg[/img][/url]

Wilku_PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob gru 19, 2009 22:39
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Wilku_PL » wt sty 26, 2010 22:22

WitajCie Żołnierze:)

Sory ze was mecze:)Ale nie wiem od czego zaczac,bo chce stoczyc wojne w moim Golfie Cl ABD 1.4 chcialem zamontowac centrale,ele. szyby,a on jest goly i nie wiem co najpierw lepiej zalozyC,nawet nie posiadam w nim tej oslony gumowej harmonijki na przewody ktory idzie od drzwi,a wersja 3 drzwiowa.I chcialby moc pozniej podlaczyc to w komfort.Tylko napiszcie co mi potrzeba i nie wiem jak bedzie ze skrzynka.I czy nie bedzie problemy jak nie beda oryginalne bo juz sam nie wiem nie ktorzy pisza ze nie a nie ktorzy ze tak:)Bo ele.szyby mozna juz kupic za 200zl a nie 400zl:)
Pozdrawiam :pub: :smoke:


Wilku:)

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » śr sty 27, 2010 09:13

Quatro7, powiedz mi czy montowałeś podnośniki z Mk3 do Mk2? Mam taki pakiet ale ktoś z forum stwierdził, że montaż takiego kompletu do Mk2 wiąże się ze sporymi przeróbkami, czy to prawda?
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 09:43 przez Dioda83, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
maestropl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 21:52
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: maestropl » czw mar 25, 2010 17:12

Witam

Odkopie jeszcze temat:)

Posiadam Golfa 3 97rok, na pokładzie tylko climatronic. Dokładam mu elektryke szyb przednich. Mam już wszystko. Pytanie jest tylko który przewód odpowiada za domykanie szyb? Mam centralny zamek ale nie oryginalny niestety. Pasowałoby znać oznaczenie albo która kostka i numer przewodu, i czy ma sie na nim pojawić masa czy plus żeby domykało?:)

Pozdrawiam

[ Dodano: 27 Mar 2010 19:33 ]
Nie zna nikt odpowiedzi na pytanie?



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn mar 29, 2010 14:12

maestropl, nie wiem jaki masz centralny, ale ja u siebie jak zakładałem szyby i centralny mam oryginalny (pneumatyczny) to nic nie podłączałem dodatkowego i komfort działa. Zależy to też o rodzaju sterowników przy silniczkach od szyb, ja mam brose i przy tych modelach komfort jest od razu w sterowniku.


Obrazek

Awatar użytkownika
focusst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 21:16
Lokalizacja: RADOM
Kontakt:

Post autor: focusst » pn mar 29, 2010 17:50

Mam uszkodzoną prowadnice do elektrycznych szybek, czy jak kupię z allegro taką nie oryginalną za 70 zł to da się do niej bez problemu przełożyć silniczek z tej uszkodzonej prowadnicy ?


[url=http://change.menelgame.pl/change_please/3600715/][img]http://tbn2.google.com/images?q=tbn:CXq2KpEUm7G09M:http://www.auto-blog.pl/wp-content/uploads/2008/02/volkswagen-golf-gti-w12-650-11.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
maestropl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 21:52
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: maestropl » wt mar 30, 2010 20:44

haj

zamieszanie powstało;) centralny fabryczny pneumatyczny. co do silniczkow - rozumiem ze bedzie na nich napisane brose? leza i czekaja na chwile wolnego ktore sie wlasnie zbliza a sam nie wiem jakie sa. kolejne pytanie - przelaczniki drzwi tylnych roznia sie od przelacznika drzwi pasazera?

ze schematu wyczytalem ze faktycznie - cale polaczenie komfortu nastepuje w wiazce w drzwiach - czyli majac kompletne wiazki drzwiowe z elektryką wszystko jest juz poupinane.

pytanie jeszcze - macie moze tutaj rozpiske przekaźników w skrzynce bezpieczników który od czego, albo co oznaczają numery na nich? nie moge dojsc do tego gdzie to znaleźć oraz rozpiske skrzynki bezpiecznikow od tylu - ale z opisanymi kostkami co do czego. planuje zalozyc tez szyby z tylu elektryczne i wypinajac wiazke z deski widzialem ze ta ktora idzie do przelacznikow po srodku jest oddzielna.
focusst pisze:Mam uszkodzoną prowadnice do elektrycznych szybek, czy jak kupię z allegro taką nie oryginalną za 70 zł to da się do niej bez problemu przełożyć silniczek z tej uszkodzonej prowadnicy ?
nie sądze. za 70 to mozna juz dostac elektryczna ze wszystkim.
Ostatnio zmieniony wt mar 30, 2010 20:45 przez maestropl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-oli-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: Kluczbork, Olesno woj.opolskie
Kontakt:

Post autor: -oli- » pt kwie 02, 2010 13:34

podepnę się pod temat: mianowicie,kupiłem komplet 4 szt. drzwi z el.szybami. Sprzedający mówił że mechanizmy są w 100% sprawne. Ale chciałbym to samemu sprawdzić? jak mam podłączyć przewody z kostki drzwi pod akumulator? podłączyłem + i - i cisza :crazy: Z elektryki jestem zielony, także proszę o łopatologiczny opis:helm:



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » ndz kwie 04, 2010 19:51

-oli-, ( - ) Masa - 1 i 6
( + ) Plus - 7 i 15

No i na zmiane " + " albo " - " w zależności czy chcemy opuszczać czy podnosić szybe na PIN nr. 3


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości