[All VW] Polerowanie lakieru

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: Dani90 » ndz sie 22, 2010 17:06

tak sam jej używałem, rysy czy ja wiem czy przykryje może na 3 tygodnie potem cały efekt schodzi... jakie to rysy, może fotki jakiś?? może trzeba będzie papierem wodnym przeleć przed pastami?? wrzuć foty to pomyślimy.



dex_1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 24, 2010 07:26

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: dex_1985 » wt sie 24, 2010 07:41

Witam wszystkich,

Chciałbym odświeżyć trochę lakier w swoim samochodzie. Nie mam na nim denerwujących rys, ale powierzchnia jest trochę utleniona i chciałbym przywrócić dawny blask. Mam zamiar robić to ręcznie Fareclą G3 + jakaś gąbka od 3M. Teraz pytania:
1. Mogę użyć gąbki o średniej twardości czy lepiej miękką?
2. Jak długo należy polerować?
3. Czy należy całkowicie wypracować pastę?
4. Jeśli pasta robi się sucha należy ją spryskać czystą wodą i dalej polerować?
5. Czym domyć samochód po polerce? Może być ciepła woda z płynem tudzież z szamponem samochodowym?

Dzięki z góry za odpowiedzi,
Pozdrawiam. ;)

PS. Aha, po polerce G3 przejechałbym jeszcze raz karoserię jakimś mleczkiem polerskim, żeby pozbyć się mini rysek po G3.


EDIT: Rozmyśliłem się. ;D Doszedłem do wniosku, że najlepiej bedzie przejechać lakier 3M 05990 (żółty korek), a Fareclę rzucić w diabły. Ale czy 05990 zniweluje utlenioną powierzchnię? Nie trzeba czegoś bardziej inwazyjnego?



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt sie 24, 2010 10:24

Mam zamiar robić to ręcznie Fareclą G3 + jakaś gąbka od 3M.
Ręcznie to po co Ci gąbki 3M-a. Jeśli już polerujesz ręcznie to używaj do tego ścierki z mikrowłókna ew. ręcznych gąbek polerskich.

Ogólnie to G3 to syf, jest o wiele więcej dużo lepszych środków.
3M 05990 będzie na pewno duże lepsze, jeśli masz głębokie rysy i tak ich ręcznie nie wypolerujesz, ew możesz je zamaskować.
Wszystkie ręczne pasty są stworzone po to by nie ingerować mocno w lakier a jedynie go odświeżyć, usunąć osad i zakonserwować.

Na pozostała cześć twoich pytań znajdziesz odpowiedź w poprzednich postach .



dex_1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 24, 2010 07:26

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: dex_1985 » wt sie 24, 2010 10:34

Tak, tak - przegalopowałem się z tą G3. Ostatecznie uznałem, że proponowana przez Ciebie 3M 05990 będzie najlepsza, o czym napisałem w EDICIE. ;)
Dzięki.



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: erza » pn wrz 13, 2010 09:11

Szukam porady, jak zastosować srodek 3M dostałem w spadku - zdjęcie poniżej. Czy to jako polerka i potem na to wosk i starczy, czy mechanicznie czy ręcznie, czy przy użyciu wody czy na sucho. Lakier mam w średnim stanie autko z 1999 roku. Chce go zurzyć bo poco ma się zmarnować tylko właśnie niewiem jaką ma gradację ścierną. Pomóżcie prosze

http://img830.imageshack.us/i/20100909248.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » pn wrz 13, 2010 18:59

erza,
3M 09639 czyli to:
Obrazek

To pasta drobnoziarnista do polerowania maszynowego.
Z tego co pamiętam jest to produkt, który miał pozwolić ominąć etap użycia pasty nabłyszczającej.
Więc jeśli w połowie tego co pisze producent jest prawda - wystarczy użyć ten produkt a sam połysk zabezpieczyć woskiem.



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: erza » wt wrz 14, 2010 07:09

Czyli czy dobrze rozumiem można by zastosować etapy, żeby było w miare profesjonalnie:

1. G3 lub 3m zielony, mechanicznie przy nawilżaniu powierzchni wodą, pad biały lub pomarańczowy
2. G10 lun ten 3m biały co posiadamy, mechanicznie (i tu pytanie czy przy urzyciu nawilżania wodą), pad biały lub pomarańczowy
3. twardy wosk Shell lub Sonax, mechanicznie pad czarny czy ręcznie przy urzyciu szmatki takiej jak napisano już tutaj gdzieś powyżej


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: DaroS » wt wrz 14, 2010 12:20

3m stosuje sie bez wody.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » wt wrz 14, 2010 13:28

DaroS pisze:3m stosuje sie bez wody.
Stary system wymagał użycia wody :grin:
erza pisze:Czyli czy dobrze rozumiem można by zastosować etapy, żeby było w miare profesjonalnie:

1. G3 lub 3m zielony, mechanicznie przy nawilżaniu powierzchni wodą, pad biały lub pomarańczowy
2. G10 lun ten 3m biały co posiadamy, mechanicznie (i tu pytanie czy przy urzyciu nawilżania wodą), pad biały lub pomarańczowy
3. twardy wosk Shell lub Sonax, mechanicznie pad czarny czy ręcznie przy urzyciu szmatki takiej jak napisano już tutaj gdzieś powyżej
Tak jak pisałem ta pasta jest jedno stopniowa, czyli nie wymaga użycia pasty grubo ściernej oraz nabłyszczającej. Na to powinieneś zastosować wosk, ten shella jest dobry nie mniej jednak jest o wiele więcej lepszych wosków niestety za większe pieniążki.
Przyszłość to wosków nie powinno stosować się maszynowo, ponieważ musi on zostać na powierzchni lakieru - więc aplikacja, następnie po wyschnięciu polerka ścierka.
Zastanów się czy chcesz wykorzystać ten produkt o którym pisałeś, ponieważ nie wiem czy będzie on ws tanie "wyciągnąć" połysk po 3M Fast cut zielony korek.



Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: mariachi » sob wrz 25, 2010 21:37

pół roku temu prze polerowałem auto maszynowo fareclą G3. pojawiły się tzw hologramy, Teraz przeczytałem z grubsza 28 stron tego tematu, wiem że opinie na temat tej pasty są podzielone. Raczej polecacie 3M.
Taką też chce kupić, i mam pytanie czy jaki będzie efekt jak maszynowo przepleruje auto tą pastą
http://allegro.pl/politura-3m-na-wysoki ... 66951.html" onclick="window.open(this.href);return false;
przede wszystkim czy znikną hologramy ,
No i czy nakłada się ja na mokro czy wciera na sucho.

Pozdrawiam,



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: DaroS » ndz wrz 26, 2010 10:18

Znikna hologramy, naklada sie nasucho. Warto pozniej na tak przygotowana powierzchnie nalozyc jakis cleaner i na koniec twardy wosk.


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » ndz wrz 26, 2010 19:26

mariachi pisze:pół roku temu prze polerowałem auto maszynowo fareclą G3. pojawiły się tzw hologramy, Teraz przeczytałem z grubsza 28 stron tego tematu, wiem że opinie na temat tej pasty są podzielone. Raczej polecacie 3M.
Taką też chce kupić, i mam pytanie czy jaki będzie efekt jak maszynowo przepleruje auto tą pastą
http://allegro.pl/politura-3m-na-wysoki ... 66951.html" onclick="window.open(this.href);return false;
przede wszystkim czy znikną hologramy ,
No i czy nakłada się ja na mokro czy wciera na sucho.

Pozdrawiam,
Ta którą opisałeś była by dobra, jednak poleciłbym Ci coś z nowego systemu 3M, czyli 3M 50383
Obrazek
Nowy system 3M stosuje się na sucho, jednak polecam przed rozpoczęciem polerowania leciutko zwilżyć gąbkę i odwirować ją polerką.
Do tej pasty używaj gąbki bardzo miękkiej.
Jeśli się postarasz i równo będziesz prowadził polerkę hologramy powinny zniknąć.

Skoro polerkę robiłeś pół roku temu, dla lepszego efektu przepoleruj lakier pastą lekko ścierną (nie farecli G3 to zło :grin: ) następnie tak jak opisałem wyżej.
O użyciu wosku po pracy nie muszę wspominać :bigok:



Awatar użytkownika
lisek_91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 11, 2010 01:09

[Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: lisek_91 » ndz wrz 26, 2010 19:48

a co sądzicie o tym?
http://allegro.pl/rewelacja-nanotechnol ... 82292.html" onclick="window.open(this.href);return false;
sprawdźcie opis, zdjęcia... cenę :D i dajcie znać.
szukam jakiejś taniej politury/mleczka do lakieru golfa II z '91 roku, ciemna zieleń metalizowana, lakier w stanie 4-/6 czyli nie jest źle, ale drobne ryski są i przydałoby się go lekko wypolerować, do tej pory używałem wosku k2, ale po 1 deszczu nie było po nim śladu a na plastikach wychodziły białe ślady. Szukam względnie taniej i dobrej politury/mleczka oraz wosku, jeśli jest on konieczny na tą politurę. Liczę na pomoc, pozdraVWiam :)



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Alll VW] Polerowanie lakieru.

Post autor: duzy_przemo » ndz wrz 26, 2010 20:25

DaroS pisze:Znikna hologramy, naklada sie nasucho. Warto pozniej na tak przygotowana powierzchnie nalozyc jakis cleaner i na koniec twardy wosk.
Trochę to nie ma sensu, ponieważ tak jak sama nazwa wskazuje cleaner służy do oczyszczenia powierzchni oraz przygotowania jej do kolejnych etapów pracy.
Więc to trochę bez sensu by użyć go po nabłyszczenia, szczególnie że 3M Ultra fine zawiera w sobie min. glaze, który powinien zostać na powierzchni lakieru.Więc spokojnie można przejść do kolejnego etapu czyli woskowania. A cleanerem to wszystko ściągniesz.

Generalnie za dużo wiedzy z autokosmetyka.pl, i niektórych nawiedzonych tam ludków - z całym szacunkiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości