Wymiana tulei tylnej belki

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

hawajczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 06, 2010 15:52
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: hawajczyk » sob lut 06, 2010 15:57

Ilość tuleji zależy od rocznika auta !! W golf 3 z 1991 są montowane dwie na jedną stronę czyli w sumie 4, a już w golfie 3 z 1993 są montowane po 1 czyli w sumie 2 :bigok: Powiedz gościowi w sklepie z którego rocznika masz auto.

Ja mam za to inny problem, bo akurat to robię a właściwie chodzi o montaż nowych. Jaka jest dobra metoda żeby one tak łatwo weszły ??



Awatar użytkownika
Nowal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 22:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Nowal » ndz lut 07, 2010 16:29

dobrze wyczyscic i na prase normalna albo stworzyc sobie prasę



Orange
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 03, 2008 00:38
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Orange » pn lut 08, 2010 01:22

Jest gdzieś chyba nawet na tym forum filmik jak bez prasy zamontować tuleje. Goście schłodzili nowe tuleje w zamrażalniku a miejsce na tuleje w belce opalali płomieniem (nagrzewali) po takiej operacji tuleja się zmniejszała a miejsce w belce powiększało i gość wsadzał nową tuleje przy użyciu z tego co pamiętam gołej ręki. Może ktoś wie gdzie ten film jeszcze jest. mnie się nie udało znaleźć. Pozdrawiam ;)



biegacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 31, 2008 22:15
Lokalizacja: W-WA

Post autor: biegacz » ndz mar 14, 2010 23:27

Taaaaaaaaaa a potem po takim zbiegu guma odstaje od metalu za chwile czeka nas ta sama robota od początku(a troche zabawy z tym jast)-nie plecam tej metody różnice temperatur zle wpływają na gume tulei,natomiast jeśli nie mamy prasy to praska własnej roboty albo nawet konkretne imadło DA RADE.Nie wiem czy ten link jest gdzieś na forum ale ja wzorowałem sie na tym przy wymianie moich tulei

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3242686



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw kwie 22, 2010 16:22

W sobotę ja się zabieram za tuleje w moim golfie.

Będę robił metodą termiczną, czyli nowa tuleja do zamrażalnika a "ucho" belki pod palnik.

Napiszę o efektach.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

Post autor: woncek » sob maja 08, 2010 01:20

tak sie zastanawiam skoro wszystko tam tak ciasno siedzi to co moze pukac jesli te tuleje sa zuzyte?? U mnie lekko puka ale tylko jak wolno auto sie toczy. wszystkie gumy i poduchy amorow nowe a puka nadal i mam wrazenie ze co raz bardziej...



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob maja 08, 2010 14:12

prezesik25 pisze:W sobotę ja się zabieram za tuleje w moim golfie.

Będę robił metodą termiczną, czyli nowa tuleja do zamrażalnika a "ucho" belki pod palnik.

Napiszę o efektach.
No i powstała fotorelacja:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325568


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Krakulec » czw maja 20, 2010 23:55

Witam! na allegro znalazłem sciągacz do tuleji. Tylko zabardzo nie wiem jak bym maił wyciaąc tuleje za pomocą jego . Bo włożyć wiem ale wyciągnąć ?? Ta tulej przecież bedzie wychodzić to za co miał by sie ten sciągacz zaprzeć Obrazek


Krakulec

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt maja 21, 2010 09:31

ściągacz jest tylko do wprasowywania nowej tulei, starej ściągaczem nie ruszysz, musisz ją wybijać młotkiem i prawdopodobnie rozcinać.


Obrazek
Obrazek

dziubas79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 09, 2010 12:57

Re: Wymiana tulei tylnej belki

Post autor: dziubas79 » czw gru 09, 2010 13:44

tutaj znajdziesz narzedzia do naprawy http://mark-moto.pl/index.php?cPath=1_44_45_72" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wymiana tulei tylnej belki

Post autor: bo3ek » sob kwie 09, 2011 16:43

Witam wszystkich.

Chciałem zapytać bardziej o ekspertyzę czy te tuleje mogą być przyczyną przenoszenia drgań na dziurach na nadwozie? Mam Golfa 4 z 2000 roku z przebiegiem 215kkm i od jakiegoś miesiąca zauważyłem nasilające się dudnienie przy najeżdżaniu na poprzeczną nierówność. Objawia się to gdy powiedzmy jadę powyżej 30km/h i na jezdni jest tak zwany fałd poprzeczny (tak jak by przemieszczony asfalt tworzący coś na kształt małego schodka :) ).

W momencie najechania przednia oś normalnie amortyzuje tą nierówność natomiast przy najechaniu tylnym zawieszeniem słychać głośne dudnienie jak by cały impet poszedł na nadwozie... (dodam że podczas jazdy i pokonywania dziur nie słychać żadnego stukania, pukania ani nic co występuje np przy wyrobionej końcówce drążka kierowniczego itp.) Mam wrażenie jak by gdzieś coś się naciągało w momencie przejeżdżania przez tą poprzeczną nierówność a później szarpnięcie nadwoziem... nie wiem jak mogę to inaczej opisać.

Bardzo proszę o jakieś sugestie i czy może to być zużycie właśnie tych tulei belki? Dodatkowo co od jakiegoś czasu zauważyłem, mimo dobrego stanu amortyzatorów przy skręcaniu na dziurach lekko wynosi mi tył samochodu (podskakuje delikatnie i mam wrażenie że ucieka na dziurach na zewnątrz).


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 483
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

Wymiana tulei tylnej belki

Post autor: woncek » sob kwie 09, 2011 23:12

wylewaruj auto, i sprawdz te silentblock'i. Jesli sa sparciałe i pozrywane - są do wymiany. Tak było u mnie. I miałem bardzo podobne zjawisko z prowadzeniem się auta.



Marcin100420
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 10:23
Kontakt:

Wymiana tulei tylnej belki

Post autor: Marcin100420 » ndz kwie 17, 2011 19:35

Witam zamierzam wymienic tuleje w moim KM IV 1.9 TDI 1999r.Czy te tuleje peda pasowac do tego modelu auta
http://allegro.pl/lemforder-tuleje-belk ... 10036.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I czy warto kupowac takie czesci z allegro czy jednak zakupic w ASO ?


Zakupie MK IV w dieslu ładnego i zadbanego.

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Wymiana tulei tylnej belki

Post autor: J.B.S. » ndz kwie 17, 2011 23:07

I czy warto kupowac takie czesci z allegro czy jednak zakupic w ASO ?
Jesli jest to oryginalny lemforder ,to powiem że są to najprawdopodobniej te same tuleje jakie kupił bys w ASO.
W wielu przypadkach kupując lemfordera poza ASO, okazuje sie że są wydrapane znaczki vw.Czyli po co przepłacać :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości