[MK2] Instalacja MFA

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: k0nr4d » ndz lip 31, 2011 19:32

Czyli będzie to wina licznika, bo w liczniku z MFA powinien działać również obrotomierz bez względu na to, czy masz dodatkową wiązkę do MFA.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: avisek » pn sie 01, 2011 22:48

a jeszcze mam pytanko, cz drukowana plytka zielona ta w srodku jest ze tak powiem uniwerslana dla wszystkich zegarow z obrotkiem? bo mam jeszcze jedne zegary z obrotkiem i sie zastanawiam czy plytek nie podmienic



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: Xabingo » wt sie 02, 2011 01:01

avisek pisze:a jeszcze mam pytanko, cz drukowana plytka zielona ta w srodku jest ze tak powiem uniwerslana dla wszystkich zegarow z obrotkiem? bo mam jeszcze jedne zegary z obrotkiem i sie zastanawiam czy plytek nie podmienic
Możesz wymienić te płytki. Jeśli obydwa zegary są na jedną wtykę i obydwa są europejskie lub US to musi wszystko spasować.
Z tego co zauważyłem to US jest nieco inny w środku (przynajmniej ten na dwie wtyczki).
A czym się te drugie (sprawne) zegary różnią od tych co masz teraz włożone? Wyskalowaniem kilometrów?
Tylko podczas zmiany musisz być bardzo ostrożny, bo płytka jest przykręcona i dodatkowo siedzi na zaczepach, także musisz najpierw wszystkie śrubki wykręcić, a z tego co pamiętam to jedna jest schowana i po odchyleniu zaczepów musi zejść lekko. Nic na siłę! Uważaj też na folię ze ścieżkami i pamiętaj aby nie dotykać cyferblatów bo potem po złożeniu będziesz miał odbite paluchy. Polecam też uważać na kurz, żeby nic się do środka nie dostało i nie osiadło np.na cyferblatach.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

marcin_krk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 13:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [MK2] Instalacja MFA

Post autor: marcin_krk » wt sie 02, 2011 09:24

Panowie, mam problem z MFA w Golfie III.
Na wyłączonym zapłonie na lewy wyświetlaczy pokazuje mi całkowity przebieg.
Po odpaleniu na lewym mam same poziome kreski albo czasami pojawi się CE i tak jakby 2 małe literki "r", czyli CErr.
Na prawym, czyli tym co powinienem mieć wskazania komputera, widać tylko pojedyncze kreski, tak jakby coś było nie tak z wyświetlaczem.
Manetka działa, bo widać, że dane się zmieniają, tylko wyświetlacz nie wyświetla wszystkiego.

Jak zabrać się za naprawę?


...

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: [MK2] Instalacja MFA

Post autor: Dioda83 » wt sie 02, 2011 12:35

avisek pisze:a jeszcze mam pytanko, cz drukowana plytka zielona ta w srodku jest ze tak powiem uniwerslana dla wszystkich zegarow z obrotkiem? bo mam jeszcze jedne zegary z obrotkiem i sie zastanawiam czy plytek nie podmienic
Absolutnie! :bajer:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: mmmarcinnn1987 » czw sie 11, 2011 20:26

Witam, mam taki mały problem... Założyłem licznik z MFA, podłączyłem podciśnienie, manetkę podpiąłem na krótko do licznika i wszystko śmiga że aż miło, prawie wszystko... Podstawowe funkcje MFA są wszystkie, czas jazdy, przejechane kilometry, średnie spalanie, średnia prędkość, temperatury oleju i powietrza nie ma bo nie mam czujników. Działa to wszystko zarówno w pozycji MFA1 czyli od ostatniego odpalenia oraz w pozycji MFA2 czyli średnia ze wszystkich jazd od ostatniego zerowania MFA. Problem pojawia się gdy chcę przejść w tryb serwisowy. Pokazuje mi wtedy tylko 6 pozycji z MFA1, a nie da się przejść na MFA2 tam gdzie jest miedzy innymi spalanie chwilowe. Dla czego tak się dzieje że nie mam tego MFA2 w trybie serwisowym?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: k0nr4d » czw sie 11, 2011 21:31

Próbowałeś odpalić tryb serwisowy od razu w trybie MFA2?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
mmmarcinnn1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 02, 2010 22:45
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: mmmarcinnn1987 » czw sie 11, 2011 21:57

Tak, chyba wszystkie kombinacje robiłem jakie tylko można i niestety nie da się go uruchomić :panna:



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: CIENKII » czw lis 10, 2011 14:22

witam . . . problem z MFA od zawsze , tzn od kupna auta :D

spalanie pokazuje idealnie trase tez , temp oleju i powietrza tez . . . ale nie moge przełaczyc z 1 na 2 . . poprostu po przełaczeniu z 1 na 2 nic sie nie dzieje i MFA kasuje sie po ostygieciu ponizej 50 stopni itp . .

podłaczalem manetke z MKIII ,, na krotko '' i jest to samo . . .

zauwazylem ze jak mam właczone np kierunkowskaz w lewo lub awaryjne to wtedy spalanie ,, zmienia sie '' tzn wtedy razem z kierunkiem jest raz ,, dzienne '' raz ,,roczne'' . . . ma ktos foto gdzie dokładnie wpiąc te 4 kabelki z kostki od MFA do skrzynki ??



Awatar użytkownika
pozdraVWiam
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr sty 27, 2010 12:11
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: pozdraVWiam » ndz lis 27, 2011 15:57

u mnie nie działa spalanie?? nie pokazuje,jaka to może być przyczyna ??


viewtopic.php?f=87&t=426893" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: k0nr4d » ndz lis 27, 2011 16:17

Wężyk podciśnienia podpięty i linka prędkościomierza? Wakuometr w liczniku może być uwalony. Ta czarna kostka, do której wpina się wężyk. Jeśli dopiero założyłeś MFA, to musisz przejechać jakiś odcinek, żeby cokolwiek zaczęło pokazywać.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

blind_walker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 18:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: blind_walker » ndz lis 27, 2011 21:51

Witam wszystkich,
Mam wersję GT z 1991roku, licznik bez MFA, ale jest manetka pod kompa. Zacząłem trochę węszyć i tak:
- czujnik temperatury oleju i zewnętrznej są
- manetka jest podłączona do instalacji samochodu
- wężyk podciśnieniowy jest zaślepiony pod maską

Czyli wychodzi na to, że wystarczy podłączyć licznik z MFA, pociągnąć wężyk do licznika i powinno wszystko działać.
Mogę okazyjnie kupić taki licznik, tylko ma małą wadę. A mianowicie obrotomierz zawyża lekko obroty. Można to jakoś wyregulować? Tutaj na Forum znalazłem informacje o jakiejś śrubce z tyłu obrotomierza, która to?
Jaką średnicę powinien mieć wężyk?

Za pomoc z góry dziękuję. :)



Awatar użytkownika
avisek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn maja 21, 2007 19:12
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: avisek » wt gru 27, 2011 16:14

jak dla mnie wystarczy dobrze ustawic wskazowke od obrotomierza i powinno byc dobrze :bigok:



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

[MK2] Instalacja MFA

Post autor: barto125 » sob kwie 07, 2012 16:19

hm, czy w wypadku zastosowania w mk2 (1.6PN) zegarów z mk3/4 jest możliwe uzyskanie spalania w mfa?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości