[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Sphinksus
TURBINAAA!!!
TURBINAAA!!!
Posty: 797
Rejestracja: czw lis 19, 2009 17:43
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: Sphinksus » sob lis 20, 2010 16:52

Mam problem otóż, naprawiłem zamek tzn prawie gdyż otwiera on samochód, zaś gdy przekręcę kluczyk w pozycje zamknij, nic się nie dzieje. :( Co to może byc? :? :(



Awatar użytkownika
blooomer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 25, 2010 14:07
Lokalizacja: Szczecin

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: blooomer » wt gru 28, 2010 09:26

jestem kolejnym szczęśliwcem, któremu pomógł tan opis :pub:

kręciłem kluczykiem z pozycji OTWÓRZ - ZAMKNIJ ale nic się nie działo. Po zakupieniu z salonu skody zestawu naprawczego za 9 zł zabrałem się za wymianę część. okazało się że połamana była wkładka chyba nr 1. Po wymianie wszystko śmiga, DZIĘKOWAĆ :okej:


GOLF IV 1.9 TDI (ALH), kolor 1D/W5Z - jazzblue perleffect

Awatar użytkownika
tomo83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 19:35

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: tomo83 » ndz sty 09, 2011 21:39

witam, dzięki wielkie za tutorial, naprawiłem sam, mimo, że z majsterkowania jestem noga. Oczywiście po rozkręceniu wszystko rozsypało mi się w ręlkach w drobny mak, ale udało się to poskładać. Dzięki również koledze JacekK1986 :pub: za opis jak włożyć tą nieszczęsną sprężynkę. Udało się :hmm:
Gdyby ktoś z Anglii potrzebował, to taki zestaw naprawczy można kupić na Ebay UK. Ja kupiłem tu: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWNX:IT" onclick="window.open(this.href);return false; koszt to £7.77 więc trochę drożej niż w PL, ale tragedii nie ma. Jedynie wiosełko ma trochę inny kształt, ale pasuje.

Na koniec jeszcze tylko pytanie:
Co zrobić, gdy po zamknięciu drzwi nie zapala się ta migająca kontrolka od alarmu w drzwiach?
Dzięki wielkie raz jeszcze



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: zikr6 » pn sty 10, 2011 15:11

tomo83 pisze:Co zrobić, gdy po zamknięciu drzwi nie zapala się ta migająca kontrolka od alarmu w drzwiach?
Poczytaj w dziale FAQ i mikrostykach i zimnych lutach w zamkach



Awatar użytkownika
tyna44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn paź 29, 2007 22:42
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: tyna44 » śr maja 18, 2011 23:39

witam . czy w zamku - wkładce tylnej klapy jest jakaś uszczelka . czy po prostu wkład który jest w klapie jest zrobiony na styk ?
drugie pytanie - do wkładki w tylnej klapie wchodzi tylko pół kluczyka czy moczenie pomoże ?
trzecie pytanie - wkładka po próbie wsadzenia kluczyka się chowa(ucieka do środka) co zrobić ?



buli027
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 24, 2011 08:34

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: buli027 » ndz maja 29, 2011 13:22

witam potrzebuje porady odnośnie zamka w tylnej klapie w golfie mkIV pierwsza rzecz to pytanko odnośnie pozycji kluczyka w pozycji otwartej (trochę głupie pytanie ale nie miałem do tej pory doczynienia z VW ) bo po włożeniu kluczyka (pozycja pionowa) kluczyk przekręca się w prawo o ok 160 stopni co mi się wydaję dziwne
druga sprawa to taka że po zamknięci centralnym zamkiem bagażnik się zamyka ale po ponownym otwarciu centralnym bagażnik już się nie otworzy mimo że siłownik centralki jest sprawny i działa a po kilku krotnym zamknięciu i otwarciu z centralki wkładka w zamku bagażnika sama przekręca się w pozycję zamknięcia (pionowo)
teraz pytanko czy jestem w stanie reanimować stary zamek czy raczej szykować się na jego wymianę
z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam



ElCapitan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 15, 2010 23:17

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: ElCapitan » sob cze 11, 2011 14:16

Witam
Jak skutecznie zablokować sprężynkę w podkładce nr 2? Wiem jak ją włożyć zgodnie z opisem z pierwszej strony jednak nie mogę jest tak zablokować by spokojnie złożyć resztę elementów. Czy ktoś się orientuje?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: JacekK1986 » śr lip 06, 2011 10:58

buli027 pisze:witam potrzebuje porady odnośnie zamka w tylnej klapie w golfie mkIV pierwsza rzecz to pytanko odnośnie pozycji kluczyka w pozycji otwartej (trochę głupie pytanie ale nie miałem do tej pory doczynienia z VW ) bo po włożeniu kluczyka (pozycja pionowa) kluczyk przekręca się w prawo o ok 160 stopni co mi się wydaję dziwne
druga sprawa to taka że po zamknięci centralnym zamkiem bagażnik się zamyka ale po ponownym otwarciu centralnym bagażnik już się nie otworzy mimo że siłownik centralki jest sprawny i działa a po kilku krotnym zamknięciu i otwarciu z centralki wkładka w zamku bagażnika sama przekręca się w pozycję zamknięcia (pionowo)
teraz pytanko czy jestem w stanie reanimować stary zamek czy raczej szykować się na jego wymianę
z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
Miałem podobnie, tylko że u mnie sprawa wyglądała tak, że ja nie mogłem w ogóle otworzyć tylnej klapy. W końcu stało się tak, że przy wyjeździe w zimie do Zakopanego chwytam za klamkę a klapa się nie otwiera. Przyczyną były podkładki w zamku, które po sobie się ślizgają. Napchało się tyle syfu, że już nie chciały się do końca ruszać a do otwarcia brakowało ze 2 mm. Wystarczyło rozebrać wszystko i dokładnie przeczyścić i przesmarować. Ja w swoim aucie zrobiłem tak, że zostawiłem w pozycji pionowej naprawiony zamek i wejście na klucz zalepiłem okrągłą nalepka w kolorze czarnym. Teraz z centralki zamyka się wszystko i otwiera. A do zamka nie leci syf. Pewnie poradziłeś sobie z problemem, ale może się przyda komuś.



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: JacekK1986 » śr lip 06, 2011 10:59

ElCapitan pisze:Witam
Jak skutecznie zablokować sprężynkę w podkładce nr 2? Wiem jak ją włożyć zgodnie z opisem z pierwszej strony jednak nie mogę jest tak zablokować by spokojnie złożyć resztę elementów. Czy ktoś się orientuje?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Przeczytaj stronę wcześniej mój opis zablokowania tej sprężyny. Jest wg. mnie dużo łatwiejszy.



niralq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 21, 2009 21:58
Lokalizacja: Wałbrzych

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: niralq » pn sie 22, 2011 10:22

Witam. Ja mam taki problem. Z prawej strony<strona pasażera> mogę wraz z kluczem wyciągnąć bębenek. Wykonuje całość zgodnie z opisem pkt 2 fotki 3 i 4, ale obudowa bębenka nawet nie drgnie. Próbowałem nawet podważać śrubokrętem to jedynie trochę sie odchylała ośłona zewnętrzna. Śruba torx 20 jest już raczej odkręcona na maxa bo czuć pod palcme jak przeskakuje na gwinice. Na fotkach niby można ją wyciągnąć swobodnie palcami ale u mnie niestety nie ;/ Jakieś inne pomysły jak ta obudowę wyciągnąć ?



imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: imp1 » ndz wrz 25, 2011 22:29

Witam
Mam następujący problem: przy demontowaniu wkładki zamka za mocno odkręciłem tą srubę

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b65 ... d9a60.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a co za tym idzie wypadł mi pierścień zabezpieczający gniazdo bębenka (foto poniżej) i wpadł do środka drzwi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1cb ... 45eea.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pomóżcie panowie jak to naprawić. Dzisiaj próbowałem, drzwi rozebrałem i dostałem się do wewnętrznej strony klamki ale nie mogłem prawidłowo zamontować tego pierścienia w tych plastikowych uchwytach mocujących, bo albo wsuwając wkładkę do drzwi wypychała ten pierścień spowrotem do wewnątrz i albo nie mogłem dopasować główki tej śrubki prawidłowo do pierścienia



Awatar użytkownika
ugiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 10, 2011 20:09

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: ugiel » czw gru 01, 2011 15:28

Witam,

Czy ktoś mógłby określić jakiego rozmiaru wkrętak spline (XZN) jest potrzebny do odkręcenia dwóch śrub zamka/zapadki klapy tylnej w mk4? Potrzebuje taki kupić ale nie chcę kupować całego kompletu...



ironman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:05
Lokalizacja: Szczecin

[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Post autor: ironman » sob gru 31, 2011 17:57

Witam,
Mam pytanie
W moim mk4 dzisiaj padł zamek od strony kierowcy. Kluczyk obraca sie o 360 stopni. Przeczytałem o naprawie zamka , z tym że jest pewien "mały" problem. Moje drzwi zostały w pozycji zamknietej. Od wewnatrz ciagnac za klamkę widać że podnosi się dzyndzel ale nie otwiera drzwi. Po puszczeniu klamki dzyndzel opada. Otwarcie od wewnetrz przyciskiem też nic nie zmienia, słychac że cos tam sie dzieje ale auto nadal zamkniete. Co teraz? spotkał się ktoś z czymś takim?



Awatar użytkownika
Radź
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 27, 2010 00:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażn

Post autor: Radź » wt kwie 24, 2012 23:56

tyna44 pisze:witam . czy w zamku - wkładce tylnej klapy jest jakaś uszczelka . czy po prostu wkład który jest w klapie jest zrobiony na styk ?
drugie pytanie - do wkładki w tylnej klapie wchodzi tylko pół kluczyka czy moczenie pomoże ?
trzecie pytanie - wkładka po próbie wsadzenia kluczyka się chowa(ucieka do środka) co zrobić ?

Ad1. pomiędzy wkładką a obudową klamki jest uszczelka - na tej metalowej osłonce z klapką którą widzisz wkładając kluczyk do zamka,
Ad2. w moim przypadku wtryskiwanie wd40 nie pomogło, nie wiem jak z moczeniem, w każdym razie męczę się z tematem dalej-kluczyk wchodzi już do końca ale za nic nie chce się obracać,
Ad3. jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie tej metalowej spinki która trzyma wkładkę - może jest źle założona albo coś się przy niej oberwało/ukruszyło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 43 gości