Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

piotrek148
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 10, 2011 23:37

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: piotrek148 » ndz gru 11, 2011 00:06

Witam.
Dziś próbowałem w Toledo 1M założyć uniwersalny sterownik centralnego zamka ponieważ na fabrycznym nie mogę otwierać z pilota, tylko kluczykiem w drzwiach. No i mam problem....
Podłączyłem zasilanie, oraz kable od sterowania czyli 2 białe od centralki do żółto-zielonego i żółto niebieskiego z wiązki w drzwiach (jeśli dobrze pamiętam) oraz dwa żółte ze sterownika pod masę razem z czarnym. Wpiąłem się w wiązkę zaraz przy czarnej wtyczce koło silniczka elektrycznych szyb. Kierunkowskazów puki co nie podłączałem bo chciałem pierwotnie sprawdzić czy działa i dopiero potem chciałem robić na gotowo.

I na chwile obecną problem polega na tym ze jak nacisne na nowym pilocie zamykanie to słyszę tylko dźwięk przekaźnika w centralce sterownika,a gdy nacisnę otwieranie to słychać dźwięk centralki oraz otwierających zamków. Przykładowo: zamknąłem drzwi ręcznie kluczykiem to po naciśnięciu na pilocie otwierania, wszystkie zamki otwarły się tak jak powinno być.
Mój sterownik ma też domykanie szyb. Podłączyłem przewód niebieski pod zamykanie i też zero reacji.

Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale test działania sterownika robiłem na otwartych i rozbebeszonych drzwiach.

W czym tkwi problem? Coś uszkodziłem czy co?

Bardzo proszę o pomoc



robert0s1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 25, 2009 10:56
Lokalizacja: Bydgoszcz/Aleksandrów Kuj.

Re: Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: robert0s1 » czw gru 22, 2011 21:55

Andrew89 pisze:a jak się dostać do kabli migaczy? tylko przez ściągniecie osłony kierownicy? nie da rady inaczej?
u siebie wlutowałem kable pod włącznik świateł awaryjnych z zastosowaniem dwóch diód prostowniczych tak żeby po włączeniu kierunowskazu nie świeciały oba naraz, działa już ponad pół roku bez zastrzeżeń


Pozdrawiam.

michael_004
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw gru 22, 2011 18:10

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: michael_004 » sob kwie 14, 2012 20:01

barca1212, witam mam podobny problem jak pan i takze nie mam kabla czerwono zielonego i prosze o odpowiedz jak pan sobie poradzil z podlaczeniem sterownika?



Awatar użytkownika
lukaszzzmk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob paź 22, 2011 23:06

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: lukaszzzmk4 » śr lip 04, 2012 00:21

to może ja trochę odświeżę...
jeśli chodzi o brak odpowiednich kolorów kabli to...
co prawda nie mam elektrycznych szyb ale jak podpinacie się w drzwi to na 100% się sprawdzi... u mnie też kolory kabli się nie zgadzały... miałem dwa kable żółto-niebieskie dwa żółto-zielone 3 brązowe czerwono-niebieskie biało-fioletowe normalnie poezja kolorów... bierzesz kabel ten co leci do zamka i żeby nie rozbierać zamka to zwój rozwalasz na środku kabla najlepiej zrobić sobie 5-10 cm bez tej czarnej izolacji... i teraz tak jak widzisz wszystkie kable to patrzysz jakie kolory idą do kontrolki od rygla do oświetlenia oprócz zamka teraz jak wiesz jakie kolory są na wtyczkach to oddzielasz je na bok najlepiej raz przewinąć taśmą i zostały same kolory co idą do zamka będzie 6-8 kabli brąz to masa więc precz na bok i teraz najlepiej siedzieć w środku i zamknąć drzwi kluczykiem (żeby na 2 razy zamknął) i jak siedzisz w środku to bierzesz kabel od otwieranie ze sterownika skrobiesz końcówkę i teraz te kable co idą do zamka po kolei sprawdzasz tzn masz zamknięte auto i bierzesz np żółto-niebieski lekko z ciąć izolację tak aby tylko zawinąć kabel otwierania z centralki i próbujesz pilotem jak tylko słychać cyknięcie w sterowniku i kierunki to znaczy zły kabel na raz izolką żeby zwarcia nie było i następny sprawdzasz i tak aż trafisz i któryś otworzy wtedy lutownica na stałe oczywiście pierw kabel prze dziać przez drzwi jak potrzeba to przedłużyć potem izolacja porządnie i bierzesz od zamykania kabel otwierasz drzwi i odklejasz te na raz żeby znów nie skrobać i któryś zamknie w końcu wtedy lutownica na stałe wszystkie osobno izolacją na koniec trochę owinąć wszystkie i działa o ile reszta podłączona była dobrze...

co do podpięcia po światła to podobno kolory w progu zawsze są identyczne u mnie też takie były... najlepiej pod warzyć próg na środku i go delikatnie pomału wypiąć nie trzeba nic rozbierać tylko kawałek kabelka pociągnąć progiem myślę że łatwiej i mniej rozbierania chociaż centralkę jak montujecie pod kierownice to jeden kit czy na środku czy przy otwieraniu maski gdzieś...



Awatar użytkownika
karol889
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 10, 2012 11:36

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: karol889 » sob wrz 15, 2012 07:07

Witam. Bardzo dobry poradnik. Sterownik założony w GOLFIE IV 1998 r. 1.8. Wszystko tak jak tutaj jest opisane. Jeżeli chodzi o kierunkowskazy to u mnie były we wtyczce dwa kabelki czarno białe jeden z nich był od kierunku prawego a na drugim pojawiał się sygnał przy załączonych awaryjnych. Najlepiej sprawdzić pojedyńczo najpierw kierunek lewy później prawy bo jak sprawdzimy na awaryjnych to możemy nie trafić w odpowiedni przewód.

Pozdr i dzięki za poradnik



Awatar użytkownika
KubaMek
Sprzedam Opla
Sprzedam Opla
Posty: 342
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 12:28
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: KubaMek » czw lis 15, 2012 16:44

witam może to nie jest odpowiedni temat ale już coś w tym kierunku to zapytam się:
Skąd wziąć +12V ze stacyjki własnie w tym miejscu pod kierownicą.?



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: piotrb79 » ndz gru 09, 2012 12:36

Chciałem sobie też założyć sterowanie z pilota, ale mam pytanie. Mam u siebie zwykły kluczyk, czy po założeniu tego sterowania żeby jednym kluczykiem otwierać auto i uruchamiać je muszę przełożyć immo i grot z oryginalnego kluczyka do tego od sterownika?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: Jeżu » ndz gru 09, 2012 15:56

piotrb79, ja niedawno ten temat przerabiałem udało mi się ory immo wydłubać z 2 ory kluczyków sa one wklejane,jeżeli chcesz scyzoryk to grot dorabiasz imo przekładasz montujesz sterownik i tyle a jak zwykły uniwersalny pilocik co jako bry lock będzie przy kluczach to tylko montaż instalki sterownika i tyle pozdro :pub:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: piotrb79 » sob sty 05, 2013 16:04

Kupiłem sterownik i przymierzam się powoli do zamontowania tylko się zastanawiam gdzie dać sam sterownik: gdzieś pod kierownicą i potem ciągnąć kable do drzwi, czy w drzwiach i kable do auta. I jeszcze jedno jak z przejściem kablami przez tą osłonę między nadwoziem a drzwiami nie będzie problemu?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: Jeżu » sob sty 05, 2013 20:04

piotrb79, ja dałem sobie nad skrzynka przekaźników na opaski uciskowe sterownik,no potem idą do drzwi 3 kabelki jeżeli masz moduł domykania szyb z tym nie ma problemów przez ta przelotke gumowa łatwo prechodzi do drzwi, oraz resztę kabelków czyli 2 od migoili w manetki wpiąć a pozostałe od prądu pod Skrzynka bezpieczników na takie śrubki według porady autora


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: piotrb79 » sob sty 05, 2013 21:07

Jeżu, dzięki. Tak myślałem że tak będzie najłatwiej. Muszę tylko dobrze złapać masę bo jak montowałem światła dzienne to masę chwytałem pod kierownicą i chyba coś było nie tak bo kabel mi się najpierw cały stopił i musiałem ciągnąć aż do aku.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

sterkam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 18, 2010 19:33
Lokalizacja: okolice Krakowa

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: sterkam » pn mar 18, 2013 22:34

lukaszzzmk4 wyzwalanie jak miales ustawione? plus czy minus??? ja chcialbym wrzucic ster do VW bora 1.9 tdi 98r



Awatar użytkownika
ziomalzx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr cze 27, 2012 21:55
Lokalizacja: Frankfurt Oder DE\Rzepin PL
Auto: Touran
Silnik: BMN

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: ziomalzx » pn kwie 15, 2013 23:59

ja ustawiłem na minus...
podziękowania dla autora posta :pub:
tylko kierunki podpiąłem przy progu bo nie chciałem demontować kiery...


było BMW e36 1.8pb 115ps
był GOLF mk4 VP asv 1.9tdi 110 -> 145ps
był PASSAT B6 highline 2.0tdi PD 8v BMP 140ps
było BMW 745i E65 4.4pb 333ps
był SEAT altea XL 2.0tdi PD 8v BMM 140ps
Jest TOURAN highline 2.0tdi PD 16v BMN 170ps

robciow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 09, 2014 15:03

Fotoporada: Montaż sterownika do ori c. zamka

Post autor: robciow » sob cze 28, 2014 13:29

Witam, odświeżę trochę temat chciałbym wymienić sterownik c. zamka i potrzebuje pomocy w podłączeniu gdyż podłączyłem to tak a nic nie działa:
1. czerwony (+), czarny (-);
2. sterowanie zamka minusem, brązowy (zamykanie) -> żółto-niebieski, żółty (otwieranie) -> żółto-zielony a niebieski i żółto-czarny do masy auta.
Auto to Golf 4 98r.
poniżej schemat montażowy
Obrazek

Czy ktoś pomoże lub podpowie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości