wymiana oleju w skrzyni

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr wrz 23, 2009 20:19

a może ktoś ma foty jak to wygląda w tdi mk3 ? chcę zmienić olej ale chcę to bez stresowo zrobić i wiedzieć co odkręcić żeby zlać i wlać;-) pozdrówki

ps na google znalazłem coś takiego, nazwa oleju:
Olej przekładniowy synt./półsynt.
INDEKS: MOBILUBE 1 SHC 1L
NAZWA: Olej przekładniowy synt./półsynt.
OPIS: 1L synt.olej przekładniowy 75W90 GL-4/GL-5 MOBIL
PRODUCENT: MOBIL
dobry olej wybrałem ?
i fotka skrzyni mam pytanie czy jest ona od 1Z i czy korek "N" jest na górze, czy od spodu i jak wlać olej ? Obrazek
a na innym forum znalazłem
osoba1:
Widzę,że są bardzo rózne zdania na temat właściwego oleju do skrzyni.
Ja do mojego Golfa wlałem oryginalny olej z serwisu i co ?
Klapa,biegi wchodziły o wiele gorzej niz przed zmianą.Jedynke to po kilka razy,az zaskoczyła.
Po jakich 100km zmieniłem go na gęściejszy GL-4 80W90 i efekty zadowalające.Skrzynia pracuje o wiele lepiej,biegi wchodzą bez problemu.
Osobiście polecam do aut o duzym przebiegu wlewąc olej gęściejszy 80W90.
osoba2:
i tu sie zgodze... gadałem ze znajomkiem który pracuje na serwisie Seata - mówił ze seat wprowadził własnie zmiane oleju z 75W na 80W ze wzgledu na te stare skrzynie... i juz nawet u nich jak sie kupuje olej do skrzyni to nie mają 75W tylko 80W90...
takze ja tez bede zmieniał olej jeszcze raz na ten 80... bo zaczynają znowu mi sie dziać herezje z biegami...


przeczytałem full postów i już sam nie wiem co i jak, u mnie golf tak jak w opisie i nie wiem co lać heh
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 20:52 przez Mako, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » śr wrz 30, 2009 21:28

Linc pisze:i fotka skrzyni mam pytanie czy jest ona od 1Z i czy korek "N" jest na górze, czy od spodu i jak wlać olej ?
W 1Z ze skrzzynią ASD spust oleju masz oznaczony jak na Twoim foto (V), natomiast wlew jest z przodu skrzyni, można powiedzieć na dole za zderzakiem.



kownas89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 18, 2010 14:36
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: kownas89 » sob lut 06, 2010 14:11

egons napisał/a:
Właśnie ja też ostatnio chciałem sprawdzić stan oleju w skrzyni i szukają śruby do sprawdzania stanu oleju wszystko wskazywało na to, że to jest śruba nr 1 pokazana na zdjęciu. Ale chyba niestety nie trafiłem bo po jej wykręceniu i ponownym wkręceniu biegi zaczeły chodzić o wiele gorzę, ciężej trudnu niektóre wrzucicć. i teraz mam pytanie do czego taśruba i co nabroiłem wykręcjąc ją?
A jeśli to nie ta do sprawdzanie stanu to która to? Gdzie jest wlew oleju w tej skrzyni? Bo to co jest widoczne na zdjęciu jako 2 to jak rozumiem spust oleju ze skrzuni.
Bardzo proszę o zybką pomoc bo teraz strach jeżdzić bo niewiem czy przez wykręcenie śruby nr 1 nic się nie poprzestawiało czy w czasie jazdy może się teraz coś stać?
Mój golfik to rocznik 89 , 1.3 benzyna na gaźniku, skrzynia 4-biegowa

witam ja tez mialem z ta sruba problem wykrecilem ja i wkrecilem był opór nie mialem 1,2 biegu potem poluzowalem ja probowalem wrzucic 1,2 i jest, wkrecilem z powrotem szła bez oporu i mam wszystkie biegi ;) pozdrawaim!



kali1209
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 16:39

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: kali1209 » pn kwie 02, 2012 21:46

Witam, też mam dylemat co do spuszczenie oleju ze skrzyni, czyli jest śruba co na zdjęciu z numerem 2, a do wlewu z kontrolką poziomu olej jest też na taki sam klucz tylko wyżej śruba po wyżej półosi.



Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: MarJan84 » śr lip 25, 2012 20:27

Hej a ma ktoś zdjęcie jak to jest ze skrzynią 5-biegową z silnika 1,8 RP?? czy jest tak samo jak na zdjęciu powyżej czy też nie...??



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: KoguT » czw lip 26, 2012 10:32

MarJan84, jest tak jak powyżej.



Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: MarJan84 » pt lip 27, 2012 00:00

Super, dzięki!! :helm: a olej jaki, zapewne ten 75W90... tylko jakiej firmy?? bo na hipol jedni narzekają (podobno nie potrzebnie...) inni twierdzą że z paru względów jest nawet lepszy niż te droższe... no i ile włazi w tą skrzynie co ja mam?? przypuszczam że te 2 litry z groszem ale czytałem też że były skrzynie co pochłaniały i ze 3 litry...



suhotnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 08:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: suhotnik » pt lip 27, 2012 20:45

Ja myślę o oleju Castrola...
http://oil-land.pl/pl/p/Castrol-Syntrans-75W90-05L/516

Chciałem Motula, ale tam wszędzie jest GL-5.


grittz
suhotnik

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: MarJan84 » sob lip 28, 2012 23:48

no wygląda konkretnie :grin: ale ja musze szukać czegoś tańszego z przyczyn oczywistych... :? więc co walić hipol, czy jest coś godnego uwagi w rozsądnej cenie...?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 29, 2012 08:19

MarJan84 pisze:ja musze szukać czegoś tańszego z przyczyn oczywistych
Czyli chyba tylko Hipol Ci pozostanie...i wymiana skrzyni w niedługim czasie po zaaplikowaniu go :grin:
Ja leję ori VW olej po 40zł/l. Mobil jest w podobnych pieniądzach.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Re: wymiana oleju w skrzyni

Post autor: MarJan84 » ndz lip 29, 2012 14:32

Michał_1977 pisze:
MarJan84 pisze:ja musze szukać czegoś tańszego z przyczyn oczywistych
Czyli chyba tylko Hipol Ci pozostanie...i wymiana skrzyni w niedługim czasie po zaaplikowaniu go :grin:
Ja leję ori VW olej po 40zł/l. Mobil jest w podobnych pieniądzach.
hmmm to aż taki ten hipol badziew?? też tak myślałem lecz nie byłem pewny... spoko więc nie będe ryzykował i zakupie cuś lepszego. Tylko nadal nie wiem czy ten 75W90 czy 80W90... 75 jest niby lepszy ale gdzies tam wyżej pisali że do starszych skrzyń lepiej jednak tą 80 bo jest gęstsza a dla skrzyni z większym przebiegiem to może być lepsze... no i w końcu czy wiesz może ile w moją skrzynie może wejść?? (5 biegów 1,8 RP) czy też musze szukać jakiegoś oznaczenia skrzyni?? Bo nie wiem czy kupować 2 litry czy 3...?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: KoguT » ndz lip 29, 2012 15:59

Michał_1977 pisze:Czyli chyba tylko Hipol Ci pozostanie...i wymiana skrzyni w niedługim czasie po zaaplikowaniu go :grin:
czy ja wiem?
przed swapem miałem 1.6 i skrzynie CNU (dolno wybierakową) i tam lubił delikatnie ale to bardzo delikatnie uciekać koło simeringu olej ze skrzyni.
Przez 6 lat lałem hipol (jest gęstszy i nie uciekał) i skrzynia pracowała lepiej niż na tym który był katalogowo.
Teraz sprzedałem skrzynie bo leżała koło garażu i nowy właściciel jest bardzo zadowolony



suhotnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 08:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

wymiana oleju w skrzyni

Post autor: suhotnik » ndz lip 29, 2012 19:25

To dodam znowu od siebie nowy olej:
http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-fe-75w.html

Ten ma pasować do Golfa i do mojego Passata.
Także zmieniam decyzję z Castrola na FUCHS :)


grittz
suhotnik

Awatar użytkownika
MarJan84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: wt lip 10, 2012 23:02
Lokalizacja: JaVWorzno

Re: wymiana oleju w skrzyni

Post autor: MarJan84 » wt lip 31, 2012 23:56

KoguT pisze:
Michał_1977 pisze:Czyli chyba tylko Hipol Ci pozostanie...i wymiana skrzyni w niedługim czasie po zaaplikowaniu go :grin:
czy ja wiem?
przed swapem miałem 1.6 i skrzynie CNU (dolno wybierakową) i tam lubił delikatnie ale to bardzo delikatnie uciekać koło simeringu olej ze skrzyni.
Przez 6 lat lałem hipol (jest gęstszy i nie uciekał) i skrzynia pracowała lepiej niż na tym który był katalogowo.
Teraz sprzedałem skrzynie bo leżała koło garażu i nowy właściciel jest bardzo zadowolony
No właśnie... tez gdzieś czytałem że że do starszej skrzyni a tym bardziej z jakimś wyciekiem lepiej mineral bo jest gęstszy i wyciek nie powinien się zwiększyć. A moja skrzynka właśnie mokra z boku trochę, tez chyba puszcza ten simering... :? więc olać stereotypy o hipolu, raz mi nawet mechanik jeden powiedział że często tańszy olej/płyn chłodniczy do starego samochodu może być lepszy niż z ''górnej pólki..." w końcu 20-25 lat temu nie było np Castrol Magnatec a auta jeździły... :bajer: a wiesz może ile go wchodzi w skrzynie 5 biegową przy silniku 1,8 RP?? bo nie wiem czy kupować 2 litry czy 3...? :kac:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości