[All VW] Przekaźniki świateł

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » pt lis 02, 2012 10:57

Problem nie leży w manetce - po prostu, tak, jak już wcześniej zostało napisane - przyciągając manetkę do siebie włączasz światła drogowe pomijając pewną część instalacji elektrycznej - prąd płynie na skróty - pomijając włącznik świateł, czy stacyjkę, a także wiele złączy. Stąd spadek napięcia jest mniejszy i przy mrugnięciu światła długie świecą lepiej niż przy normalnym włączeniu.



lokacz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 11, 2010 17:08

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: lokacz2 » sob lis 03, 2012 21:05

Witam, ja również jestem za montowaniem przekażników w golfie, niby przymierzałem się do tego od dłuższego czasu, ale jakoś dopiero teraz doszło to do skutku. Co do poprawy widoczności to nie ma dyskusji - opłacało się, natomiast muszę się podzielić doświadczeniem związanym z zakupami. Przedstawię tu w skrócie ceny zakupu poszczególnych częsci w różnych sklepach, pierwsza cena - elektronik (znaleziony na alledrogo, a odebrałem osobiście bo było blisko), druga - motoryzacyjny wersja najtańsza, trzecia - motoryzacyjny opcja najdroższa. I tak oto:
Przekaźnik:
1. 3,90zł 2. i 3. około 10zł
gniazdo przekaźnika:
1. 3,90zł 2. i 3.około 10zł
wodoszczelne gniazdo na bezpiecznik:
1. 2,50zł 2. 9zł 3. 9zł
wtyczki żarówek H4:
1.b/d 2. 4zł 3. około 10zł
wsuwka - konektor męski, żeński, oczkowy:
1. 10szt.-1zł 2. 1szt. - 0,90zł
Ja zrobiłem 2 przekaźniki na światła mijania, jeden na długie, wszystko na gniazdach, do tego 3 bezpieczniki do każdego przekaźnika i 4 kolejne do każdego światła (wiem, że może za dużo, ale teraz już nie będę zmieniał).
W sumie wyszło mnie to jakieś 60zł, efekt jak już pisałem - super, niestety mój idioten-aparat nie ma czegoś takiego jak ustawienie czasu i przesłony, dlatego efektu na foto nie zrobiłem. Gdyby ktoś natomiast kupił wszystko w najdroższej wersji to 3 przekaźniki: 30zł, 3 gniazda: 30zł, 2 wtyczki: 20zł, 3 bezpieczniki: 30zł, nie policzyłem jeszcze kabla, a kwota robi się już spora, więc dajcie pozór gdzie kupujecie i życzę dobrze rozświetlonych nocy, pozdrawiam



Awatar użytkownika
gamelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw gru 29, 2011 02:43
Lokalizacja: Norway

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: gamelek » sob lis 03, 2012 22:17

To ja tez sie zabiore za zamontowanie przekaznikow. Tylko nie bardzo schemat rozumiem.
Patrzac na ten schemat http://imageshack.us/photo/my-images/86 ... t2hj2.gif/" onclick="window.open(this.href);return false;

To rozumiem ze czesc " do reflektora" i "Do instalacji auta" to chodzi o ta wiazke ? http://images45.fotosik.pl/106/126e7cb13508a9a2med.jpeg" onclick="window.open(this.href);return false; ??

Jezeli tak to wedlug tego chematu Dlugie to bialy kabelek i mam tam podlanczyc i + i minus z przekaznika . nie zrobie wtedy spiecia? :O

I Prosze nie mowcie zebym sie za to lepiej nie zabieral tylko wytlumaczcie ;) Ucze sie na elektryka wiec dam rade



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 04, 2012 11:26

gamelek pisze:"Do instalacji auta" to chodzi o ta wiazke ? http://images45.fotosik.pl/106/126e7cb13508a9a2med.jpeg" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Tak.
gamelek, z ori instalacji w aucie robisz tylko sterowanie dla przekaźników,czyli biały (światła drogowe)z ori wtyczki ciągniesz do jednego przekaźnika pod pin 85,a żółty (światła mijania) do drugiego przekaźnika,też pod pin 85.
Natomiast zasilanie ("+" i "-") do przekaźników ciągniesz bezpośrednio z aku przez bezpieczniki.
gamelek pisze:nie mowcie zebym sie za to lepiej nie zabieral tylko wytlumaczcie
A dlaczego mielibyśmy tak pisać?
Przecież foto-porada jest pisana z myślą o laiku,a nie dla elektryków,którzy sami potrafiliby to zrobić bez schematu :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
gamelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw gru 29, 2011 02:43
Lokalizacja: Norway

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: gamelek » ndz lis 04, 2012 15:56

Michał_1977 pisze:
gamelek pisze:"Do instalacji auta" to chodzi o ta wiazke ? http://images45.fotosik.pl/106/126e7cb13508a9a2med.jpeg" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Tak.
gamelek, z ori instalacji w aucie robisz tylko sterowanie dla przekaźników,czyli biały (światła drogowe)z ori wtyczki ciągniesz do jednego przekaźnika pod pin 85,a żółty (światła mijania) do drugiego przekaźnika,też pod pin 85.
Natomiast zasilanie ("+" i "-") do przekaźników ciągniesz bezpośrednio z aku przez bezpieczniki.
gamelek pisze:nie mowcie zebym sie za to lepiej nie zabieral tylko wytlumaczcie
A dlaczego mielibyśmy tak pisać?
Przecież foto-porada jest pisana z myślą o laiku,a nie dla elektryków,którzy sami potrafiliby to zrobić bez schematu :bigok:
A co z pinem 87 ? Gdzie go wpiac? W to samo miejsce co pin 85 ?

Nie raz na forum pisali ze jezeli czlowiek sie nie zna to lepiej niech sie za to nie zabiera.
Dzieki wielki za pomoc :)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Zico63b » ndz lis 04, 2012 20:42

NIE, 30 to zasilanie z akumulatora, 87 wyjście prądu (dużej mocy) na reflektory. 85 i 86 to tylko sterowanie.



Awatar użytkownika
gamelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw gru 29, 2011 02:43
Lokalizacja: Norway

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: gamelek » ndz lis 04, 2012 23:37

Nie rozumiem ;(

Na do 30 podlanczam plus z akumulatora . Do 86 minus z akumulatora. Potem 85 do bialego kabelka w tej wiazce http://images45.fotosik.pl/106/126e7cb13508a9a2med.jpeg" onclick="window.open(this.href);return false;
A gdzie podpiac kabelek z 87?



Awatar użytkownika
dawid rekowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt lip 20, 2010 19:52
Lokalizacja: pomorze

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: dawid rekowski » wt lis 06, 2012 19:35

witam mógłby mi ktos powiedziec pod ktory pin w przelaczniku swiatel podlaczyc te przekazniki?
mowie o przelaczniku swiatel mijania, bo mam na nich przekazziki zalozone
z gory dzieki

30-stały
31-masa
X-po zapłonie
56a- długie
56b-krótkie
58-pozycyjne



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Michał_1977 » śr lis 07, 2012 22:00

gamelek pisze:A gdzie podpiac kabelek z 87?
Oj życie,życie...
Przecież wyraźnie masz na schematach z pinów 87 każdego przekaźnika prąd ma wędrować do lamp.Z jednego na mijania,a z drugiego na drogowe.Czyli najprościej tłumacząc-z pinu 87 jednego przekaźnika,trzeba wypuścić 2 kable- jeden na lewą,a drugi na prawą lampę (mijania),a z drugiego tak samo dwa kable na lewą i prawą lampę (drogowe).
dawid rekowski, po kego grzyba chcesz się wpinać w jakiś przełącznik?
Wpinasz się w kostkę przy lampie i z niej czerpiesz prąd sterujący przekaźniki :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
owieczka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 08:28
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Audi A3 8L
Silnik: AGR

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: owieczka » ndz gru 09, 2012 20:45

Cześć, możecie zerknąć na mój schemat? Chciałbym coś takiego zamontować w moim samochodzie.
PS. moda z góry przepraszam zamieszałem trochę w poprzednim poście. sorry zapomniałem się...
Obrazek



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Zico63b » ndz gru 09, 2012 23:31

Może być, tylko przekroje: do 85 oraz 86 wystarczy nawet 0,75mm², natomiast od 87 przekaźnika aż do lamp oraz na masę lamp dałbym 1,5mm².



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » pn gru 10, 2012 00:15

owieczka, te bezpieczniki 20A nie są potrzebne. Przewody do lamp za cienkie - w oryginale masz 1,5mm2, a ty dajesz 1mm2. Daj 1,5mm2, albo jeszcze lepiej 2,5mm2.
Przewód wspólny z aku daj 4 albo 6mm2 - albo podejdź od razu dwoma kablami do aku.
Jeżeli sterowanie przekaźników ciągniesz zza wyłącznika świateł, to ok, ale jeżeli ma to być ciągnięte z przewodów zasilających lampy, to ciągnij dwa sterowania oddzielnie (z lewej i prawej lampy) dla każdego przekaźnika.



Awatar użytkownika
owieczka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 08:28
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Audi A3 8L
Silnik: AGR

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: owieczka » pn gru 10, 2012 22:31

Czyli od akumulatora puszczę taki dwużyłowy przewód 4 mm2 - http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-100- ... 00102.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bezpiecznik 15A zostawię tylko za przekaźnikiem. Plusy (87) z przekaźników na każdą lampę puszczę 2,5 mm2. Piny 85 i 86 puszcze kablami 0,75 mm2
Układ będę wzbudzał z oryginalnego wyłącznika puszczając sygnał świateł mijania z wyłącznika świateł na pin 85 przewodem 1 mm2



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » wt gru 11, 2012 09:16

owieczka, jak dajesz podwójny do aku, to może być 2,5mm2. Jeżeli jeden, tak, jak na schemacie, to daj 4mm2.
Tylko teraz tak zerknąłem na to, jakie masz auto - jeżeli to dotyczy tego A3, to tam na aku masz bezpieczniki. Możesz się podłączyć do tych bezpieczników, dokładnie do tego, z którego później zasilane są światła. W tej chwili nie mam przy sobie schematów, ale pewnie inni koledzy poratują. Oczywiście te bezpieczniki za przekaźnikami zostawiasz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości