wymiana błotników w mk3 fotoporada by jaszczur

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

siakamaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 11, 2011 09:31

wymiana błotników w mk3 fotoporada by jaszczur

Post autor: siakamaka » wt paź 11, 2011 09:51

witam wszystkich nako nowicjusz na forum, materiały Jaszczura bardzo pomocne i dziękuję za zamieszczenie gdyż na dniach wymieniam u siebie oba, mam dodatkowe pytanie do kolegów którzy zmieniali błotnik z anteną, mieliście dużą jazdę z przekładką anteny ?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

wymiana błotników w mk3 fotoporada by jaszczur

Post autor: jaszczur » wt paź 11, 2011 16:05

siakamaka pisze:jazdę z przekładką anteny ?
wielkiej filozofii nie ma,trzeba od spodu nakrętkę odkręcić,oczywiście wcześniej ściągając nadkole i to wsio



Awatar użytkownika
pessos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 18:15
Lokalizacja: Mysłowice/Gliwice

Re:

Post autor: pessos » ndz sty 27, 2013 11:38

jaszczur pisze:
Kaoz pisze: były już lakierowane czy to czysta blacha była?
zagruntowane gotowe do malowania
Jestem po wymianie błotników i od siebie dodam parę słów.
Co do tego gruntowania to nie bardzo, jest to tylko i wyłącznie farba transportowa, która z gruntem nie ma za wiele wspólnego. Dla spokoju taki zamiennik najlepiej dokładnie zmatowić i zabezpieczyć podkładem epoksydowym 2K, a dopiero później przystąpić do właściwego malowania. Co do ilości lakieru na błotnik 200ml to dużo, średnio mi wychodziło ok 60-70ml na warstwę. Ze spasowaniem, to różnie bywa, ogólnie trochę rzeźby przy każdym błotniku jest, zwłaszcza z boku, w miejscu gdzie po otwarciu chowają się drzwi warto najpierw przymierzyć błotnik i sprawdzić czy drzwi po otwarciu nie ocierają o ten taki fartuch i doklepać przed malowaniem. No i od strony kierowcy błotnik przykręcony jest dodatkowo śrubą wspólną z zawiasem maski (klucz 13).

Pozdrawiam
Szymon


...my point of view should be illegal...

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości