[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
hutton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt gru 16, 2008 22:37
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: hutton » śr maja 08, 2013 20:29

witam nie chce pisac nowego tematu wiec zapytam tutaj,ostatnio kupilem cala podsufitke razem z ori wiazka z tylu sa lampki z czujnikami ruchu i problem jest tego typu ze nie dzialaja mi wlasnie te lapmki nie swieca czy moze mi ktos to rozszyfrowac co trzeba podlaczyc zeby zaswiecily czujniki narazie nie chce podlaczac na poprzeniej stronie grg474 dodal schemat i tam jest chyba blad T6/3→ T4/3→T23/22 (Constant Power) a na schemacie napisane ze ma isc do t23/20 czy mze to ktos potwierdzic ktore jest dobrze z gory dzieki


o to mój dupowóz viewtopic.php?f=89&t=449192

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: eFIeLiPeO » czw maja 09, 2013 13:07

hutton pisze:witam nie chce pisac nowego tematu wiec zapytam tutaj,ostatnio kupilem cala podsufitke razem z ori wiazka z tylu sa lampki z czujnikami ruchu i problem jest tego typu ze nie dzialaja mi wlasnie te lapmki nie swieca czy moze mi ktos to rozszyfrowac co trzeba podlaczyc zeby zaswiecily czujniki narazie nie chce podlaczac na poprzeniej stronie grg474 dodal schemat i tam jest chyba blad T6/3→ T4/3→T23/22 (Constant Power) a na schemacie napisane ze ma isc do t23/20 czy mze to ktos potwierdzic ktore jest dobrze z gory dzieki
nie musisz tych kabelkow ciagnac do komfortu- podlacz sie w stara wtyczke poprzednich lampek kolo czerwono niebieski. one juz sa do komfortu podlaczone.


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
hutton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt gru 16, 2008 22:37
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: hutton » pt maja 10, 2013 22:45

juz problem rozwiazany wystarczylo na slupku a tam gdzie sie laczy wiazka podsufitki zrobic mostek pomiedzy czerwono niebieskim i czewono bialym i wszystko dziala jak nalezy


o to mój dupowóz viewtopic.php?f=89&t=449192

Awatar użytkownika
Bulas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 10, 2009 21:29
Lokalizacja: Kraków
Auto: Seat LEON Cupra 280
Silnik: CJXA
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Bulas » śr lip 10, 2013 14:28

Chciałbym jeszcze od siebie dodać, że jeśli wykorzystamy do zasilenia lampek z czujnikami kabla czerwono-niebieskiego, który szedł do starych lampek, to niestety czujniki działać nie będą, żeby zadziałały należy pin 3 wtyczki cztero i sześcio pinowej, podłączyć do stałego plusa, najlepiej jak mówią schematy, pod bezpiecznik nr 12. Przed chwilą właśnie tak zrobiłem i wszystko zaczęło działać :okej:

Pozdrawiam


Vag Can Pro - składanie lusterek z pilota, kodowanie wyjśc BCM i inne - KRAKÓW

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Qto » śr lip 10, 2013 19:21

Bulas, a czy wcześniejsze lampki Ci działały ?? Bo na kablu o którym piszesz jest właśnie stały plus...tylko że idący z modułu komfortu - może tam coś jest nie tak (przekaźnik, zimne luty) i temu były u Ciebie problemy...



Awatar użytkownika
Bulas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 10, 2009 21:29
Lokalizacja: Kraków
Auto: Seat LEON Cupra 280
Silnik: CJXA
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Bulas » czw lip 11, 2013 23:31

Lampki wcześniej działały, ale czujniki już nie, problem wynika z tego, że prawdopodobnie stały plus po komforcie, jest odcinany po zamknięciu auta z pilota i stąd problem... w każdym razie od dziś mam działający w pełni alarm z kontrolą wnętrza i oryginalną syrenką :bigok:


Vag Can Pro - składanie lusterek z pilota, kodowanie wyjśc BCM i inne - KRAKÓW

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: damian-ppp » pn sie 19, 2013 10:09

Mam problem z montażem lampek dozoru wnętrza, a właściwie z modułem komfortu. Mam moduł 1C0 i niestety nie mam aktywnego pola umożliwiającego aktywację czujników. Możecie powiedzieć dokładnie jakim programem można to odblokować? Nie mogę znaleźć w necie programu z pierwszego postu...


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 136
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Krzychu_14 » śr sie 21, 2013 10:34

damian-ppp pisze: Nie mogę znaleźć w necie programu z pierwszego postu...
to słabo szukasz :banghead:
1.https://www.google.pl/search?newwindow= ... UmNhiwhQC8
2.https://www.google.pl/search?newwindow= ... LAMA9y2A2A



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: damian-ppp » ndz wrz 22, 2013 19:15

Udało mi się zamontować czujniki wraz z całą instalacją, ale mam problem: czujniki nie działają. VAG pokazuje błąd otwarcia układu kontroli wnętrza. Mam moduł 1C0, gdzie szukać przyczyny? Włącznik po otwarciu drzwi kierowcy podświetla się, niestety jego naciskanie nic nie powoduje. W module 1C0 kabel idący z pinu 6 lampki powinienem podpiąć do pinu nr 2 w module komfortu? Gdzie szukać przyczyny?

Konkretnie mam taki błąd:
1 Fault Found:

01135 - Interior Monitoring Sensors

36-00 - Open Circuit


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

TimonFR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 07, 2013 19:39

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: TimonFR » pn paź 07, 2013 20:00

Witam Panowie jestem w trakcie montażu czujników kontroli wnętrza czytałem cały temat i jest parę niejasności a konkretnie parę wersji podłączenia jak jest z tym stałym plusem? bo ktoś o tym pisał że bez niego nie będzie działać. Jest ktoś już po tym zabiegu i może się podzielić konkretnymi informacjami?
Pozdro



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 136
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Krzychu_14 » wt paź 08, 2013 10:18

TimonFR pisze: jest parę niejasności
Wszystko pisze na pierwszej stronie, co/jak/gdzie ma być podłączone. I musi działać. Jeśli nie działa to źle podłączyłeś lub masz "coś" zepsute :bigok:



TimonFR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 07, 2013 19:39

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: TimonFR » wt paź 08, 2013 20:24

Podłączyłem wszystko tylko zostało mi programowanie. Chodzi mi między innymi co podłączamy do pina 2 przycisku kontroli wnętrza bo na schematach nie jest uwzględniony tylko w opisie do modułów 1C0 ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Qto » wt paź 08, 2013 21:04

TimonFR pisze:co podłączamy do pina 2 przycisku kontroli wnętrza bo na schematach nie jest uwzględniony
nie jest uwzględniony bo zostaje wolny...



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: [MK4] Montaż czujników kontroli wnętrza

Post autor: Noxi » pn paź 28, 2013 19:34

damian-ppp pisze:
Konkretnie mam taki błąd:
1 Fault Found:

01135 - Interior Monitoring Sensors

36-00 - Open Circuit
Niestety po montażu mam to samo, dokładnie miernikiem sprawdzone połączenia, a po otwarciu drzwi nie podświetla się przycisk wyłączania kontroli. A ma na dwóch pinach jest plus, a na trzecim plusa nie ma, nie wiem co jest.
Jedyny mankament to przepalona żarówka w jednej lampce z kontrolą, będzie wymieniona tylko chwilowo nie mogę nigdzie takiej znaleźć. Czy to może być przyczyna problemów?(wątpię)
PS. gdzie kupić taką żaróweczke? Jak szukać poza danymi 12V i 3,8W?
Proszę o pomoc:)

Po przestudiowaniu oryginalnych schematów znalazłem prawdopodobną przyczynę takowego stanu rzeczy:
"Chciałbym jeszcze od siebie dodać, że jeśli wykorzystamy do zasilenia lampek z czujnikami kabla czerwono-niebieskiego, który szedł do starych lampek, to niestety czujniki działać nie będą, żeby zadziałały należy pin 3 wtyczki cztero i sześcio pinowej, podłączyć do stałego plusa, najlepiej jak mówią schematy, pod bezpiecznik nr 12. Przed chwilą właśnie tak zrobiłem i wszystko zaczęło działać :okej:"

O tym pisał kolega. Cóż, ja znalazłem w schemacie z pierwszego postu błąd w stosunku do oryginalnych schematów instalacji. Mianowicie zamienione są piny numer 3 i 4 miejscami. Dopiero po ich podłączeniu odwrotnym przełącznik zaczyna się podświetlać i działać raczej jak należy. Elementem podświetlenia przdełącznika jest dioda przewodzoną tylko w jednym kierunku, a przy odwrotnym podłączeniu nie nastęuje już ani podświetlanie przełącznika ani wyłączanie kontroli wnętrza.
Fragment schematu org:
Obrazek

A czy dużą ujmą jest zamontowanie lampek w sposób odwrotny? Niewygodnie było ciągnąć 6 kabli na prawą stronę auta, a więc lampka siedzi odwrotnie(przyciskami do dołu są i 6 pinów po lewej stronie auta, 4 piny po prawej). Zamienione miejscami i obrócone. Nie testowałem dokładnie, ale będę musiał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości