[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kamil9005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Olsztyn

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: kamil9005 » ndz lut 05, 2012 18:33

no dzięki za odpowiedz, na dniach jak dostane scyzoryk to zaczynam eksperyment



Awatar użytkownika
Jeżu
VW Baron
VW Baron
Posty: 3396
Rejestracja: wt sie 05, 2008 14:35
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Auto: VW Golf mk1 cabrio 91
Silnik: 2H

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: Jeżu » śr kwie 04, 2012 22:23

witam ma pytanie do was próbował ktoś zrobić taka sama operacje w mk4 jak w tym poradniku od autora typu ze ory zwykłego kluczyka z immo z mk4 ,znizyc kluczyk żeby odzyskać immo (taka jak by pikułke) i grot i przełożyć do ory scyzoryka lub bądź do nowego pilota z allegro grot i immo ze starego kluczyka ory mk4....czekam na podpowiedzi i odpowiedzi ponieważ chciał bym sobie takie coś zrobić i poświeci kluczyki ory na takie ze scyzorykiem,bo po co mi tyle kluczyków :grin:


Był vw golf Mk2 1,3 GT
Był JazzBlue 1,6 SR mk4 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=437292" onclick="window.open(this.href);return false;
Był Passat 3BG Black Magic 1,9 TDi
Był vw Golf mk4 cabrio 1.8 GT
Był Audi A6 c5 1.9 Tdi AVG
Był a4 b6 cabrio 1.8T BFB
Jest vw tiguan 2.0 tdi 140 4 motion
Jest vw Golf mk1 cabrio 91
Był vw sirocco mk2 White scala 87 JH
Jest VW Scirocco mk2 1.600 GTI 1981
Jest new beetle 1.9 TDI 99

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: tomek08 » pt kwie 06, 2012 01:04

Witam, robisz to Jeżu, tak samo jak z kluczykiem z MK3. Jednak z Twojego grodu może nie wyjść to np. w TESCO za 30zł dorobią Ci nowy grod, który zmontujesz do scyzoryka, a pestkę przełożysz ze swojego starego kluczyka. Pamiętaj, żeby kupić scyzoryk z taką samą częstotliwością jak Twój ori kluczyk, żeby szło centralny zaprogramować.
Ja robiłem taką operację u siebie, dorabiałem drugi kluczyk, ponieważ miałem tylko jeden. :bigok:
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: 1 6 D » pn maja 28, 2012 11:00

Ja w zeszłym tygodniu kupiłem wreszcie scyzoryk z Audi na 2 przyciski, dolutowałem trzeci bez problemu.

Udało się do pompki z Audi dopasować, jednak muszę zrobić antenę jeszcze bo mam z 5cm zasięgu tylko, ale pompka reaguje już na otwieranie/zamykanie auta a jak trzymam środkowy trzeci to w pompce odzywa się przekaźnik od otwierania klapy bagażnika.

Tylko kwestia zrobienia anteny mi została, zmiany siłownika w drzwiach kierowcy na pneumatyczny, wsadzenie w klapę bagażnika siłownika elektrycznego i już podstawowa funkcja będzie pełniona. W międzyczasie kupiłem jeszcze oryginalny przycisk do bagażnika z zielonym podświetleniem oraz przycisk otwórz/zamknij do wnętrza dla kierowcy.

EDIT:
Założyłem siłownik pneumatyczny w drzwi kierowcy, podpiąłem węże do pompki i działa wszystko jednak, odwrotnie niż ikonki na pilocie.

Po dłuższym myśleniu zamieniłem kable do silniczka w pompce ze sobą(niebieski z czerwonym), pompka już prawidłowo z ikonkami na scyzoryku działa, jednak nie wyłącza się po otwarciu/zamknięciu tylko bez przerwy kręci.

Ale to tez już udało się obejść, na płytce w środku pompki przeciąłem dwie ścieżki czujnika ciśnienia z dźwignią i odwrotnie zlutowałem. Więc już się wyłącza.


Aktualnie trzeba poprawić antenę by zasięg był jakiś normalny. Na forum Audi A3 znalazłem taki przepis:
przepis na antenę:
- wymontowanie 2 konektorków z kabla audio w komputerze (to ten łączący Cd rom z kartą dźwiękową)
- 160 cm kabla 1 żyła plus ekran
- 6,6 cm drutu miedzianego
konektorki lutujemy na jednym końcu, na drogim lutujemy kawałek drutu miedzianego a ekran pozostawiamy niepodłączony. (drut i ekran owijamy taśmą tak aby nie spowodowały zwarcia z sobą i z innymi urządzeniami)
antenę montujemy w jak najwyższym punkcie naszego boczku bagażnika
Niedługo może go sprawdzę.

Przy okazji wygodna rzecz wyszła podczas testów, jeśli otworze auto z pilota i przez minute nie otworze drzwi ani nic nie będę ruszał to się automatycznie zamknie.



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: azizi » pn wrz 09, 2013 21:03

jeśli pasują Ci takie scyzoryki jak w aukcji to wystarczy przełożyć do nich tylko immo czyli tą kostkę małą i będzie wszytko działać


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: tomek08 » pn wrz 09, 2013 22:31

Witam, możesz przełożyć ta pestkę i będzie wszystko chodzić, albo możesz dokupić i ktoś może Ci to zaprogramować, ale jaki koszt tego będzie to trudno mi powiedzieć. Mi kolega kilka lat temu zakodował pestkę za 70zł plus pestka.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: azizi » wt wrz 17, 2013 06:59

Teoretycznie jak pestka cała i nic jej nie dolega to nie wina tego przełożenia. Ale jeśli odpalasz z innego kluczyka a tym nie to być może podczas przekładania się uszkodziła?


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

kaldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 19:17
Lokalizacja: Kalisz

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: kaldan » pt paź 03, 2014 16:23

Witam.
Wiem, że jestem górnikiem odkopując taki stary temat ale potrzebuję pomocy.
Mianowicie wkurza mnie już otwieranie mojego mk3 z kluczyka więc pragnę posiadać centralny z pilota lecz nie chce mieć odrębnego pilota, mam 20 jahre z jakimś chyba oryginalnym alarmem (który notabene nie działa bo brak reakcji na pilota). Chciałem mieć scyzoryk aby nie było szpetnie lecz o ile mi wiadomo alarmy Top Safe nie są produkowane, więc tu potrzebuje waszej pomocy. Poszukuję samego sterownika, który będzie miał wkładkę do oryginalnego scyzoryka vw druga sprawa gdzie mogę dostać oryginalny scyzoryk z surowym grotem.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: tomek08 » sob paź 04, 2014 21:08

Witam, w każdym TESCO dostaniesz surowy lub frezowany grot.
Tu np. masz kluczyk z pilotem i surowy grot, tylko cena nie mała.
http://allegro.pl/centralny-zamek-z-2-p ... 81291.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam.


Tomek

kaldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 19:17
Lokalizacja: Kalisz

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: kaldan » ndz paź 05, 2014 11:24

Dzięki za odpowiedź.
Tylko tak jak napisałem, szukam samego sterownika lub też alarmu cokolwiek byle by miało wkładkę do oryginalnego pilota-scyzoryk vw, mam w swoim Golfie centralny na pompkach ale z kluczyka, więc siłowniki mi nie potrzebne itd.


Edit.

A czy z takiego pilota od tego zestawu da się przełożyć elektronike?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4661129175



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: tomek08 » wt paź 07, 2014 21:33

Witam, do obudowy podobnej do tej http://allegro.pl/kluczyk-obudowa-scyzo ... 82162.html" onclick="window.open(this.href);return false; lub tej http://allegro.pl/kluczyk-pilot-obudowa ... 67991.html" onclick="window.open(this.href);return false;
powinno dać radę, ale trzeba by troszkę przerobić w środku obudowę lub płytkę.
Mam w domu oba kluczyki, jak znajdę chwilę to zobaczę i ewentualnie pstryknę jakieś foto.
Pozdrawiam.


Tomek

kaldan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 19:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: [MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: kaldan » śr paź 08, 2014 08:45

Zapytałem sprzedawcę twierdzi że nie będzie pasować ;( wolałbym do oryginału przełożyć bo jakość tych z zestawów od sterowników uniwersalnych nie powala.



kijazz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [MK3] Scyzoryk VW z immo i alarmem

Post autor: kijazz » pn wrz 21, 2015 14:20

Ja również przepraszam za odkop (roczny) ale również jestem ciekaw czy są dostępne na rynku jakieś wkładki pasujące do org kluczyka


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości