Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MefjuWw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob gru 24, 2011 18:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym tema

Post autor: MefjuWw » wt gru 31, 2013 11:07

Kamel pisze:
MefjuWw pisze:Czy jest to taki sam silniczek jak w zwykłej lampie?
Nie, jest zupełnie inny.
Sprawdź czy nie pomieszałeś czarnych przewodów idących do silniczka, co często występuje.
Przewody nie pomieszane. Ten silniczek miał przecięty brązowy kabel przez poprzedniego właściciela, prawdopodobnie z tego powodu, ale on oczywiście nic nie wie na ten temat :/

Mało tego, ten w lewej lampie jak odpięliśmy to prawa działa ok, a jak silniczek w lewej lampie był wpięty to obie nie działały.

w takim razie muszę nabyć silniczek 1J0941295A i go tam zamontować.
Czy do tego zabiegu trzeba rozklejać lampę?



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Sammo » śr sty 01, 2014 07:15

Nie trzeba, aczkolwiek jest ciasno, trzeba się na męczyć i bardzo łatwo coś połamać, bo wychodzi w skrajnej pozycji lampy i bardzo ciężko.. A da się - wymieniłem dwa:)



Awatar użytkownika
synec
Forum Master
Forum Master
Posty: 1777
Rejestracja: pn mar 10, 2008 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: synec » śr sty 01, 2014 18:38

a ja mam pytanie odnośnie jasności światła. Nigdy na to nie zwracałem uwagi ale ostatniio zauważyłem że jak jedzie za mną auto z xenonem to ja rzucam cień. czyli moje xeny nie są tak jasne jak światło tego z tyłu. I faktycznie wydaje się że moje xeny dają trochę mniej światła niż ori xen w innych autach. Zastanawiam się czemu tak jest. Czy po prostu te nasze xeny tak mają, czy może żarniki są jakieś słabe (w sumie mam najtańsze żarniki za okolo 30 zeta). Dodam tylko że soczewkę mam wyczyszczoną.



Awatar użytkownika
Sammo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Sammo » czw sty 02, 2014 01:34

Według mnie wpływ na to mogą mieć kwestie:
- Odbłyśnik " onclick="window.open(this.href);return false;
- Sam żarnik. Jak masz jakiś chiński, to napewno szału nie ma. Na ori 4300K tez nie będzie szału (w niektórych nowych autach montowane są teraz Osramy, które mają 5000k bodajże).

Czyli jak chcesz mieć tak świecący Xenon jak w nowych autach to regeneracja odbłyśnika + Osram Blue Intense (400zł za komplet - uwaga na tańsze podróbki).



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » czw sty 02, 2014 02:17

synec wpływ na to mogą mieć zarówno wypalone odbłyśniki soczewek jak również wypalone żarniki.
Ponadto wydaje mi się, że wielkość soczewek również ma znaczenie. Jak porównuję światło w xenach w MK4 i obecnie w MK5, gdzie soczewki są większe to wydaje mi się, że teraz mam jaśniejsze światła - choć to może być jedynie moje subiektywne odczucie.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
synec
Forum Master
Forum Master
Posty: 1777
Rejestracja: pn mar 10, 2008 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: synec » czw sty 02, 2014 09:31

Sammo, Kamel, Dzięki za info, rzucę okiem na stan odbłyśników.
Kamel, A w mkV są żarniki d2S czy już jakiś inny standard. Może tutaj też leży problem.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » czw sty 02, 2014 17:41

synec pisze:Kamel, A w mkV są żarniki d2S czy już jakiś inny standard. Może tutaj też leży problem.
W MK5 żarniki i przetwornice są takie same jak w MK4. Jedyna różnica to starter (kostka) przyczepiany bezpośrednio do żarnika.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
kurczak_00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pt maja 11, 2007 20:02
Lokalizacja: Bierutów (Wrocław)
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: kurczak_00 » śr mar 12, 2014 18:02

koledzy mam takie pytanko mam lewa lampę xenonowa do Bory BOSCHa czyli stary typ. kupilem ja bez przetwornicy ale juz z przerobiona instalcja pod 10pin. z poprzedniego golfa zostały mi przetwornice ori AL (nowy typ) . da sie teraz przerobic instalacje pod ta przetowrnice AL? starter w lampie jest na dwa piny . wiec chyba bez wymiany startera sie nie obejdzie. chociaz mam nadzieje ze jakos da sie to połączyć i dlatego czekam na pomoc :)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Shmatan » śr kwie 16, 2014 19:51

Czy próbował ktoś zrobić druciarstwo i ożenić ori xen z chińskim zestawem hid? jakieś wskazówki?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » śr kwie 16, 2014 23:51

Shmatan pisze:Czy próbował ktoś zrobić druciarstwo i ożenić ori xen z chińskim zestawem hid? jakieś wskazówki?
Shmatan prosta sprawa.
Wywalasz z lamp cały ori osprzęt i montujesz "zamienniki" :bigok:
Najważniejsze żeby zrobić to w miarę sensownie i w miarę schludnie, tj. nie wiercisz na chama otworów we wszystkich dekielkach żeby wpuścić okablowanie, a starasz się jak najmniej dziurawić dekielki.

Jeśli masz zestaw HID z przetwornicami o normalnych (czyt. dużych) rozmiarach to:
1) przetwornice mocujesz na dużych dekielkach w miejscach ori przetwornic,
2) przetwornice nie dochodzą do dekielka, tak więc pozostałą przerwę wykorzystujesz na przepuszczenie przewodów do wnętrza lampy,
3) zarówno przewody zasilające przetwornicę jak i przewód od żarnika do przetwornicy przepuszczasz przez otwór po wtyczce przetwornicy (przejściówkę pomiędzy żarnikiem a przetwornicą wpuszczasz od strony mniejszego dekielka - mniejsze wtyczki łatwiej przecisnąć przez lampę),
4) po przepuszczeniu przewodów otwór zabezpieczasz przed dostawaniem się wilgoci do wnętrza lampy (np. zalewając go silikonem / klejem na gorąco, itp.),
5) przewody zasilające przetwornicę podpinasz pod najgrubsze przewody z wtyczki ori przetwornicy (+12V -> gruby żółty idący do pinu 6 wtyczki lampy i masa -> gruby brązowy idący do pinu 8 wtyczki lampy).

Jeśli natomiast masz małe przetwornice, które zmieszczą się w miejscu starterów mocowanych na dużych dekielkach to ograniczasz się do podpięcia kabelkologii, odpowiedniego uszczelnienia otworów po wtyczkach ori przetwornic i wszystko ładnie mieścisz w lampie.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Shmatan » czw kwie 17, 2014 03:42

Kamel, podziękował, profeska.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: wron » ndz kwie 20, 2014 20:54

Miałem ori ksenony w idealnym stanie i wróciłem do zwykłych lamp. Swieciły gorzej niż h7 :/. Tzn swiatlo było ładniejsze, białe, ale h7 swieci dalej. więcej i dalej mi h7 oswietla



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Kamel » ndz kwie 20, 2014 22:13

wron pisze:Miałem ori ksenony w idealnym stanie i wróciłem do zwykłych lamp. Swieciły gorzej niż h7 :/. Tzn swiatlo było ładniejsze, białe, ale h7 swieci dalej. więcej i dalej mi h7 oswietla
Widać nie był w tak idealnym stanie w jakim Ci się wydawał.
Miałem u siebie nowe halogenowe lampy Valeo (oryginał zakładany w ASO) i po zmianie na xenony widziałem dość znaczną różnicę w świeceniu, zarówno w jasności światła jak i w oświetleniu drogi przed autem jak również pobocza/
Tak więc może z wierzchu lampy wyglądały ładnie, a odbłyśniki soczewek nie były takie idealne lub też żarniki były do wymiany.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ori Xenon w MK4 -opis, przeróbka -wszystko w jednym temacie

Post autor: Shmatan » pt maja 09, 2014 17:45

Napotkałem problem - mam silniczki z odciętymi kablami, brązowym czarnym i czarnym. Jest ktoś w stanie napisać mi który czarny jest który?

I pytanie numer dwa - jakiś patent na wyjmowanie pinów z wtyczek 10pin? wolałbym to zrobić profi bo obecna instalacja jest poklejona na taśmie :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości