[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zero_Gravity » ndz kwie 12, 2015 12:04

Sorki za odkop, ale mam pewien problem. Otóż to mój przypadek wygląda w tak:

Po otwarciu drzwi oświetlenie kabiny zaświeca się, ale boczne ostrzegawcze ze lewej strony nie świeci. Sprawdzałem to światełko ostrzegawcze na baterii i działa bez problemu. Gdy zamykam auto, nie mrugają mi kierunkowskazy. Jedynie mrugają, kiedy otwieram. Ta czerwona dioda również nie mruga po zamknięciu.

Muszę przewody sprawdzić i czy nie ma zimnych lutów, tak?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » ndz kwie 12, 2015 12:23

Zero_Gravity pisze:Po otwarciu drzwi oświetlenie kabiny zaświeca się
pytanie czy za każdym razem, czy może tylko po otwarciu auta centralnym zamkiem :chytry:
Pewnie problem jak większość opisanych w tym temacie...



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zero_Gravity » ndz kwie 12, 2015 13:16

Oświetlenie kabiny zaświeca się i po użyciu centralnego zamka i po każdym otwarciu drzwi



Paulo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 12, 2015 01:19
Lokalizacja: Kraków

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Paulo21 » pn kwie 13, 2015 22:11

Panowie jakis patent na zamocowanie mikrostyku jak nie ma tej blaszki http://figurel.w.interia.pl/mikrostyk.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ?



baton_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 05, 2011 15:42

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: baton_dk » ndz kwie 26, 2015 09:14

Witam. Panowie mam problem z zamkiem, pewnie do wymiany ten mikrostyk. Możecie doradzić który z allegro będzie dobry, bo jest kilka rodzajów , a wolałbym zabrać się za wymianę mając już część w rękach. VW Bora 1.6 98r, sedan, AKL, mikrowłącznik drzwi kierowcy.

czy taki będzie pasował?

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 74719.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -2-mt-0113" onclick="window.open(this.href);return false;

czy w drugich drzwiach - pasażera - jest też taki mikrowłącznik?



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zero_Gravity » ndz kwie 26, 2015 13:58

W drzwiach pasażera również jest. Najlepiej wszystkie wymienić. Przynajmniej będziesz wiedzieć, że masz nowe i nie będą miały prawa się popsuć. Przy okazji zimne luty sprawdzisz :bajer:



baton_dk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 05, 2011 15:42

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: baton_dk » ndz kwie 26, 2015 18:45

we wszystkich? myślałem że tylko w przednich?

czy podany z aukcji poniżej będzie ok?

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 74719.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... -2-mt-0113" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » ndz kwie 26, 2015 20:48

baton_dk, bierz te mikrostyki i przekładaj samą górną część bo głównie ona ulega uszkodzeniu ,mam je już ponad rok i nic sie nie dzieje z nimi ,
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 71499.html
a przy okazji wyjętego zamka wypadałoby poprawić luty w zamku a dokładnie te gdzie lutowana jest wtyczka do płytki zamka .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: karacz » czw maja 14, 2015 21:28

Oglądałem parę filmików na yt i wszędzie była taka blaszka pod zamkiem, która trzymała mikrostyk, u mnie są tylko nity... muszę je rozwiercić, żeby uwolnić styk?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » pt maja 15, 2015 06:55

karacz, nity zapewne są plastikowe zlane w obudową mikrostyka czy metalowe ? jeśli plastikowe to podetnij delikatnie od zewnątrz ten odstający element i wyjmij go z tym prowadzeniem ,ułatwi ci to jego ponowne i poprawne zamocowanie .ok tylko nie ścinaj go na równo ale tak aby został ci wzgórek abyś mógł go później lutownica bądź innym rozgrzanym narzędziem roztopić jak ori był.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
lukeranger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 03, 2014 22:21

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lukeranger » sob cze 13, 2015 01:10

Witam.

Czy któryś z forumowiczów spotkała się z taką sytuacją i byłby w stanie wesprzeć jaką poradą: a mianowicie w mojej Borze nie świeci się tylko jedna lampka w drzwiach kierowcy i nie działa brzęczyk od świateł (na czym najbardziej mi zależy). Sytuacja dosyć dziwna, ponieważ centralny zamek jak i całe oświetlenie wnętrza działa i zapala się po otwarciu drzwi kierowcy. Drzwi rozbierałem i wyciągałem zamek, poprawiłem wszystkie luty i sprawdziłem działanie mikroprzełączników, działają, po naciśnięciu mikroprzełącznika krańcowego przy zamku zapala się oświetlenie, poza lampką w drzwiach i brak brzęczka. Lampkę i żarówkę również sprawdziłem, jest ok. Ponieważ stwierdziłem, że mikroprzełącznik działa, to go nie wymieniałem, ale teraz zastanawiam się czy może jednak nie do końca poprawnie działa, no ale czy jakby było coś nie tak z nim, to czy paliłaby się reszta oświetlenia? :-k

I jeszcze takie pytanie, czy na brzęczyk ma wpływ tylko mikroprzełącznik w drzwiach kierowcy, czy we wszystkie pozostałych drzwiach muszą być sprawne? Na pewno do wymiany mam jeden mikroprzełącznik w drzwiach tylnych lewych, ponieważ po ich otwarciu najczęściej oświetlenie wnętrzanie działa :?

Bardzo proszę o jakąś informację.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: ROBAL_26 » sob cze 13, 2015 07:29

lukeranger, wszelkie oświetlenie w aucie jest sterowane modułem komfortu pod kierownicą ,on steruje oświetleniem za pomocą masy,sprawdź czy w lampce jest masa i plus po otwarciu ,plus powinien być stały.ok
Jak dalej nie będzie to musisz posprawdzać przewody w wiązce między drzwiami a słupkiem. :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2015 08:15 przez ROBAL_26, łącznie zmieniany 1 raz.


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
lukeranger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 03, 2014 22:21

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: lukeranger » sob cze 13, 2015 21:13

Dzięki za odpowiedź. Wcześniej zapomniałem dopisać, że sprawdzałem kable przy lampce i zasilanie nie dochodziło. Dzisiaj obmacałem kable w wiązce między drzwiami, a słupkiem i okazało się, że faktycznie jeden przewód od lampki był w tym miejscu przerwany. Kabelek naprawiłem i lampeczka ożyła, ołł jee \:D/
Jeden problem z głowy, jednak problem brzęczyka pozostał, nie działa :-( Może faktycznie wszystkie mikroprzełączniki powinny być sprawne, chodzi o ten jeden z tyłu, który szwankuje. No chyba, że nie we wszystkim samochodach on był montowany, czy ktoś się orientuje na ten temat? Licznik mam zwykły, bez komputera.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Qto » sob cze 13, 2015 21:44

tylko mikro w drzwiach kierowcy odpowiada za brzęczyk... podłącz kompa i sprawdź czy sam brzęczyk w liczniku działa, może się wysypał



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości