[MK4] Podciąganie ręcznego FOTOPORADA

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
luki010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw sty 05, 2012 22:57
Lokalizacja: TBU

[MK4] Podciąganie ręcznego FOTOPORADA

Post autor: luki010 » pn lut 18, 2013 20:32

A więc postanowiłem dziś sobie podciągnąć ręczny zrobiłem troche fotek myślę że komuś się przyda. ( Sorki za zdjęcia niestety słaby aparat w telefonie :? )


Zaczynamy od rozebrania środkowej konsoli żeby dostać się do śruby którą podciągniemy ręczny.

1. Po odsunięciu siedzeń kierowcy i pasażera zdejmujemy zaślepki i odkręcamy śruby na torx.

ObrazekObrazek

2.Odpinamy plastik od podłokietnika i ukazuje nam się śruba ( Klucz 13 ) odkręcamy ją i wyciągamy podłokietnik.

Obrazek

3. Po wyjęciu wkładu tylnej popielniczki i wysunięciu uchwytu na kubki odkręcamy dwie śrubki na torx.

Obrazek

4.Wyciągamy ostrożnie konsole środkową przed tym jeszcze wypinamy kostkę od przełącznika klapki wlewu. Ukazują się nam końcówki linek ręcznego i śruba do naciągania.

Obrazek Uploaded with fotem.pl

5.Odkręcamy śrubę do naciągania na maxa i pare razu wciskamy pedał hamulca linki mogą się trochę cofnąć.

6.Podnosimy tył samochodu tak aby tylne koła można było swobodnie obrócić. Cofamy dźwignie ręcznego przy zaciskach do końca.

7.Dokręcamy śrubę do momentu aż dźwignia ręcznego nie będzie luźna. Zaciągamy ręczny puszczamy i patrzymy czy koła swobodnie się kręcą. Podczas dokręcania kontrolujemy dźwignie przy zaciskach max mogą być oddalone od zderzaków 1.5 mm ( Zderzak zaznaczony strzałką na foto ).

Obrazek


Skręcamy wszystko i cieszymy się mocnym ręcznym. :-)



Awatar użytkownika
KubaMek
Sprzedam Opla
Sprzedam Opla
Posty: 342
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 12:28
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

[MK4] Podciąganie ręcznego FOTOPORADA

Post autor: KubaMek » wt mar 26, 2013 19:33

Nie chce się wtrącać ale można zrobić to samo odkręcając tylko popielniczkę plus wygięty klucz Obrazek :hmm:



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

[MK4] Podciąganie ręcznego FOTOPORADA

Post autor: sokol27je » pt maja 08, 2015 09:54

Ja miałem ciekawe usterkę przy naciąganiu rączego wiec myślę że może się przydać....
otóż przy uszczelce na dźwigience ręcznego pojawiło mi się pękniecie (z prawej i lewej strony) i w ten otwór dostało się zanieczyszczenie co bardzo utrudniało zaciąganie linki, tak wiew warto sprawdzić i oczyścić to miejsce!!! ja dmuchnełem tan z kompresora ale można też pompka do roweru czy chuchac:) (teraz ręczny chodzi jednym palcem) :bigok:

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości