Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

LUKASSO_OS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 27, 2014 19:32

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: LUKASSO_OS » ndz gru 28, 2014 11:36

Wie ktoś może jakie są dokładne wymiary 3 śrub (torx/imbus) trzymające łoże z łopatkami? Będę kolejny raz czyścił turbo i chce je wymienić, a nie chce latać po sklepach jak już wyjmę turbo :bajer:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: Michał_1977 » pn sty 05, 2015 14:54

LUKASSO_OS, M4 długość ok.3cm z łbem.Ja kupiłem troszkę dłuższe,bo akurat tylko takie były w sklepie i poprzycinałem :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: KoJ@K » wt sty 06, 2015 11:07

No i przy okazji lepiej chyba sobie zalozyc je z lbem na imbus zamiast torxa.


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: wesol » wt sty 06, 2015 12:52

tylko te zsrubki to lepje dac przynajmneij z twardoscia 8.8 albo 10.9 najlepiej. DO teog narzynką mimo to przejechac srubki a gwiny w muszli przejechac gwintownikiem. Zawsze smaruje tez smarem miedzianym. JA tam wolalbym na torxa bo pewniejszy z esie nei obrobi bo imbus to latwo ulega uszkodzeniu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: KoJ@K » wt sty 06, 2015 20:52

Ja dawałem imbusowe śrubki, ale to ma raczej małe znaczenie, gdyż jak dobrze wyczyścimy geo i będziemy "dobrze jeździć" to już tam nigdy nie będziemy zaglądać. :-) Smar miedziany tam raczej nie ma sensu, chyba tylko w momencie wkręcania, bo tak to go przecież chyba rozpuści temp. Ogólnie to przed odkręcaniem tych śrubek dobrze jest je solidnie zalac jakimś odrdzewiaczem, żeby się przez trochę czasu moczyły, a jak ktoś ma możliwość to odkręcać je po wcześniejszym przygrzaniu - ja przynajmniej tak robiłem. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: wesol » wt sty 06, 2015 20:57

Tak palnikiem zawsze grzeje i idzie bez problemu. Moczenie tez nie zawadzi ale raczej nie ono tu pomaga. Smaruje tak zawsze na wszleki wypadek. zawsze cos tam tej meidzu w srodku zostanie to moze latwiej bedzie sie dokrecac w razie co. a z tym czyszczleniem to roznie jest bo ja do swojej tez zagladalme dwa razy bo sie klinowala a tez nie smigam jak emeryt.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Rumak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 17, 2012 00:04

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: Rumak » pt mar 20, 2015 20:32

A ja po prostu wziął bym co można i wyszkielkował. Efekt jest powalajacy oczyszczanie powierzchni jest idealne w dodatku nie powoduje zarysowan czy np uszkodzeń gwintów jak robi to piaskowanie.

Ps:ale robota dobrze wykonana :pub:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: wesol » pt mar 20, 2015 21:25

Z tym czyszczlenie ludzie przesadzaja. Poleruja na lusterko i po co. za tydzien po uzywaniu auta juz w srodku tak nie bedzie to wygladalo a za rok to juz bedzie masakra porownujac to z tym polerowaniem. To ma byc poprostu wyczyszczone nawet tylko druciakiem dokladnie no i musza byc lizniete na papeirku sciernym lopatki tak by sie nieopieraly o czec goracą by sie nie klinowaly. Tyle w temacie. Nie bedzie sie opierac o ten pierscionek to nie bedzie problemów. Mam to juz przerobione wielokrotnie w turbinach GT1749 wszelakiej masci.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kondzio754
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 04, 2015 20:33

Czyszczenie turbosprężarki VNT-foto porada

Post autor: kondzio754 » wt maja 12, 2015 19:56

witam, moje turbo tak bylo zapieczone i pekł talerzyk turbiny da go rade wymienic bez wywazania itd ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości