FAQ na temat instalacji gazowych...

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
kamill40
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 20:20
Lokalizacja: Prochowice

FAQ na temat instalacji gazowych...

Post autor: kamill40 » sob gru 28, 2013 17:35

Witam , czy ktoś może sie orientuje ile kosztuje włożenie sekwencji , poniewaz mam cały zestaw sekwencji , i wkładam silnik z nią , ale nie za bardzo to ogarniam...

A poniewaz że mam wbity gaz w dowód ,i papiery to sie nie martwie..
Tylko butla ma mieć ważność tak ??

Ważne że jest wbity gaz , nie ważne że tamten był 2 generacji ??


Swap 1.3>>> 1.9 tdi :D !

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Re:

Post autor: VWiater » wt wrz 29, 2015 12:50

babel102 pisze:
7. Czemu silnik gaśnie po wrzuceniu na luz?
Winny jest tu dolot powietrza. Przy instalacji gazowej powietrze musi być zasysane swobodnie, podczas gdy w większości aut jest prowadzone od wlotu pod maską gdzie rozpędzone powietrza wpada do dolotu z dużą siłą. Po wrzuceniu na luz mieszanka zostaje mocno rozrzedzona i w efekcie silnik gaśnie. Należy umieścić dolot w takim miejscu gdzie nie będzie podmuchów powietrza. Dodatkowo powinno być to jak najchłodniejsze miejsce, gdyż chłodne powietrze jest najlepsze dla silnika (mniejsze spalanie, lepsze osiągi).
Zazwyczaj instalatorzy gazu idą na łatwiznę odkręcając dolot w przeciwną stronę, jednak wtedy z reguły zasysane jest powietrze z komory silnika, a więc powietrze ciepłe. Można tak jeździć lecz trzeba mieć świadomość, że nie jest to najlepsze rozwiązanie.
Niektórzy też po prostu preferują jazdę bez wrzucania luz powyżej 40-50 km/h.
Witam!
Chciałbym sie dowiedzieć jak prawidłowo skierować dolot powietrza,gdyż mam z tym problem.Gazownicy instalując gaz odwrócili tylko rure i to wszystko,ale wydaje mi się,że przez to auto strasznie zamula.Prosiłbym o pomoc.Dziękuje!!!

[ Dodano: 10 Wrz 2007 13:27 ]
Czemu silnik gaśnie po wrzuceniu na luz?
Winny jest tu dolot powietrza. Przy instalacji gazowej powietrze musi być zasysane swobodnie, podczas gdy w większości aut jest prowadzone od wlotu pod maską gdzie rozpędzone powietrza wpada do dolotu z dużą siłą. Po wrzuceniu na luz mieszanka zostaje mocno rozrzedzona i w efekcie silnik gaśnie. Należy umieścić dolot w takim miejscu gdzie nie będzie podmuchów powietrza. Dodatkowo powinno być to jak najchłodniejsze miejsce, gdyż chłodne powietrze jest najlepsze dla silnika (mniejsze spalanie, lepsze osiągi).
Zazwyczaj instalatorzy gazu idą na łatwiznę odkręcając dolot w przeciwną stronę, jednak wtedy z reguły zasysane jest powietrze z komory silnika, a więc powietrze ciepłe. Można tak jeździć lecz trzeba mieć świadomość, że nie jest to najlepsze rozwiązanie.
Niektórzy też po prostu preferują jazdę bez wrzucania luz powyżej 40-50 km/h
Witam!
Mam problem z dolotem powietrza.Chciałbym wiedzieć jak prawidłowo umieścić dolot powietrza w Golfie II 1.6benzyna(gaz),aby nie było podmuchów powietrza i było prawidłowe zimne powietrze.Gazownicy w moim aucie tak jak jest wyżej opisane odwrócili tylko rure w drugą strone i sądzę,że właśnie dlatego auto strasznie zamula na gazie.Proszę o pomoc.Dzięki!!!
Podbijam jak ustawić dolot w 1.3KAT 2G? Dodam, że jak jest chłodno albo po deszczu to golf idzie, a jak upał to strasznie zamula.
I wg opisu z pierwszej strony to mam I gen. lpg bo brak kompa, gaźnik, a jednak mam katalizator tylko ze bez sondy a to już II gen. lpg. Czyli się zgubiłem i wnioskuje, że pasuje wyciąć kata żeby lepiej szedl na I gen. lpg?
Pwl pisze:Witam

Znalazłem ciekawą stronke na temat instalacji gazowej.
Przeglądłem na szybko forum i jej nigdzie nie widze więc postanowiłem się z wami linkiem podzielić.
Stronki jeszcze nie czytałem tylko przeglądłem w locie i stwierdzam że jest całkiem fajna.

Autor nazwał strone tak: KRÓTKI POEMAT NA GAZU TEMAT

A tu wstęp autora: Całość dotyczy przeróbki układu zasilania silnika spalinowego na gaźniku do pracy na paliwie LPG i ma charakter jak najbardziej praktyczny bez wgłębiania się w teorię.

A tu z kolei link do stronki: http://dermaclin.pl/lpg/lpg.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :grin:

Jeżeli stronka nie będzie działać to dajcie znać mam ją na dysku.

Pozdrawiam
Proszę o aktualizację.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości