[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Patryk30192vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 08, 2016 23:28

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Patryk30192vw » sob paź 01, 2016 22:23

A jest różnica czy komfort od kombi do sedana. Edit to wystarczy sam scyzork czy jeszcze coś muszę mieć?
Ostatnio zmieniony ndz paź 02, 2016 06:41 przez Patryk30192vw, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » sob paź 01, 2016 22:58

teoretycznie komfort z każdego nadwozia ma inne wartości w komórkach eepromu, w praktyce sterowanie zamka tylnej klapy jest takie samo - nigdy nie sprawdzałem jak to wygląda w rzeczywistości...zawsze miałem pod ręką VDC i zmieniałem komórki eepromu na odpowiednie wartości...i przy zmianie komfortu dobrze jest mieć dostęp do odpowiedniego sprzętu bo 90% komfortów z allegro pochodzi z anglików - a mańkut to zawsze problem. Inaczej jeśli mamy 100% pewności z jakiego auta pochodzi komfort...



Pelo11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 06, 2016 09:42
Lokalizacja: Pomorze

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Pelo11 » wt paź 04, 2016 11:03

Jak widać zacząłem walkę z kabelkami
Zmiana z 1C0962258N na 1C0959799B

Kość czarną (nowa) uzupełniłem przekładając kabelki kolorami 1do1-ego z beżowej (steriej) kości

Lecz w tej czarnej nowej mam jeszcze dwa do podłączenia
-Niebiesko-czerwony - ten akurat wiem że idzie do lampki kontroli wnętrza
Oraz
-Błękitno-żólty- niewiem co z nim???



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt paź 04, 2016 15:25

Także kontrola wnętrza...idzie do jednej lampki i wyłącznika



fatalit3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 27, 2016 18:49

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: fatalit3 » czw paź 27, 2016 19:34

witam ostatnio zabrałem sie za montowanie elektrycznych szyb centralnego zamka el. lusterek wraz z modulem komfortu w moim golfie (3d 1.9 tdi 90km) .Jak narazie udalo mi sie zrobic szyby lusterka centralny zamek i mam maly problem nie potrafie zrobic podswietlenia wnetrza po otwarciu drzwi moglby mi ktos powiedziec ktore kable sa od tego odpowiedzialne i gdzie sa one podciagniete (podswetlenie przyciskow na drzwiach dziala a zarowka nie) ? pomijalem wszystkie kable z modulu ktore ciagly sie do tylnej klapy . kolejne pytania mam czy podczas otwierania drzwi od kierowcy po przekreceniu kluczyka do konca i przytrzymaniu na ok 1 sek szyby powinny sie otwierac a podczas zamykania trzymajac kluczyk szyby sie zamykaja (jesli przekrece tylko troche kluczyk wszystko dziala jak nalezy i szyby nie ruszaja sie ) . Nastepnym i ostatnim pytaniem jest to czy gdy ustawiam przelacznikiem lewe lusterko kierowcy porusza sie tez prawe a gdy ustawiam prawe lewe zostaje tak jak bylo powinno tak byc ?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: Garrison » pt paź 28, 2016 09:25

fatalit3 pisze:witam ostatnio zabrałem sie za montowanie elektrycznych szyb centralnego zamka el. lusterek wraz z modulem komfortu w moim golfie (3d 1.9 tdi 90km) .Jak narazie udalo mi sie zrobic szyby lusterka centralny zamek i mam maly problem nie potrafie zrobic podswietlenia wnetrza po otwarciu drzwi moglby mi ktos powiedziec ktore kable sa od tego odpowiedzialne i gdzie sa one podciagniete (podswetlenie przyciskow na drzwiach dziala a zarowka nie) ? pomijalem wszystkie kable z modulu ktore ciagly sie do tylnej klapy . kolejne pytania mam czy podczas otwierania drzwi od kierowcy po przekreceniu kluczyka do konca i przytrzymaniu na ok 1 sek szyby powinny sie otwierac a podczas zamykania trzymajac kluczyk szyby sie zamykaja (jesli przekrece tylko troche kluczyk wszystko dziala jak nalezy i szyby nie ruszaja sie ) . Nastepnym i ostatnim pytaniem jest to czy gdy ustawiam przelacznikiem lewe lusterko kierowcy porusza sie tez prawe a gdy ustawiam prawe lewe zostaje tak jak bylo powinno tak byc ?
Co do ustawiania lusterek, to tak powinno być.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Skrzak » pt paź 28, 2016 11:14

Z tymi lusterkami to już tak jest. Najpierw ustawiasz swoje a później prawe. Kiedyś myślałem że to największa bzdura jaką VW wymyślił, ale jednak przydaje się jak chcesz oba na raz na chwilę opuścić do parkowania.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » ndz paź 30, 2016 21:18

fatalit3 pisze:nie potrafie zrobic podswietlenia wnetrza po otwarciu drzwi moglby mi ktos powiedziec ktore kable sa od tego odpowiedzialne i gdzie sa one podciagniete (podswetlenie przyciskow na drzwiach dziala a zarowka nie) ?
plus idzie czerwono/niebieskim kabelkiem z modułu komfortu...do poszczególnych lampek wewnątrz auta i do wtyczek wiązek drzwiowych przy słupkach, do pinu 2
sygnał otwarcia drzwi idzie analogowo z zamka do silniczka szyby oraz kopertówki w drzwiach, następnie z silniczka do modułu komfortu idzie sygnał cyfrowy i dalej z modułu analogowy do lampek w podsufitce. Kabelek niebiesko/szary.
fatalit3 pisze:czy podczas otwierania drzwi od kierowcy po przekreceniu kluczyka do konca i przytrzymaniu na ok 1 sek szyby powinny sie otwierac a podczas zamykania trzymajac kluczyk szyby sie zamykaja
tak, po przekręceniu do końca i przytrzymaniu kluczyka szyby się zamykają/otwierają
fatalit3 pisze:czy gdy ustawiam przelacznikiem lewe lusterko kierowcy porusza sie tez prawe a gdy ustawiam prawe lewe zostaje tak jak bylo powinno tak byc ?
tak



fatalit3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 27, 2016 18:49

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: fatalit3 » wt lis 01, 2016 11:05

Podpielem kabel czerwono niebieski pod moduł i pod obydwa słupki. Niebiesko szary tak samo po czym lampka na drzwiach pasażera świeci cały czas od kierowcy nie reaguje a lampki podsufitki świecą się cały czas jak przekrece zapłon w ustawieniu lampki na otwarte drzwi.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt lis 01, 2016 15:24

Zamek drzwi pasażera przez cały czas daje sygnał że drzwi są otwarte...dlatego kopertówka się pali i podsufitka nie gaśnie kiedy lampki są ustawione na otwarcie drzwi. Zamek kierowcy natomiast nie podaje sygnału otwarcia drzwi.
Zamki do naprawy.



fatalit3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 27, 2016 18:49

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: fatalit3 » wt lis 01, 2016 16:49

Qto pisze:Zamek drzwi pasażera przez cały czas daje sygnał że drzwi są otwarte...dlatego kopertówka się pali i podsufitka nie gaśnie kiedy lampki są ustawione na otwarcie drzwi. Zamek kierowcy natomiast nie podaje sygnału otwarcia drzwi.
Zamki do naprawy.
Zamek od kierowcy kupowałem nowy więc chyba to nie będzie przez to może wiesz przez co to może jeszcze być?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt lis 01, 2016 19:42

Nowy nie oznacza że sprawny.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: riccardoa » wt lis 01, 2016 20:46

fatalit3 pisze:Zamek od kierowcy kupowałem nowy więc chyba to nie będzie przez to
Nowy z Aso, czy nowy zmiennik? Bo z zamiennikami to bywają różne anomalia.



fatalit3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 27, 2016 18:49

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: fatalit3 » wt lis 01, 2016 22:01

Nowy zamiennik, a czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić czy te zamki są sprawne?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości