[MK4/BORA] Niedomykający się tylny uchwyt na napoje

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
afej
...
...
Posty: 1009
Rejestracja: sob sie 06, 2011 17:37
Lokalizacja: Lubin

[MK4/BORA] Niedomykający się tylny uchwyt na napoje

Post autor: afej » wt sty 24, 2012 16:12

Jako, że zdemontowałem cały tunel środkowy i rozebrałem go na czynniki pierwsze, to zauważyłem na jakiej zasadzie działa tylny uchwyt na napoje, wiem iż niektórym cupholder się nie domyka, więc postanowiłem zrobić krótką foto-poradę co może być nie tak.
Proponuję zdjąć cały tunel aby się nie denerwować.

Po zdjęciu tylnej popielniczki powinniśmy ujrzeć stelaż naszego cupholdera:

Obrazek

Po wysunięciu całego uchwytu z tunelu środkowego należy zdjąć stelaż uchwytu:

Obrazek

Po zdjęciu stelaża powinniśmy ujrzeć coś takiego:

Obrazek

Najczęstszą przyczyną niedomykającego się uchwytu jest uszkodzony element zatrzaskujący lub jego brak, mowa o tym elemencie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu zobrazowałem Wam jak to działa, natomiast jeśli element o którym była mowa jest na swoim miejscu, to trzeba zainteresować się jego okolicami, może gdzieś nie styka się z samym uchwytem, metoda prób i błędów myślę, że w tym przypadku byłaby dobra :-)



iacko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 13:32
Lokalizacja: silesia
Auto: Volkswagen Golf

[MK4/BORA] Niedomykający się tylny uchwyt na napoje

Post autor: iacko » czw wrz 08, 2016 20:59

Mam dokładnie taki sam problem, kupiłem tylny uchwyt i się nie domyka. Nie mam pomysłu na niego, w związku z czym mógłbym prosić kogoś o wrzucenie zdjęć, które były w poradzie? Ewentualnie zdjęć tego "elementu zatrzaskującego", namiary na to. Będzie na allegro?

Z góry dzięki...

EDIT: po kontakcie z autorem tematu wrzucam (co prawda bez konsultacji, ale chyba nie będzie mi miał za złe) to, co mi podesłał, co też w 5 minut rozwiązało mój problem. Rada dla kupujących na @llegro: poproście o zdjęcie tego małego plastikowego elementu przed zakupem uchwytu.
afej pisze:Cześć, wyciągnij sobie uchyt na kubki na stół i zdejmij tą górną blachę, ona jest wciskana, z lewej 2 zaczepy (górny i dolny) i to samo z prawej, podważasz małym płaskim śrubokrętem i zdejmujesz blachę.

Obrazek

Po zdjęciu blachy powinieneś ujrzeć coś takiego

Obrazek

Sprawdź dokładnie czy masz ten plastik na swoim miejscu

Obrazek

On jest wciśnięty w to kółeczko, tutaj fota, gdzie tego plastiku brak, widać tylko sam otworek na mocowanie go

Obrazek

Jeśli nie masz tego plastiku to ciężko będzie go czymś zastąpić, bez niego uchwyt jest niekompletny, jeśli go masz to sprawdź dokładnie czy jest dobrze zamocowany, czy nie wyskoczył, musi wyglądać dokładni tak jak tu

Pozycja otwarta

Obrazek

Pozycja zamknięta

Obrazek
Pozdrawiam i raz jeszcze thx dla autora tematu za pomoc.



milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

[MK4/BORA] Niedomykający się tylny uchwyt na napoje

Post autor: milosz196 » śr sty 04, 2017 14:07

dobra porada, ja po wyciągnięcu właśnie mam złamany ten plasticzek, niestety, ale teraz wyciągnę całkowicie sprężyne i bedzie trzeba ręcznie otwierać i zamykać ale chociaż się nie będzie wysówało. Chyba że może ktoś wie czy owy plasticzek można kupić ?


Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości