[FAQ] listwa bez zamka (HOME-MADE)

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

[FAQ] listwa bez zamka (HOME-MADE)

Post autor: GRZANA » wt gru 05, 2006 00:08

Z góry chcialem przeprosic za brak fotek, ale nie mialem ze soba aparatu w garazu... Jak bede robil nastepna listwe to dodam fotki...

No wiec zaczynamy:

1. Potrzebujemy jedna dobra listwe nad klape i druga dobra lub popsuta (ja mialem dwie dobre wiec zostalo mi troche materialu). Z jednej dobrej listwy mozemy wykonac okolo 4 'bezzamkowych' :)

2. Potrzebujemy rowniez lutownice oraz kawalek platiku ktorym bedziemy wypalniac braki. Ja do tego celu uzylem opaski platikowej do spinania kabli (najlepiej czarna) bo jest odpowiedznich wymiarow i jest wystarczajaco plastyczna

3. Brzeszczot i marker

4. Wycinamy miejsce w listwie (dobrej) w ktorym znajduje sie zamek i otrzymujemy dwa kawalki listwy (UWAGA!!! MUSIMY CIĄC ROWNO!!! NAJLEPIEJ JEST SOBIE CZYMS NARYSOWAC PROSTA KRESECZKE I PO NIEJ WYCINAC) Staramy sie ciac okolo 0,5-1cm od miejsca, w ktorym znajduje sie dziura na zamek.

5. Przykładamy odciety fragment z dziura do dobrego kawalka polamanej listwy (tej drugiej) i odrysowujemy po brzegach markerem

6. Wycinamy brzeszczotem po wewnetrznej stronie linii narysowanej markerem.

7. Wyciety 'bezzamkowy fragment' przykladamy do jednego kawalka listwy (tej docelowej) i lutujemy w kilku miejscach w miare dobrze nagrzewajac.

8. Następnie przykładamy opaske do spinania kabli i wtapiamy ja w listwe tak aby zostala gorka (PMAIETAJMY O BARDZO MOCNYM NAGRZANIU ZEBY OPASKA Z LISTWA STANOWILA CALOSC!!!)

9. Spoine 'rozmazujemy' po listwie tak aby byla w miare gladka (powinna zostac wypuklosc w miejscu lutowania ktora pozniej zetrzemy papierem)

10. Postępujemy analogicznie w przypadku drugiej strony listwy (powtarzamy punkty 7-9)

11. gotowa listwa powinna wygladac tak:
Obrazek
i od tylu:
Obrazek


Nastepnie 'gorki' w miejscu laczenia jedziemy grubym papierem aby uzyskac rowna powierzchnie i malujemy jednak tutaj zwracam sie z ogromna prosba do TAZa, aby dopisal
cos o malowaniu takiej listwy bo ja jeszcze tego nie robilem :)


P.S. Moge wykonac komus taka listwe jednak o kosztach porozmawiamy na PW :)

[ Dodano: 02 Sty 2007 16:51 ]
dodam ze mozna probowac zaspawac sama prostokatna dziure po zamku wykorzystujac do tego kawalek ABS'u ale listwa nie jest idealnie plaska i trzebaby troszke szpachla nadgonic... a szpachla lubi pekac :/


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości