[MK2] Instalacja MFA

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
ezomezo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:28
Lokalizacja: ELbląg
Kontakt:

Post autor: ezomezo » wt wrz 13, 2005 17:06

No dobra ale gdzie pdlaczyc ten przewod od spalania w desce to ok wiem ale dalej to gdzie podlaczyc ma moze ktos zdjecie byl bym bardzo wdzieczny :pub:



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt wrz 13, 2005 22:25

ten wezyk od licznika podlaczasz pod rurke ktora idzie od serwa do kolektora ssacego na tej rurce masz dwa lub jeden kruciec zaslepiony chyba sielona zaslepka ( u mnie byla zielona ) sciagasz ja i podlaczasz tam wezyk z licznika ( numer 12 na rysunku)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
ezomezo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:28
Lokalizacja: ELbląg
Kontakt:

Post autor: ezomezo » śr wrz 14, 2005 09:06

ale ja mam abs i umnie nie idzie zaden przewód do serwa bo go niema :crazy: ale poszukam na kloektorze po tam napewno musi gdziesbyc ten wezyk tylko calkiem zaslepiony Dzieki za pomoc zaraz ide to sprawdzic



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » śr wrz 14, 2005 09:24

W benzynie podciśnienie jest podłączone pod kolektor, w dieslu pod pompkę podciśnienia.



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » pt lut 10, 2006 22:48

A ja mam silnik z zasilaniem gaźnikowym 1.3 55KM. Czy też da się podłączyć MFA i czy będzię działo tak jak powinno?



Awatar użytkownika
mak777
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 10, 2006 14:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mak777 » śr lis 22, 2006 17:04

MAm problem, mam niby fabryczne MFA (możliwe to?) w Golfie 2 GT z ABSem... Ale działa mi tylko czas jazdy oraz temperatura oleju i zewnętrzna (wydaje się że pokazuje ok). Nie działa spalanie ani reszta funkcji :( Ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną? Jak to sprawdzić?



Daro_ajj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 16, 2006 11:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Daro_ajj » pt gru 01, 2006 00:36

ja mam z koleji problem z temperatura zewnetrzna.Pokazuje mi caly czas -40 nawet w srodku lata :) mozecie pomoc? co moze byc i gdzie znajde czujnik???z gory dzieki (prosze na prv)



Marek_Cabrio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 08, 2006 21:20
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Marek_Cabrio » wt gru 19, 2006 08:36

Witam. Mam problem z MFA, wogóle nie działa, nie wiem co może być przyczyną. Na wyświetlaczu jest tylko zegar. Może manetka nie dziala?? Prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » śr sty 17, 2007 00:49

rzodkiew pisze:ten wezyk od licznika podlaczasz pod rurke ktora idzie od serwa do kolektora ssacego na tej rurce masz dwa lub jeden kruciec zaslepiony chyba sielona zaslepka ( u mnie byla zielona ) sciagasz ja i podlaczasz tam wezyk z licznika ( numer 12 na rysunku)
Tak to jest dla benzyny. W G60 można podpiąć się pod wężyk który idzie do FPR'a.
1 6 D pisze:W benzynie podciśnienie jest podłączone pod kolektor, w dieslu pod pompkę podciśnienia.
ALE...?
1 6 D pisze:Wężyk ciśnieniowy idzie z licznika do [Untedrucksystem](nie wiem co to do końca jest).
To jest system podciśnienia i w benzynie sie to podłancza tak jak pisał kolega "rzodkiew", ale w dieslu podłączenie do pompki nie wyjdzie ... trzeba się podłączyć pod kolektor dolotowy (tak D jak i TD). Raz gadałem z takim niemcem który ma GTD na full opcji (elektryka szyb, lusterek, siedzenia recaro z elektryką, SSA, klima, tempomat itd)
Obrazek
Pisał że po podłączeniu pod "pompkę" MFA pokazywał głupoty w postaci bardzo niskiego spalania. Po podłączneiu pod kolektor było lepiej, ale wciąż źle (... chyba było za dużo). Ostatecznie pojechał z tym do jakiegos elektronika i ten przeprogramował mu MFA by pokazywało tak "mniej więcej" poprawne wartości.
Bo jest tak że MFA liczy spalanie wg. podciśnienai/ciśnienia dla benzyny i podłan czając do TD trzeba zmienić ten współczynnik (bynajmniej tak mi to tłumaczył). W TD mamy też doładowanie czyli dawka zmienia się odpowiednio stąd podłączenie pod pompkę nie będzie dobre.
Sytuacja ta potwierdza się w przypadku mojego G60, gdzie na początku MFA pokazywało spalanie bliskie rzeczywistemu, jednakże po modyfikacjach - wałek, chip i ciśnienie na listwie wtrysku, MFA pokazuje za mało! ... Nic dziwnego - zmieniły się czasy otwarcia zaworów, czasy wtrysków no i cisnienie paliwa, a skąd MFA ma to wiedzieć skoro oblicza dane z podciśnienia - obecnie MFA wskazuje 1l mniej niż jest w rzeczywistości.
...
Zobaczę co da się zrobić w sprawie MFA w moim TD.


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » czw paź 25, 2007 20:01

a ja mam takie troche głupie pytanie(tak mi sie wydaje)
czy te MFA można podpiąc pod każdy silnik??(np NZ bo taki akurat mam)

a drugie pyt. to jakie włściwie ma funkcjie MFA?? bo prawde mówiąc niewiem:/
pozdro dogu



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pt paź 26, 2007 16:47

dogu18 pisze:a ja mam takie troche głupie pytanie(tak mi sie wydaje)
czy te MFA można podpiąc pod każdy silnik??(np NZ bo taki akurat mam)

a drugie pyt. to jakie włściwie ma funkcjie MFA?? bo prawde mówiąc niewiem:/
pozdro dogu
Osobiście wydaje mi się że w każdym benzyniaku da radę założyć takie budziki, co do funkcji to masz:
zegarek
licznik dziennych kilometrów
km/h
spalanie
temperaturę oleju
temperaturę zewnętrzną

Jeśli coś napisałem nie tak proszę mnie poprawić :helm:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » pn lis 12, 2007 20:27

dogu18, ja tez mam nz-ta. zalozyles to mfa?????



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pn lis 12, 2007 22:25

Robert Pala pisze:dogu18, ja tez mam nz-ta. zalozyles to mfa?????
niestety jeszcze nie:/ miałem w planach wymiane zegarów na te z mfa ale wyskoczyły nagłe inne problemy :/ i brakło funduszy:/
jak dobrze pójdzie to w nowym roku sie zabiore za to:)
pozdrawiam



Rav81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lis 03, 2007 18:47
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post autor: Rav81 » czw lis 15, 2007 17:15

Ponawiam pytanie z pierwszej strony, czy da się 'dołożyć' MFA do mk4? Rozumiem że odpowiedź jest twierdząca bo w Polsce wszystko się da tylko ile to kosztuje i do kogo mam sie zrócić z okolic Warsaw town kto ma niezbędną wiedzę?Jak na forum każdej marki jest jakiś guru z kopalnią wiedzy,mogę prosić o namiar?Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości