Wydłużanie czasu grzania świec żarowych za pomocą VAG - FAQ

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn paź 05, 2009 13:03

Oli pisze:
PinkFloyd pisze:Bo ten standardowo trwa do ok 2,5 min.
dzisiaj rano mierzyłem i przy temp 8*C myszło mi 1.35
Czas dogrzewania jest taki sam- sparwdziłem i się nie zmienił ale zuwazyłem plusy, zmieniłem na 32700 świece grzały do wartosci granicznej 14 st wtedy grzały ok 1 s powyżej tej temp. sie nie załączały i samochozik owszem teraz pali z pół obrotu ale na plus ze właczyło mi sie dogrzewanie płynu chłodniczego- sprawdziłem miernikiem zadziałała jedna świeca co wczensiej działąło mi przy mrozach i po 2 km miałem na zegarach po nocy 90st :grin: ciekawe czy to przypadek :bajer:



kicukicu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 04, 2007 14:24
Lokalizacja: BOBROWA
Kontakt:

Post autor: kicukicu » wt paź 06, 2009 19:15

A ja mam takie pytanie czy podczas dogrzewania włącza się kontrolka od świec, ponieważ mi czasami włącza się kontrolka od świec i nie wiem czy tak to ma być, ponieważ do tej pory nie włączała się ta kontrolka a auto mam nie długo więc nie wiem, jeśli tak nie powinno być to co może być przyczyną świecenia kontrolki.


Może bedzie jakaś zmiana

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw paź 08, 2009 18:52

Bardzo ladnie :bigok:



AJM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: AJM » czw paź 08, 2009 20:55

Czy wydłuzenie czasy garzania świec np. przy temp. 5 stopni wiąze sie z tym, ze ten czas bedzie tylko przy 5 stopniach? Czy przy nizszej temp. tez? Czy trzeba przy kazde temp. jakiej sie chce zmieniac ten czas?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt paź 09, 2009 23:40

AJM pisze:Czy wydłuzenie czasy garzania świec np. przy temp. 5 stopni wiąze sie z tym, ze ten czas bedzie tylko przy 5 stopniach? Czy przy nizszej temp. tez? Czy trzeba przy kazde temp. jakiej sie chce zmieniac ten czas?
Jest to wzrost proporcjonalny, podnosisz czas przy 7 czym niższa temp. płynu tym czas dłuższy grzania świec



marcuso86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:23
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: marcuso86 » sob paź 10, 2009 10:42

A ja mam takie pytanie. Dzisiaj rano było u mnie dokladnie 4 stopnie. Wiec przed wyjazdem do pracy wziąłem lapka wszedlem w grupe 12 a tam temp. 10 stopni i czas grzania 0,2s. (auto stało na dworze od 20stej poprzedniego dnia) - w związku z tym czy jest mozliwe ze mam uszkodzony czujnik temp. cieczy chłodzącej? Jak jest u was czy temp na dworze jest az tak znaczna od temp cieczy chłodzącej przy tak długim postoju samochodu?



Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

Wydłużanie czasu grzania świec żarowych za pomocą VAG - FAQ

Post autor: bjks88 » pn gru 12, 2011 15:35

Z góry sory, za odgrzewanie kotleta. Chciałem wydłużyć czas grzania świec w moim AGR, problem w tym ,że grupa 12 jest niedostępna. Da się to zrobić jakoś inaczej, czy może innym oprogramowaniem?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Wydłużanie czasu grzania świec żarowych za pomocą VAG - FAQ

Post autor: Kris-THC » wt gru 13, 2011 03:44

Najlepiej nie zmieniać adaptacji tylko nowe zapodać i z bani.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

tomoteks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 14, 2012 21:29

Re: Wydłużanie czasu grzania świec żarowych za pomocą VAG -

Post autor: tomoteks » wt sie 14, 2012 22:10

Próbował ktoś wydłużyć czas grzania w polo z silnikiem 1.9 sdi, bo ja próbowałem to zrobić ale blok 12 był niedostępny. Może to być wina programu? próbowałem vag-com oraz polski vag i nie dało się.
Chyba że ktoś ma jakieś pomysły aby poprawić palenie w chłodne dni.
A problem mam taki że jak zimny nawet w lecie po nocy słabo pali, w chłodne dni to już trzeba pokręcić rozrusznikiem, przy temperaturze ujemnej to świece się załączają na 3 sek (patrzę po odbiciu przekaźnika a nie wyłączeniu kontrolki) , przy dużych mrozach to świece grzały ok 6 sek. Radziłem sobie z tym przekręcając kilka razy kluczyk ale jak samochód postał kilka godzin na mrozie to świece wcale mi się nie załączały i żeby odpalić musiałem ręcznie je załączać (ręcznie stykałem przekaźnik).
Świece mam wymienione, musiałem nawet zmieniać głowice bo dwie były zapieczone i przy odkręcaniu się urwały przy okazji sprawdzili wtryski i mówili że są ok. po tym remoncie zamiast się poprawić to jeszcze pogorszyło ale to chyba wina tego ze założyli mi najgrubszą dostępną uszczelkę pod głowicę.

Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Re: Wydłużanie czasu grzania świec żarowych za pomocą VAG -

Post autor: speckom » ndz sty 06, 2013 11:30

tomoteks pisze:Próbował ktoś wydłużyć czas grzania w polo z silnikiem 1.9 sdi, bo ja próbowałem to zrobić ale blok 12 był niedostępny. Może to być wina programu? próbowałem vag-com oraz polski vag i nie dało się.
Chyba że ktoś ma jakieś pomysły aby poprawić palenie w chłodne dni.
A problem mam taki że jak zimny nawet w lecie po nocy słabo pali, w chłodne dni to już trzeba pokręcić rozrusznikiem, przy temperaturze ujemnej to świece się załączają na 3 sek (patrzę po odbiciu przekaźnika a nie wyłączeniu kontrolki) , przy dużych mrozach to świece grzały ok 6 sek. Radziłem sobie z tym przekręcając kilka razy kluczyk ale jak samochód postał kilka godzin na mrozie to świece wcale mi się nie załączały i żeby odpalić musiałem ręcznie je załączać (ręcznie stykałem przekaźnik).
Świece mam wymienione, musiałem nawet zmieniać głowice bo dwie były zapieczone i przy odkręcaniu się urwały przy okazji sprawdzili wtryski i mówili że są ok. po tym remoncie zamiast się poprawić to jeszcze pogorszyło ale to chyba wina tego ze założyli mi najgrubszą dostępną uszczelkę pod głowicę.

Z góry dziękuję za pomoc.
po 1 ;
sprawdz czujnik temp g62 jest polaczony z 2 jakims czujnikiem ( nie pamietam oznaczenia ) jeden podaje na zegary ,drugi do komputera i wlasnie oba musza dzialac bo jak nie to wlasnie sie robia rozne cuda.

wejdz vagiem w adaptacje kod 12233 i kanał 05 i wpisz ile sie da, to jest dawka rozruchowa.

jak to nie pomoże najlepszym rozwiązaniem jest podłaczenie sobie grzanie świec na pczycisk, wtedy sam sobie grzejesz np 5sek i odpalasz.

ja to juz mam od dawna założone choć u mnie wszystko sprawne ,ale założyłem dla świetego spokoju ,chociaż u mnie to potrzebne tylko jak jest bardzo zimno bo do -5 odpala bez grzania swiec od strzała.


nie ma mnie

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Wydłużanie czasu grzania świec żarowych za pomocą VAG - FAQ

Post autor: tomek08 » pt lis 22, 2013 22:53

Witam, odgrzeję trochę kotleta, a mianowicie, mam problem z leonem kolegi. Czy zimno czy ciepło, świece grzeją tylko 1dną sekundę. Zmieniałem przekaźniki, odpinałem czujnik temperatury i cały czas grzanie świec to jedna sekunda. Wszytko było dobrze do puki było ciepło, teraz jak w nocy były przymrozki to był kłopot z odpaleniem. Po wpięciu próbówki w miejsce świec, po sekundzie próbówka gaśnie.
Macie jakiś pomysł, bo ja już nie wiem gdzie i czego szukać?
Już podejrzewam uszkodzenie w ECU, bo to on steruje świeczkami.
Po wydłużeniu czasu grzania świec, nadal to samo.
Co jeszcze można sprawdzić?
Pozdrawiam.


Tomek

robsztix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 22:28

Re: Wydłużanie czasu grzania świec żarowych za pomocą VAG -

Post autor: robsztix » wt kwie 19, 2016 22:31

Witam kolegów, przepraszam za odkop, ale mam pytanie, czy można w ten sam sposób wydłużyć czas grzania świec w a6 2.5tdi 2004 BDH? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości