MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » ndz kwie 11, 2010 14:49

Wczoraj robiłem u sibie przymiarke. Z braku czasu i potrzebnych komponentow wykorzystałem izolacje ze starego grubego kabla miedzianego. jedyny problem na jaki natrafiłem to to ze kabel nie ma tej płaskiej strony tak jak biza i nie ma jak wcisnąc .

W chwili obecnej mam tylko paski w tylnych drzwiach i zamontowane na razie bez uzycia kleju.
A wyglada to tak :
Obrazek



MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: MojNick » pn kwie 19, 2010 19:24

gregoryb1, posluzylem sie Twoim zdjecie ;-)
A teraz do rzeczy - próbował ktoś zrobić tak -
Obrazek

Jak myślicie, jaki będzie efekt?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt kwie 20, 2010 12:35

MojNick, wydaje mi się, że to by było podobnie jak z paskiem przez całą tapicerke z przodu - to miał być czerwony drobny akcent, a wychodzi z tego dominujący element



jumper79ldz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 22:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jumper79ldz » pn maja 24, 2010 15:54

panowie co do kolorów to polecam tego gościa http://www.biza.gut.pl/oferta.html



colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: colby » śr cze 16, 2010 22:28

I ja stałem się posiadaczem czerwonych pasków na drzwiach. Wprawdzie o różnych metodach montażu już co nieco koledzy pisali ale myślę, że takich informacji nigdy za wiele.

Swój montaż przeprowadzałem bezpośrednio w samochodzie bez zdejmowania boczków. Rozpocząłem go od tylnych drzwi gdyż w nich biza po odpowiednim przycięciu utrzymuje się praktycznie bez naszego udziału (można w ten sposób sprawdzić efekt bez przeprowadzania klejenia) . Dodatkowo tapicerka tylnych drzwi nie posiada łuków (poza zakończeniami) i zagłębień co zdecydowanie ułatwia robotę komuś kto bierze się za to po raz pierwszy. Po założeniu na sucho byłem bardzo zadowolony z efektu wizualnego dlatego zabrałem się za klejenie. W tylnych drzwiach zastosowałem przezroczysty silikon uniwersalny. Efekt jest zadowalający chociaż klejenie silikonem było czasochłonne i wymagało (w moim przypadku) dodatkowo wielu minut czyszczenia aby pozbyć się silikonu, który wypłynął i błyszczał.

Ponieważ drzwi przednie mają łuki i biza w nich nie trzyma się samodzielnie odrzuciłem z miejsca silikon zastępując go kropelką. Kropelkę polecał Dzigit84 z zaznaczeniem, że przy niej nie ma miejsca na błędy i poprawki. Ja próbnie zacząłem kleić od strony zawiasów gdyż w razie wtopy te miejsca nie są widoczne po zamknięciu drzwi. Okazało się, że klej błyskawiczny (super glue, kropelka itp.) jest strzałem w dziesiątkę i paska przednich drzwi bez jego użycia nie zrobimy (jeśli nie ściągamy tapicerki). Po szybkim załapaniu techniki pracy z tym klejem jedne drzwi wykonuje się w maksymalnie 10 minut. Należy tylko pamiętać, że na łukach trzeba nacinać/wycinać "płetwę" bizy oraz aby po każdym nałożeniu kleju naciągać bizę w momencie przykładania. Kleje cyjanoakrylowe nie dają możliwości poprawki po przyłożeniu a bez naciągania mogą się z bizy zrobić nieładne fale (przekonałem się na własnej skórze a właściwie drzwiach). Ostatnia ważna rzecz - klej (kropelkę dosłownie) nakładamy tylko od góry na bizę - gwarantuje nam to, że klej nie ścieknie robiąc trudne do usunięcia brzydkie ślady.

Obrazek Obrazek Obrazek

Powodzenia



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » czw cze 17, 2010 09:52

Od siebie moge dodac ze ta biza jest sama w sobie taka twarda i mało elastyczna , ja zakładajac ja, reszte połozyłem na desce i swieciło na nia słonce i kiedy sie nagrzała była bardzo elastyczna i łatwo było ja dopasowac.
Ostatnio zmieniony czw cze 17, 2010 13:04 przez gregoryb1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re:

Post autor: JacekB » pt lip 15, 2011 11:59

Witam.
Sam ostatnio zamówiłem bizę i zrobiłem już drzwi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
lukanek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt paź 09, 2009 21:13
Lokalizacja: Warszawa

MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Post autor: lukanek90 » ndz paź 30, 2011 11:16

a co powiecie o czyms takim? troszke cos innego niz tylko czerwony :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


18" totalne minimum...

Moje oczko w głowie :) MK4: viewtopic.php?f=89&t=318940" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 12:23
Lokalizacja: ZST

Re: MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Post autor: mand » pn gru 12, 2011 01:47

Witam,odświeżając temat mam pytanie? a nie da się wcisnąć bizy bez klejenia? na przykład zostawiając dłuższy pasek? kto próbował pociągnąć ją przez cały kokpit? może jakieś fotki?? pozdro.


Obrazek
by METAL http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=426617" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Post autor: Qto » pn gru 12, 2011 10:23

mand pisze:nie da się wcisnąć bizy bez klejenia?
Możesz spróbować :hmm: W drzwiach z tyłu u mnie się trzyma...jedynie na początku i na końcu jest kropelka kleju. W drzwiach z przodu już nie bardzo chce się trzymać.
mand pisze:kto próbował pociągnąć ją przez cały kokpit?
mi się nie podoba, widziałem w kilku autach...nie ma większych przeszkód żeby samemu spróbować, przecież tą bizę kupuje się na kilometry :helm:
lukanek90 pisze:a co powiecie o czyms takim? troszke cos innego niz tylko czerwony
ja mam jasną zieleń :-)



Awatar użytkownika
mand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 12:23
Lokalizacja: ZST

MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Post autor: mand » ndz sty 15, 2012 01:30

Znalazłem firmę która robi bizy w różnych kolorach ale sprzedają tylko całe szpule po 250 metrów za 18gr. mb. + przesyłka. mi chodzi o niebieską jeśli zebrało by się kilku chętnych na ten kolor można by kupić, pociąć i podzielić ;) są zainteresowani??


Obrazek
by METAL http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=426617" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Post autor: truckman » ndz sty 15, 2012 15:24

mand, kilku :helm:

250 mb to jest dla 50 osób na całe auto :los2:


Obrazek

Awatar użytkownika
mand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 12:23
Lokalizacja: ZST

MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Post autor: mand » ndz sty 15, 2012 17:55

to kosztuje 18gr. m. wiec jak by się uzbierało z 10 osób to by starczyło, bo z sumie najdroższe będą przesyłki. :/


Obrazek
by METAL http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=426617" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dragsterdh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 16, 2010 08:49

MK4: Jak zrobić kolorowe paski na naszej tapicerce?

Post autor: dragsterdh » śr mar 28, 2012 15:15

Witam. W swoim gofrze mam beżową tapicerkę i dość długo nie mogłem znaleźć bizy/kedry odpowiedniego koloru, a miał to być brąz :ass: :)
znalazłem na allegro takie coś:
http://allegro.pl/biza-kedra-i2226576079.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest tylko jeden problem: te ZĄBKI. Czy to podejdzie pod sposób montażu podany wyżej? Pomóżcie, bo kolor i faktura są idealne, a nie chcę wyrzucać kasy w błoto.


Jest czarny, duży i niemiecki :)
AHW/DUW
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości