PROCEDURY ZMIANY WARTOSCI WSKAZAN INSPEKCJI SERWISOWYCH

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » czw lis 01, 2007 11:04

Już sobie z tym poradziłem. Wszystko ustawiłem zgodnie z tym co podałeś na 1 stronie, z wyjątkiem inspekcji oleju. Tu musiałem zmienić parametry, gdyż olej już wymieniłem jakiś czas temu.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/91/ad72705ce2fca9ce.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » śr paź 08, 2008 17:48

Witam, wcześniej miałem mk3 i wiedziałem ze jak się zapali OEL lub IN01 to jak się kasuje. Teraz posiadam mk4 z pół komputerem i zapala mi sie coś takiego SERVICE in 3000 km czyli to oznacza że wizyta w serwisie za 3000? Kasuje się to tak samo jak jest opisane wyżej?



Awatar użytkownika
gregzorba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt paź 23, 2009 15:01
Lokalizacja: ślask

Post autor: gregzorba » pt sty 22, 2010 13:31

inek01 pisze:Jesli chodzi o instrukcje serwisowa napraw to mam tylko ta do Mk3.
Mozliwe ze zmiana wartosci jest taka sama w Mk4. Musisz sam sprawdzic. Tylko uwazaj. Jak zmienisz jakas wartosc i wylaczysz zaplon to taka juz zostanie.

Jesli chodzi o kasowanie inspekcji to:

Golf/Bora 1997 – 99

OIL – Wymiana oleju

Wcisnąć i przytrzymać przycisk [A].
Rys.1.
Włączyć zapłon.
W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery „OIL”.
Zwolnić przycisk [A].
Obracać przycisk w prawo, do momentu gdy w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie „---„.

INSP – Inspekcja

Wcisnąć i przytrzymać przycisk [A].
Rys.1.
Włączyć zapłon.
W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery „OIL”.
Zwolnić przycisk [A].
Wcisnąć i zwolnić przycisk [A].
W polu wyświetlacza licznika przejechanych kilometrów pojawiają się litery „INSP”.
Obracać przycisk w prawo, do momentu gdy w polu wyświetlacza pojawi się wskazanie „---„.
W przeciwnym wypadku skasować wskazanie „OIL” z pola wyświetlacza jak wcześniej opisano.
Golf/Bora 1999 – 00
Passat 1999 – 00

Wcisnąć i przytrzymać przycisk [A].
Rys.1.
Włączyć zapłon.
W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery „SERVICE”.
Zwolnić przycisk [A].
Obrócić przycisk w prawo w celu skasowania wskazania.

Golf/Bora 2000 »
Passat 2000 »
Sharan 2000 »

W samochodach z przedłużonym okresem przeglądu LongLife wskazanie terminu przeglądu musi zostać cofnięte przy użyciu odpowiedniego urządzenia diagnostycznego.

W samochodach ze stałym okresem przeglądu cofanie wskazania odbywa się następująco:
Nacisnąć przycisk [A] i przytrzymać w tym położeniu.
Rys.1.
Włączyć zapłon.
W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawia się „SERVICE”.
Zwolnić przycisk [A].
Obrócić przycisk w prawo w celu skasowania wskazania.
Wyłączyć zapłon.


chciałem skasowac INSP, według tej instrukcji, ale jest problem, bo nic mi sie nie skasowało, przedstawiłem to na filmie z telefonu.

http://rapidshare.com/files/339254531/22012010.mp4

prosze was o pomoc w skasowaniu tego.



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » ndz sty 24, 2010 22:53

KASOWANIE INSPEKCJI SERWISOWEJ - VW Za pomocą VAG
1. Najprostszy i ciągle chyba jeden z najczęściej spotykanych sposobów kasowania inspekcji serwisowej w wielu VW: [Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] -> [Adaptacja - 10] -> Kanał "02" ->[Odczytaj]

- Jeżeli wartość zapisana jest różna od zera to w zestawie wskaźników widnieje prawdopodobnie informacja o konieczności odwiedzenia serwisu :) Teraz jako nową wartość należy wpisać: 0 (zero). ->[Testuj] (Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.) ->[Zapisz]...i gotowe.

- UWAGA: Po skasowaniu inspekcji, na wyświetlaczu w zestawie wskaźników zamiast aktualnego przebiegu może pojawić się coś podobnego do tego: "--/--". Jeżeli tak się stanie, należy przejechać pojazdem krótki odcinek drogi, po pokonaniu którego wyświetlacz powinien powrócić do "normalnego" trybu pracy.

2. Pojazdy ze stałym okresem między obsługowym (Np.: Polo 6N 1998-2002, Golf IV, Passat B5,Lupo ->2002, New Beetle, Bora, Transporter T4... i inne modele o podobnej konstrukcji).

[Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] -> [Adaptacja - 10] -> (Wybierz odpowiedni numer kanału oraz wprowadź nową wartość sugerowaną w poniższej tabeli 1. -> [Testuj] (Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość). ->[Zapisz]


Obrazek Obrazek

3. Sharan
[Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] -> [Adaptacja - 10] (Wybierz odpowiedni numer kanału oraz wprowadź nową wartość sugerowaną w poniższej tabeli 2). ->[Testuj] (Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość). ->[Zapisz]


Obrazek Obrazek

4. Pojazdy ze zmiennym okresem międzyobsługowym (od roku 1999): (Np.: Golf IV, Passat B5, New Beetle, Bora, Transporter T4, Sharan ...i inne modele o podobnej konstrukcji.

->[Wybór] -> [17-Zest.wskaźników] ->[Adaptacja - 10] -> Wybierz odpowiedni numer kanału oraz wprowadź nową wartość sugerowaną w poniższej tabeli. -> [Testuj] ->Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość. -> [Zapisz]


Obrazek

- Wykasowanie inspekcji serwisowej na kanale 02 automatycznie ustawi domyślne wartości na kanałach odpowiedzialnych za zliczanie czasu i kilometrów do inspekcji serwisowej (15.000 km, 30.000 km, 360 dni). Jeżeli w pojeździe zastosowano "zwykły" olej silnikowy, kasowanie inspekcji można zakończyć już w tym miejscu. Jeżeli natomiast zastosowano olej typu "Long Life", należy przeprowadzić dodatkowe adaptacje wg. poniższej tabeli, uwzględniając przy tym rodzaj zastosowanego oleju wg. normy VW.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 23:38 przez robertsobol1983, łącznie zmieniany 1 raz.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Yarabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 22, 2010 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Yarabi » pn mar 22, 2010 20:52

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Golfa 3 1.6 101KM. Od kupna przy włączaniu zapłonu mrugało mi IN02. Dzisiaj wykasowałem to metodą opisaną na forum. Teraz przy włączaniu zapłonu świeci mi IN00. Wszystko wygląda ok. Chciałem ustawić wartości inspekcji więc włączyłem tryb ustawień. I tak. OEL1.S wyświetlało mi 15000 więc zmieniłem wartość na 10000 (niedawno zmieniałem olej), IN01.S pokazywało 12 a ja ustawiłem na 3 (bo za 3 miechy muszę przegląd robić) a IN02.S zostawiłem tak jak się pokazywało (30000). Mam jednak jeden problem: OEL2.S (to co powinno pokazywać czas w miesiącach do wymiany oleju) po resecie pokazuje mi 4368!! Naciśnięcie zmiany wartości powoduje zmniejszenie o 1.... Powinno chyba pokazywać 12 a nie tak dużo. Co to oznacza? Co z tym zrobić? Mogę w prawdzie klikać i klikać aż do 12 ale to będzie pół godziny klikania....Co zrobić?



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hard87 » pn mar 22, 2010 21:35

Obrazek chłopaki a co to może byc nie mam wcale glównego licznika tylko te cyferki co to oznacza??



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pn mar 22, 2010 21:37

hard87, na liczniku masz już ponad 300 tys km jeśli TOTAL się nie wyświetla.



rozyk_l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 27, 2009 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: rozyk_l » pn maja 31, 2010 11:34

a mój Gofer to który przedział? (ASV r. 2001) Jeżeli o zmiennym okresie między obsługowym to czy mogę zmienić tak żeby mi wyświetlał OIL co 10tys km?
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 11:34 przez rozyk_l, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn maja 31, 2010 19:15

program z opisami procedur kasowania inspekcji - Inspektor 1.3
dostępny do pobrania na stronie DeltaTech Electronics:
http://www.dte.com.pl/download/inspektor.exe
Dodam że plik zawiera opisy kasowania w samochodach różnych marek.
He he... są "fachowcy" którzy biorą pieniądze za kasowanie tego komunikatu :/


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

kecaj-19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:22
Lokalizacja: Grudziądz

PROCEDURY ZMIANY WARTOSCI WSKAZAN INSPEKCJI SERWISOWYCH

Post autor: kecaj-19 » wt lis 16, 2010 14:02

Witam, mam podobny problem lecz nic nie działa. Postępuje zgodnie z instrukcją by wykasować "INSP" (posiadam golfa IV , 98) :
"Wcisnąć i przytrzymać przycisk [A].
Włączyć zapłon.
W polu wyświetlacza licznika kilometrów pojawiają się litery „OIL”.
Zwolnić przycisk [A].
Wcisnąć i zwolnić przycisk [A].
W polu wyświetlacza licznika przejechanych kilometrów pojawiają się litery „INSP”......."
i tu mam problem gdyż po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku A napis "service OIL" ginie i pokazują się zera, nie wskakuje natomiast napis "service INSP" próbowałem wykasować ten "service OIL" lecz nic to nie pomaga...
POMOCY : jak wykasować to INSP ??



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

PROCEDURY ZMIANY WARTOSCI WSKAZAN INSPEKCJI SERWISOWYCH

Post autor: zikr6 » czw lis 18, 2010 13:24

A ustaw zera na same 9(lub takie cyfry ile zostało Ci do wymiany oleju) i powinno pomóc



kecaj-19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:22
Lokalizacja: Grudziądz

PROCEDURY ZMIANY WARTOSCI WSKAZAN INSPEKCJI SERWISOWYCH

Post autor: kecaj-19 » pt lis 19, 2010 15:19

ale ustawiać te same 9 w jaki sposób ? da rade bez podłaczania kompa ?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

PROCEDURY ZMIANY WARTOSCI WSKAZAN INSPEKCJI SERWISOWYCH

Post autor: zikr6 » sob lis 20, 2010 10:31

Da radę bez Vaga.Którymś pokrętłem,jednym się zmienia cyfry a drugim przeskakuje na następną.Musisz popróbować,dopiero wtedy będziesz mógł skasować inspekcję.



rozyk_l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 27, 2009 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

PROCEDURY ZMIANY WARTOSCI WSKAZAN INSPEKCJI SERWISOWYCH

Post autor: rozyk_l » pt gru 03, 2010 01:32

panowie, a czy da się zrobić tak:

byłem niedawno na wymianie oleju. Jak zrobić aby od nowa komputer nabijał sobie licznik do service oil?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości