Wymiana termostatu w D,TD,TDi 1Z, AFN pewnie tez w innych

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pn gru 18, 2006 20:20

dzieki za pomoc. Troszke odbieglem od tematu. Jeszcze jedno pyt na 8 zdjeciu widac duzego imbusa w skrzyni od spodu. Rozumie ze to jest spust oleju ze skrzyni

Dzieki za pomoc


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pn gru 18, 2006 20:43

tak imbus 18 tka



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » pt gru 22, 2006 00:49

Panowie prosze o POMOC !!

Wczesniej nie przeladałem tego tematu no i sie chyba wkopałem;/
Ja co prawda mam beznyniaka 1.8 AAM w mk3 ale widze ze wymiana termostatu jest taka sama, bo moja historia zaczeła sie od tego ze temperature miałem cały czas 70-75 stopni no i na pierwszy rzut oka termostat trzeba wymienic, no i nieznając sie na firmach produkujacch termostaty kupiłem Vernet no i wraz z zaprzyjaźnionym mechanikiem wymienilismy termostat no i płyn przy okazji, uład chyba tez jest odpowietrzony bo ponad 5 litrów płynu weszło... No ale przejde do rzeczy!!
Mam taki problem ,że po tej wymianie mam problemy z temperaturą silnika, bo jest tak,że silnik jak sie nagrzeje to temperatura jest 100 stopni i bardzo niema checi spadac dopiero jak sie zatrzymam w korku czy gdzies na poboczu to spadnie do 90 stropni, no ale jak jade dalej to znów jest 100, a zaobserwowałem ze jak sie odrazu zatrzymam i temp jest jeszcze 100 i złapie za dolny przewód od chłodnicy to jest zimny. Mam odczucie ze ten nowy termostat jest do kitu bo tak jakby zbyt późno sie otwiera,ale sam niewiem???Zegar niby dobrze wskazuje bo jak stoje w garazu i przytrzymam go na ogrotach jak sie rozgrzewa i złapie troszke ponad 90 stopni to wentylator sie załącza i go ostudzi ,ale o co chodzi ze w jeździe łapie 100 a czasem nawet troche ponad;/ ??????

czekam na wasze opinie co robic bo to w sumie wazna sprawa zeby silnika nie przegrzac????????


VW forever..

Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » śr gru 27, 2006 22:56

Mam identyczną sytuacje, która się ciągnie od momentu wymiany pompy wodnej. Chyba się wezmę za wymianę termostatu, która jest nieco inna niż powyższa.A mianowicie:
Po pierwsze trzeba spuścić płyn z chłodnicy - gorzej jeśli termostat jest zamknięty , wtedy sporo płynu wyleci po odkręceniu pompy . Poluzowałem 2 śruby (klucz 13) od alternatora , zdjąłem pasek , odłączyłem kable od alternatora (wtyczka , klucz 13 i 8- ten do obejmy na kablu). Odkręciłem do końca alternator , potem jego mocowanie: 4 śruby (13) od przodu i jedna z boku od strony pasków. Potem 4 śruby (19?) od pompy i jedn± (10) od osłony paska rozrządu, poluzować pompę , odkręcić 2 śruby (10) od plastikowej rurki idącej do chłodnicy i po wyciągnięciu tej rurki możemy wyciągnąć z pompy termostat.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » czw gru 28, 2006 13:59

mlody87 pisze:Mam odczucie ze ten nowy termostat jest do kitu bo tak jakby zbyt późno sie otwiera,ale sam niewiem???
Kup termostat Wahlera i wymien, jezeli masz paragon na stary termostat reklamuj choc pewnie przysla opinie iz "po ogrzaniu termostatu w naczyniu .....dziala prawidłowo" ale sprobowac mozna.



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » czw gru 28, 2006 15:41

BruceLee30 pisze:mlody87 napisał/a:
Mam odczucie ze ten nowy termostat jest do kitu bo tak jakby zbyt późno sie otwiera,ale sam niewiem???


Kup termostat Wahlera i wymien, jezeli masz paragon na stary termostat reklamuj choc pewnie przysla opinie iz "po ogrzaniu termostatu w naczyniu .....dziala prawidłowo" ale sprobowac mozna.
Zmieniłem termostat na nowy Wahler i jest OK, a stary bede reklamował bo taki szajs sprzedawac to sie w.... głowie nie miesci.


VW forever..

RAFIK-XX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn sie 07, 2006 19:01
Lokalizacja: BIAŁYSTOK/PIASTA
Kontakt:

Post autor: RAFIK-XX » pt gru 29, 2006 13:39

A czy wymiana termostatu w silniku 1,6 ABU tak samo wyglada?Bo dzis jade własnie wmieniac termostat i czujnik temp.!!!



Finger86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 11:23
Lokalizacja: Radom

Post autor: Finger86 » pn sty 08, 2007 23:18

Witam.
U mnie problem wyglada nastepująca, wycieka mi płyn chłodniczy z pod termostatu. Mam silnik 1.8 benzynka. Byłem jakis czas z tym u znajomego i rokrecił mi termostat (przy ktorym nie ma tyle roboty poniewaz jest latwy dostep do srob) i naspamrowal mi uszczelke silikonem jakims takim czerwonym do uszczelniania ktory moze byc w wysokich temperaturach. Niestety nie wiele to pomoglo sladowo plyn dalej wycieka. Po dłuzszej jezdzie widac struzke plynu z pod termostatu. POMOCY. Poradzcie jak sie pozbyc tego wycieku. Czym to uszczelnic raz na zawsze??
Prosze o jakies rady?? Wyciek sie powieksza z dnia na dzien :/



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » śr sty 17, 2007 14:07

zaden silikon, kup nowy oring, ladnie wszystko oczysc i skrec i musi byc szczelne... jak nie dochodzi ci ten plastuk w obudowe to albo go delikatnie oczysc papierem 500, albo nowy i musi byc szczelne...



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw lut 08, 2007 13:26

Finger86 pisze:naspamrowal mi uszczelke silikonem jakims takim czerwonym do uszczelniania ktory moze byc w wysokich temperaturach. Niestety nie wiele to pomoglo sladowo plyn dalej wycieka. Po dłuzszej jezdzie widac struzke plynu z pod termostatu.
bo jednym słowem chu.owo posmarował i napewno nie czekał
po takim zabiegu warto noc przeczekać i dopiero zalac płynem układ
nie ma chu.a we wsi nie ma prawa ciec chyba że oring i plastik jest całkiem do dupy
nie ma też potrzeby aby silikon był wysokotemperaturowy
robiłem to wielokrotnie więc więc, a zawsze coś pierdyknie jak jest sobota lub niedziela
a trzeba gdzieś jechać i szybko zrobić, więc to co napisałem to święta prawda
i napewno pomoże, nie zawsze też nowy oring jest dobrze spasowany do starego plastiku tej osłony którą odkręcasz a wtedy tylko silikonik jak trzeba coś w miarę szybko naprawić
i zawsze pamiętaj po smarowaniu i wkręcaniu na silikon odczekaj minimum 4h
a najlepiej 10h i dopiero zalewaj płynem bo inaczej płyn znajdzie sobie drogę i ciec będzie zawsze


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw lut 08, 2007 21:40

U mnie mialem podobnie, mimo ze uszczelnilem silikonem, to potem od razu zalalem plynem i odpalilem i lipa, powtorzylem operacje, tylko ze z pol godzinki poczekalem az silikon zastygnie (na tubie pisalo ze zastyga w 9 minut) i jest ok, nic nie cieknie



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » śr paź 24, 2007 09:19

Powiedzccie mi od czego zalezy ze w niekturych TDI 1Z jest termostat przy gornym wezu a z tego opisu wynika ze we wszystkich tDI jest nad pompa wspomagania, mam ksiazke obsluga i naprawa i tam jest pokazane ze termostat jest przy gornym wezu,powiedzccie od czego to zalezy? czy moze tylko jest w jednym miejscu a w ksiazce glupoty pisza pomocy

[ Dodano: 24 Paź 2007 09:19 ]
Powiedzccie mi od czego zalezy ze w niekturych TDI 1Z jest termostat przy gornym wezu a z tego opisu wynika ze we wszystkich tDI jest nad pompa wspomagania, mam ksiazke obsluga i naprawa i tam jest pokazane ze termostat jest przy gornym wezu,powiedzccie od czego to zalezy? czy moze tylko jest w jednym miejscu a w ksiazce glupoty pisza pomocy bo sam sie przymierzam do wymiany a mam 1Z


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » śr paź 24, 2007 12:57

To modl sie zebys nie musial wymieniac pompy wody :P tam jest dopiero mnostwo rozbierania, kombinowania itp... przynajmniej w JP
ja zeby wymienic termostat w PN musialem wlasnie wyjac pompe to w zasadzie jedyna rzecz a wlasciwie czynnosc ktora mnie wkur..... to te popieprzone zapinki na weze , masakra :panna:



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » ndz paź 28, 2007 15:13

mozecie mi powiedziec jaka temperature powinnienem osiagnac w 1Z po rozgrzaniu silnika? bo mam 70 z groszami ale wydaje mi sie ze to troche malo,gorny waz mam cieply a dolny jest zimny,czy to normalne w takim silniku? dopiero jak postoje w korku z 15 min no to mam z 90,100 stopni. Co o tym sadzicie?


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości